Back to Question Center
0

BeautifulSoup chystá obsah webové stránky za pět minut - Semalt Expert

1 answers:

Beautiful Soup je balíček Pythonu používaný pro analýzu XML a HTML dokumentů. Vytváří parazy stromů pro webové stránky a je k dispozici pro Python 2 a Python 3. Pokud máte webové stránky, které nelze řádně oškrábat, můžete použít různé rámce BeautifulSoup. Získané údaje budou komplexní, čitelné a škálovatelné a obsahují spoustu klíčových slov s krátkým a dlouhým ocasem - kanger nano coils.

Stejně jako BeautifulSoup, lxml může být integrován s html. parser modulu pohodlně. Jednou z nejvýraznějších vlastností tohoto programovacího jazyka je to, že poskytuje ochranu proti spamu a lepší výsledky v reálném čase. Jak lxml, tak BeautifulSoup se snadno naučí a poskytují tři hlavní funkce: formátování, parsování a konverzi stromů. V tomto tutoriálu vás naučíme, jak používat aplikaci BeautifulSoup, abyste uchopili text různých webových stránek.

Instalace

Prvním krokem je instalace aplikace BeautifulSoup 4 pomocí pip. Tento balík funguje jak na Pythonu 2, tak na 3. BeautifulSoup je zabalen jako kód Pythonu 2; a když je používáme s programem Python 3, automaticky se aktualizuje na nejnovější verzi, ale kód se neaktualizuje, dokud nenainstalujeme úplný balíček Pythonu.

Instalace analyzátoru

Můžete nainstalovat vhodný analyzátor, jako html5lib, lxml a html. analyzátor. Pokud jste nainstalovali pip, budete muset importovat z bs4. Pokud si stáhnete zdroj, budete muset importovat z knihovny Pythonu. Nezapomeňte, že parser lxml se dodává ve dvou různých verzích: analyzátor XML a analyzátor HTML. Syntaktický analyzátor HTML nefunguje správně se staršími verzemi Pythonu; takže parser XML můžete nainstalovat, pokud analyzátor HTML přestane reagovat nebo se nedostane správně nainstalován. Analyzátor lxml je poměrně rychlý a spolehlivý a poskytuje přesné výsledky.

Používejte BeautifulSoup pro přístup k komentářům

S BeautifulSoup můžete získat přístup k komentářům požadované webové stránky. Komentáře jsou obvykle uloženy v sekci Komentář objektu a slouží k správnému zobrazení obsahu webové stránky.

Tituly, odkazy a nadpisy

S BeautifulSoup můžete snadno extrahovat názvy stránek, odkazy a nadpisy. Musíte prostě dostat značku stránky se specifickým kódem. Jakmile získáte značku, můžete škrábat data také z nadpisů a podkapitol.

Navigace DOM

Můžeme procházet stromy DOM pomocí BeautifulSoup. Značení řetězení nám pomůže extrahovat data pro účely SEO.

Závěr:

Jakmile jsou výše popsané kroky dokončeny, budete moci pohodlně uchopit text webové stránky. Celý proces nebude trvat déle než pět minut a slibuje kvalitní výsledky. Pokud hledáte extrahovat data z dokumentů HTML nebo PDF, nepomůže vám ani aplikace BeautifulSoup, ani Python. Za takových okolností byste měli zkusit HTML škrabku a snadno analyzovat webové dokumenty. Měli byste plně využívat vlastností aplikace BeautifulSoup k oškrábání dat pro účely SEO. Dokonce i když dáváme přednost lsml parserům HTML, můžeme stále využívat výhod podpory systému BeautifulSoup a získávat kvalitní výsledky během několika minut.

December 22, 2017