Back to Question Center
0

Můžete mi pomoci pochopit Amazon ranking algoritmus?

1 answers:

Amazonský algoritmus pro vyhledávání produktů (také známý jako A9) je navržen tak, aby klasifikoval různé produkty tak, že když zákazník hledá určitou položku v prodeji - příslušné výsledky vyhledávání jsou taženy dohromady a poskytnuty jen ve dvou krocích. Jednoduše řečeno, když potenciální kupce spouští vyhledávání produktů, algoritmus hodnocení Amazon se nejlépe snaží poskytnout ty nejlepší výsledky, které odpovídají požadavkům zákazníka. A zatímco Google zobrazuje výsledky, které poskytují nejlepší odpověď na vyhledávací dotaz zadaný uživatelem, algoritmus hodnocení Amazon je zaměřen na to, aby přesně ukázal, jaký produkt zákazník nakupuje s větší pravděpodobností. Znamená to, že proces zařazování produktů na Amazon je jednodušší, když se porovnáme s obdobným postupem, který podnikli hlavní vyhledávače, jako je Google, Yahoo, Bing atd.

Hlavní faktory pro algoritmus hodnocení Amazon

Obecně je primárním cílem algoritmu hodnocení Amazonů zajistit maximální výtěžek pro každého zákazníka, tam - la empresa google en argentina y. Mezi ostatními, Amazon optimalizace pro vyhledávače sází na různé vnitřní faktory. Mám na mysli, že na Amazonu neexistuje žádná off-page optimalizace - prostě nevěnuje lví podíl off-page SEO faktorů, jako jsou sociální média, budování odkazů, autorita domény atd.Jak jsem již řekl, hlavním cílem algoritmu hodnocení Amazon je maximálně využít maximálního zisku na zákazníka (RPC). Výsledkem je, že klíčové faktory, které A9 zohledňuje, jsou následující:

  • Míra konverze - je obecně řízena vašimi zákaznickými recenzemi, konkurenční cenou a kvalitou obrazu produktu.
  • Relevance a spokojenost zákazníků - ačkoli jsou faktory relevantnosti určovány hlavně názvem produktu a popisem produktu, je mezi spokojenými faktory nejvyšší důležitosti tam.
  • Zachování - tyto faktory se převážně otáčejí kolem úrovně ODR (míra poruchy objednávky), stejně jako zpětná vazba od prodávajícího.

Podle algoritmu hodnocení A9 Amazon může být dosaženo maximálního zisku jen tím, že se více zákazníků spokojí a opakovaně se vrátí,. Všimněte si však, že kromě maximální RPC, Amazon považuje i zákazníka za uchování. To znamená, že při zařazování určitého produktu Amazon využívá nejen skutečné míry konverze, ale i své očekávané hodnoty. Jednoduše řečeno, Amazon může rozumně očekávat, že bude stažena, protože cena za určitý výrobek je určitě vyšší než zbytek podobných produktů, které jsou na trhu. A nezapomeňte, úplnost stránky produktu s jeho úplnou plnou hlavní částí je velmi důležitá pro algoritmus hodnocení Amazon. Takže byste se měli vyhnout tomu, aby nějaké jednotlivé pole bylo prázdné nebo nebylo úplně dokončeno. Tímto způsobem budete vždy mít větší šance na to, že se zobrazí na vrcholu SERP na základě příslušné žádosti od zákazníka.

December 22, 2017