Back to Question Center
0

Bot, který píše Wiki články - Semalt Expert

1 answers:

Možná si myslíte, že psaní 15 000 článků za den není skutečné, ale pro švédské volání je možné, že se jmenuje Sverker Johansson. Ivan Konovalov, expert Semalt , říká, že tato osoba úspěšně vytvořila počítačový program, který může psát miliony článků. Napsal více než 2,7 milionu článků Wikipedie a ohromil svět se svou obrovskou prací. Podle časopisu Wall Street Journal se Johansson stal nejplodnějším autorem na světě a jeho příspěvky představovaly 8,5% článků Wikipedie - human resources apps.

Jak mohou roboti napsat řadu článků?

Podle Johanssona je jeho bot schopen psát stovky až tisíce článků Wikipedie denně. Je učitelem s vysokoškolským vzděláním v oblasti stavebnictví, lingvistiky, ekonomie a fyziky. Johansson pro Wall Street Journal řekl, že jeho bot otřásá informace z více důvěryhodných zdrojů a drobí materiál dohromady. Nejčastěji tento software pokrývá články týkající se taxonomie malých zvířat, jako jsou brouci a motýli. Je také schopen psát příběhy malých měst a vesnic Filipín.

Jméno bot Johanssona:

Tvorba Johanssona se nazývá Lsjbot. Tento konkrétní bot je rozhodně neměl psát články pro lidské oči..Například Associated Press oznámila, že bude používat konkrétní roboty k psaní stovek kusů obsahu, a různé zpravodajské webové stránky používají roboty k psaní novinových témat denně. Zaměřují se především na příběhy týkající se financí a sportu. Na Wikipedii se polovina všech článků upravuje pomocí robotů. Někteří dlouhodobí redaktoři Wikipedie nejsou šťastní, protože ne-lidé napsali různé články. Nicméně Johansson obhajuje bot a poukazuje na to, že články, které napsal, jsou přesné a až po značku.

Například Lsjbot psal články o městech Basey, Filipíny. Když tahofon Yolanda zasáhl tuto vesnici a způsobil smrt, mnoho lidí bylo schopných navštívit stuby a zachránit velké množství obětí.

Jak Lsjbot funguje?

Jeden milion článků, které napsal Lsjbot, je přesný a do té míry. Tento robot shromažďuje data z různých zdrojů a sestavuje informace ve formátu, který bude odpovídat Wikipedii. Bot vytvořil zatím více než 454 000 článků a polovina z nich je ve švédském jazyce. Švédská komunita Wikipedia se naučila lekci z různých konfliktů týkajících se robotů vytvářejících článek, ale byla zvědavá, že se dozvěděla víc o Johanově botovi. Švédský editor Wikipedie přezkoumal články a řekl, že Lsjbot vykonal dobrou práci. Nicméně nepovolil tomuto botu, aby psal kontroverzní témata, protože Lsjbot nebyl schopen cítit mechanické věci.

Kritika Johanssonova botky:

Spousta lidí kritizovala bot Johanssona, včetně Achim Raschka z německé Wikipedie. Stěžoval si na strukturu věty a řekl, že Lsjbot nebyl schopen psát zdlouhavé články. Tento bot používá různé datové množiny, ale ponechává různé autentické zdroje při psaní cokoli. Hlasem kritiky je to, že všechna tvrzení článků nepodporují správné odkazy. To znamená, že Lsjbot měl přidávat spoustu odkazů na Wikipedii. S tímto botem se stává snazší vytvářet velké množství článků. Ale stále potřebujeme lidské redaktory a spisovatele, aby nám tyto věci objasnili.

November 29, 2017