Back to Question Center
0

Semalt: Jak řešit problémy s daty na webu?

1 answers:

Společnosti se stávají běžnou praxí při získávání dat pro obchodní aplikace. Společnosti nyní hledají rychlejší, lepší a efektivní techniky pravidelného extrahování údajů. Bohužel škrábání webu je velmi technicky náročné a vyžaduje spoustu času na zvládnutí - comparativas de camaras digitales reflex. Dynamická povaha webu je hlavním důvodem obtížnosti. Také poměrně dobrý počet webových stránek jsou dynamické webové stránky a je velmi obtížné je škrábat.

Výzvy při extrahování webu vycházejí ze skutečnosti, že každá webová stránka je jedinečná, protože je kódována odlišně od všech ostatních webových stránek. Takže je prakticky nemožné napsat jediný program pro škrábání dat , který dokáže extrahovat data z více webových stránek. Jinými slovy, potřebujete tým zkušených programátorů, kteří budou kódovat vaši webovou škrabku pro každou cílovou stránku. Kódování aplikace pro každou webovou stránku je nejen zdlouhavé, ale je také nákladné, zejména u organizací, které vyžadují pravidelné získávání dat ze stovek lokalit. Stejně tak je škrábání webu již obtížným úkolem. Obtížnost se dále zhoršuje, pokud je cílové místo dynamické.

Některé metody používané k odstranění potíží při extrakci dat z dynamických webových stránek byly uvedeny níže.

1. Konfigurace proxy serverů

Odpověď některých webových stránek závisí na geografické poloze, operačním systému, prohlížeči a zařízení, které jsou k nim přístupné. Jinými slovy, na těchto webových stránkách budou údaje, které budou přístupné návštěvníkům v Asii, odlišné od obsahu přístupného návštěvníkům z Ameriky. Tento typ funkce nejenže zaměňuje webové prohledávače, ale také je pro ně prochází trochu obtížně, protože potřebují zjistit přesnou verzi procházení a tato instrukce obvykle není v jejich kódech.

Vyřešení problému obvykle vyžaduje nějakou manuální práci, aby zjistila, kolik verzí má určitý web, a také konfigurovat proxy pro sběr dat z konkrétní verze. Navíc pro lokality, které jsou specifické pro danou lokalitu, bude muset vaše škrabka dat nasadit na server se sídlem ve stejném místě s verzí cílového webu

2. Automatizace prohlížeče

Je vhodná pro webové stránky s velmi složitými dynamickými kódy. To se provádí vykreslením veškerého obsahu stránky pomocí prohlížeče. Tato technika je známá jako automatizace prohlížeče. Selén může být použit pro tento proces, protože má schopnost řídit prohlížeč z libovolného programovacího jazyka.

Selenium se skutečně používá především pro testování, ale funguje dokonale pro extrahování dat z dynamických webových stránek. Obsah stránky je nejprve vykreslen prohlížečem, protože se stará o výzvy reverzního inženýrského kódu JavaScriptu pro načtení obsahu stránky.

Když je obsah vykreslen, je uložen místně a zadané datové body jsou extrahovány později. Jediným problémem s touto metodou je, že je náchylný k četným chybám.

3. Manipulace s žádostmi o poštu

Některé webové stránky skutečně vyžadují určitý vstup uživatele před zobrazením požadovaných údajů. Například pokud potřebujete informace o restauracích v určitém zeměpisném místě, některé webové stránky mohou požádat o PSČ v požadovaném místě dříve, než budete mít přístup k požadovanému seznamu restaurací. To je obvykle pro prolézací moduly obtížné, protože vyžaduje vstup uživatele. Chcete-li však tento problém řešit, mohou být žádosti o příspěvek zpracovávány pomocí příslušných parametrů pro váš nástroj pro škrábání , který se dostanete na cílovou stránku.

4. Výroba JSON URL

Některé webové stránky vyžadují volání AJAX k načtení a obnovení jejich obsahu. Tyto stránky jsou těžko škrábnout, protože spouštěče souboru JSON nelze snadno vysledovat. Vyžaduje tedy manuální testování a kontrolu, aby se zjistily příslušné parametry. Řešením je výroba požadované adresy JSON s příslušnými parametry.

Závěrem lze konstatovat, že dynamické webové stránky jsou velmi složité, protože vyžadují vysokou úroveň odborných znalostí, zkušeností a sofistikované infrastruktury. Nicméně, některé webové škrabání společnosti zvládne to, takže budete možná muset najmout třetí stranou data škrábání společnosti.

December 22, 2017