Back to Question Center
0

Mix It Up: Nápady na obsah 75, které mají návštěvníky sledovat

1 answers:
Mix It Up: 75 Content Ideas To Keep Visitors Semalt

Bez ohledu na to, zda souhlasíte s náladou, je obsah nepopiratelně důležitou součástí jakékoli dobře zaokrouhlené webové marketingové kampaně. Nemůžete uspět v online marketingu bez obsahu. Doba.

Ale když slyšíme "obsah", většinou se zamýšlíme nad textem (např. Blogový příspěvek). Obsah jen pro text je skvělý, ale ne vždy se jedná o nejužívanější (nebo sdílený) obsah. Semalt jsou spousty různých typů obsahu, které můžete vytvářet v textovém i netextovém formátu (nebo v jejich kombinaci), který vám pomůže zvýšit čtenáře a zapojení.

Tento příspěvek nastíní pět základních formátů obsahu a 75 nápadů na obsah , které budou vyhovovat jednomu nebo více z těchto formátů. Každá z nápadů na obsah, která jsou uvedena níže, používá kód, který odpovídá formátu obsahu. Toto spolu s naším Mix Up Content Planner a níže uvedeným infografem vám pomohou produkovat různé druhy obsahu různými způsoby.

Jedna poslední poznámka před tím, než se k ní dostaneme: Můžete si reprodukovat obsah ve více formátech pro distribuci prostřednictvím různých kanálů. Tento příspěvek například obsahuje text, obrázky a nástroj (tabulkový procesor). Nástroj a grafický seznam na konci mohou být publikovány odděleně od tohoto příspěvku prostřednictvím dalších streamů obsahu, což dává tomuto obsahu větší bang za dolar a zvýšenou příležitost oslovit větší publikum.

Pět formátů obsahu

Semalt je pět základních formátů, které můžete použít k vytváření a / nebo prezentaci svého obsahu.

 1. Písemné (w): Jakýkoli písemný obsah, jako například blogový příspěvek, tweet, kniha, ebook nebo obsah webové stránky. Jedná se obvykle o nejjednodušší typ obsahu, který je třeba vyrobit, protože vše, co potřebujete, je klávesnice, některé schopnosti psát a mozková síla přenést své znalosti na stránku. "
 2. Video (v): Pravděpodobně nejtěžší typ obsahu, který má být vyroben (nebo přinejmenším k výrobě s jakoukoliv kvalitou). Nicméně, s obnovením videa s amatérskou kvalitou, která se na webu dostává dobře, je bar pro video poměrně nízký.
 3. Audio (a): Zajistěte si mikrofon a některý digitální záznamový software a máte to, co potřebujete k produkci audio obsahu, který lze rozdělit několika různými způsoby. Podcasty se vracejí, nebo můžete dokonce udělat nějaké živé vysílání, pokud se vám líbí.
 4. Obrázek (i): S trochou dovedností Photoshopu můžete snadno vytvořit nějaké slušné obrázky pro sdílení. Sakra, nepotřebuješ ani Photoshop. Skvělé obrázky lze provést pomocí programu PowerPoint nebo pomocí bezplatných internetových nástrojů, jako je PicMonkey nebo Canva. Nicméně, jakmile se dostanete do složitých věcí, jako jsou infografy a jiné vizuální formy vysvětlení, vytváření obrazů se stává stále obtížnějšími a časově náročnějšími. Ale lidé absolutně milují infografiku.
 5. Nástroj (t): Tento typ obsahu obecně vyžaduje specifické znalosti programování v závislosti na druhu nástroje, který potřebujete. Ale dobrou zprávou je, že obecně můžete najít levné programátory online, kteří mají dělat téměř všechno.

75 nápady na obsah začlenit do vaší webové marketingové kampaně

 1. Analogies - w, a - Najděte způsob, jak vysvětlit něco, co lidé mají potíže s porozuměním tím, že je uvedou do více relativního kontextu.
 2. Animované GIF - i - Dokonce i nejzákladnější animace může být zábavný. Vytvořte něco, co dělá nějaký bod, nebo jen dělá lidi úsměv.
 3. Odpovězte na otázky - w, v, a, i - odpověď na otázky je jedním z nejlepších způsobů, jak vytvořit obsah,. Ať už píšete týmové bios nebo bios důležitých lidí ve vašem oboru, je to skvělý způsob, jak se spojit s čtenářským zájmem.
 4. Recenze knihy - w, v, a To je způsob, jak se spojit s ostatními orgány a zároveň se stát jedním z vašich vlastních práv.
 5. Kreslené - i - Nemusíte být nutně mistrovským umělcem, abyste vytvořili komiks - prostě máte dobrý nápad s velkou punčinkou. (A minimálně malý bit dovednosti kreslení.)
 6. Případové studie - w - Případové studie jsou skvělým způsobem, jak ukázat důkaz koncepce nebo myšlenky. Obecně se jedná o psané, ale mají zdravou dávku vizuálních prvků, obvykle ve formě grafů a grafů, ale určitě se na ně neomezují.
 7. Kontrolní seznamy - w, i - Kdo nemá rád kontrolní seznam? Jsou skvělé pro někoho krok po kroku procesem, takže přesně vědí, co mají dělat.
 8. - Novinky - w, v, a - Zprávy nejde o nejzajímavější obsah, ale může to být cenné zejména pro ty ve vašem publiku, datum s vaší společností.
 9. Soutěž - w, v, a, i, t - Kdo nemá rád dobrou soutěž? Zatímco pokyny pro soutěže jsou obvykle v písemné podobě, soutěž sama o sobě může produkovat obsah ve všech a všech formátech (např. Soutěže o nejlepší nástroj, nejlepší video).
 10. Contrarian - w, v, a - Je zbytek světa v zámku s jedním konkrétním hlediskem? Možná ji musíte řešit z opačné strany.
 11. Základní hodnoty - w, v, a, i - Jsou vaše základní hodnoty důležité pro vaši společnost? Šance jsou, že budou důležité pro návštěvníky, kteří hledají důvody důvěřovat vám.
 12. - - w, v, a, i, t - psaní o soutěži o tvůrčích způsobech využití vašich produktů (nebo někoho) produkovat opravdu skvělý obsah a nápady.
 13. Curation - w, v, a, i, t - Vyčištění obsahu z jiných zdrojů je skvělý způsob publikování úžasného obsahu s minimálním úsilím. Stačí se podívat na něco, co je vyrobeno jiným člověkem, který je hoden zvýraznění. Zatímco většina kurátorů drží písemný obsah, můžete vyčistit obsah ve všech různých formátech.
 14. Ebook - w - Přeměňte své odborné znalosti na krátký ebook. Řada blogových příspěvků nebo hloubkové postupy jsou často hlavními kandidáty na obsah v tomto formátu.
 15. Vzdělávací - w, v, a, i - Obsah může mít mnoho různých cílů, ale vzdělávací obsah obvykle poskytuje nejvíce trvalou hodnotu.
 16. Embedded Tweets - w, i - Někdy řetězec embedded tweets může vyprávět příběh nebo poskytnout skvělou vzdělávací hodnotu. Musíte jen přijít s tématem a najít a / nebo požádat o vložení tweets.
 17. Informace události - w, v, a, i - Čtenáři se často zajímají o události související s jejich oblastí zájmu. Nemusíte hostit událost, ale můžete produkovat obsah související s tím.
 18. Explainer Images - i - Neměli byste být zaměňováni s infografikami (níže), jsou to obrázky určené speciálně k vysvětlení něčeho. Obvykle jsou ve formě kreslených snímků, které poskytují vizuální vysvětlení složitého pojetí.
 19. Vysvětlení videa - v - Přesně to samé jako vysvětlující obrázky, pouze s pohyblivými částmi.
 20. Nejčastější dotazy - w, v, i - Nejčastější dotazy,.
 21. Grafika - i - Grafika jakéhokoliv druhu přinášejí nádherný vizuální vkus. Ať už je to obrázek, obrázek s malým množstvím textu nebo grafické ilustrace, mohou být pro návštěvníky zlaté.
 22. Hostitelské příspěvky - w, i - I když je vždy dobré sdílet vlastní zkušenosti, někdy je to příjemné slyšet od někoho jiného. Nechte je udělat špinavou práci pro změnu.
 23. Průvodci - w, v, i - Čtenáři milují dobrý průvodce, který vysvětluje, co potřebují vědět. Ty mohou být v jakémkoliv formátu (ebook, pošta, obrázek atd.). Jen se ujistěte, že je dostatečně robustní, aby získal hodnotu.
 24. Hostované události - w, v, a, i - Hosting události může vytvářet všechny druhy skvělého obsahu. Nejenže získáváte hodnotu propagace události, ale můžete se ujistit, že generujete obsah o události, jak se rozvíjí nebo po ní.
 25. Jak-Tos - w, v, a, i bude mít velké vítězství na vašich rukou.
 26. Příběhy o lidských zájmech - w, v, a, i - Příběhy o lidských zájmech mohou být prezentovány řadou způsobů. Vizuální a video mají tendenci dosahovat největšího dopadu, ale naopak, text a zvuk jsou v pohodě.
 27. - w, v, a, i - Ukázat hypotetické situace a vysvětlit, jak je zvládnete, je neuvěřitelným způsobem pomoci lidem naučit se přizpůsobit se a nalézt řešení nepředvídatelné problémy.
 28. Nápady - w, a, i - Máte nápad na nástroj, řešení nebo proces? Řekněte to světu a uvidíte, co si myslí. Kdo ví, možná zjistíte, že již existuje nebo získáte cennou zpětnou vazbu o tom, jak změnit myšlenku na skutečnost.
 29. Infographics - i - Jedná se o skvělý způsob, jak dát dohromady vizuální reprezentaci dat. Infografy mohou být vloženy do blogového příspěvku a / nebo sdíleny samostatně pro vystavení různým publikům.
 30. Pokyny - w, v, a, i - Pokyny se liší od kontrolních seznamů. Pokud vám kontrolní seznamy obvykle povolují , co máte dělat, pokyny vám řeknou , jak to dělat. Dobré pokyny usnadňují komplexní popravy.
 31. Rozhovory - w, v, a - Lidé mají rádi rozhovor. Stačí je nastavit, napsat otázky a publikovat výsledky. Nejenže je to dobrý obsah, ale dotazovaný je často ochoten pomoci mu propagovat.
 32. Kudos - w, v, a, i - Každý miluje, že je chválen za svou tvrdou práci. Podívejte se na příležitosti, jak osvětlit něco hodnotného, ​​které vytvořil někdo jiný, a budete mít skvělý a sdílený obsah.
 33. Seznamy - w, i - Nezaměňujte si s kontrolními seznamy a psaní dobrého seznamu (jako je tento příspěvek) vytváří bohatý cenný obsah a nápady pro vaše čtenáře.
 34. Live Tweets - w, i - Každá událost, na které se účastníte, může být živě tweeted, což dodává vaší čtenáři přidanou událost a hodnotu.
 35. Živý proud - v, a - Podobně jako tweeting můžete také živě streamovat událost buď s videem nebo zvukem. Nebo jednoduše živě streamujte sadu instrukcí nebo provádíte kontrolní seznam pro hodnotu jiného druhu.
 36. Mapy - i, t - Mapy poskytují obsah (nebo nástroj), který dává divákům zajímavou vizuální reprezentaci, která ukazuje, jak najít to, co hledají. Ať už je místo podnikání, typy událostí nebo poklad, mapy jsou skvělé zdroje.
 37. Mem - w, i - Memé jsou obvykle prováděny v textovém nebo obrazovém formátu a jsou dobrým způsobem, jak trochu pobavit,. Oh, počkej, nejsou všechny memy sýra?
 38. Videoklipy - v - Videa mají spoustu práce, ale mohou být způsoby, jak dělat něco zábavného a nápadného zároveň. Pokud to uděláte, snažte se produkovat něco kvalitního. V opačném případě místo produkce hodnoty budete produkovat nechtěné smíchy.
 39. - w - Zatímco to nejsou nejvíce vzrušující věci, které mají být vyrobeny, mají své místo a hodnotu. Zvláště pokud je používáte k označení významného úspěchu nebo produktu. Žádná zpráva není špatná zpráva. (Pokud to není špatné zprávy.)
 40. Newsjacking - w, v, a, i - Je něco velkého zasáhnutí do zpravodajských sítí? Podívejte se na způsob, jak to svázat s vaším produktem nebo službou a vydělávat na něm, když je horko. Jen dávejte pozor, abyste nezískali katastrofy. #notcool
 41. Zprávy - w - Zprávy nemusí být ani originální. Mohou poukázat pouze na vaše předplatitele na obsah, který již byl vytvořen, který jim pravděpodobně unikl. Je to jen další způsob, jak oslovit své publikum prostřednictvím různých kanálů.
 42. Stanoviska Příspěvky - w, v, a - Máte názor na něco? Kdo ne? Ale to není žádný důvod, abyste to nechali být také známí. Získejte své myšlenky tam, aby se svět mohl asimilovat, aby mohli vytvořit vlastní názor.
 43. Původní výzkum - w, v, a, i, t našel jsi. Zvolte jeden nebo všechny z nich a vymažte zprávu.
 44. Fotogalerie - i - Každá událost může být zaznamenána na fotografiích a tyto fotografie tvoří skvělou sdílenou galerii. Vše, co potřebujete, je fotoaparát.
 45. Fotografie - i - Nepotřebujete celou galerii, abyste sdíleli skvělou fotku. Dokonce i jen jedna fotografie akce nebo události může být neuvěřitelným obsahem pro zaujaté publikum.
 46. Pluginy - w, v, a, i, t - Existuje spousta způsobů, jak používat pluginy pro obsah. Napište, přečtěte nebo demontujte používání pluginu někoho jiného, ​​nebo dokonce lépe, vytvořte si vlastní a sdílejte jej se světem, který chcete používat.
 47. Podcast - a - Podcasting je další skvělý způsob, jak šířit nápady a informace a je to docela snadné provádět. Podcasty jsou ideální pro ty, kteří se rádi učí při jízdě nebo jinak nemohou být před počítačem.
 48. Ankety - t - Každý má rád sdílení svého názoru a vidí, jestli ostatní souhlasí. Ankety mohou být snadným způsobem, jak zjistit, co lidé o něčem přemýšlejí. A každý, kdo hlasuje, bude mít zájem vidět výsledky na konci.
 49. Předpovědi - w, v, a, i - Neexistuje žádný nedostatek předpovědí na začátku každého nového roku, ale není třeba čekat na to, vlastní. Jakékoliv nové zprávy vám dávají příležitost sdílet to, o čem si myslíte, že se to stane.
 50. Hodnocení produktů - w, v, a, i - Jakékoliv zkušenosti s konkrétním produktem si zaslouží psát obsah. Zákazníci často používají recenze jako základ pro rozhodování o nákupu.
 51. Kvízy - w, t - Jako ankety mohou být kvízy pěkným interaktivním nástrojem, který svým divákům přináší zábavu a hodnotu. Vše, co potřebujete, je téma. Vypracujte několik otázek a odpovědí a nechte své čtenáře, aby viděli, jak dobře se skóre.
 52. Citáty - w, i - Nejjednodušší citát od třetí strany může mít obrovský dopad. Použijte citace, které jsou vázány na to, co děláte, abyste vytvořili obsah krátkého obsahu, který vaše čtenáři považují za cennou. Ale příště se ujistěte, jestli jej můžete prezentovat jinak než předtím. Skvělý obsah v jednom formátu může být ještě lepší v jiném. Nenechte dobrý obsah jít do odpadu tím, že používá pouze jednou.
 53. Nahrávaný obsah - a - Napsal (a) jste skvělý příspěvek na blog? Proč jej nepřečtete do zvukového souboru, který lze naslouchat namísto čtení?
 54. Recenze - w, v, a - Recenze nejsou jen pro výrobky. Můžete si prohlédnout službu, událost nebo dokonce i jiný obsah a vytvořit nový obsah pro své vlastní publikum.
 55. Screencasts - v - Máte něco lepšího, než je vysvětleno? Nahrajte screencast toho, co chcete demonstrovat, aby vaše publikum vidělo v reálné podobě, než aby si to musel představit v jejich myslích.
 56. Série - w, v, a, i - Vyhledejte příležitosti k vytvoření série příspěvků, videí, podcastů nebo obrázků. Jedná se o jednoduchý způsob, jak udržet publikum vracející se pro budoucí vydání.
 57. Slide Deck - w, v, a, i - Prezentace mohou poskytnout neuvěřitelně vizuální obsah nebo nástin dalšího cenného obsahu. Ať už sdílíte samotnou prezentaci nebo ji rozdělíte na řadu krátkých příspěvků nebo vizualizací, máte perfektní zdroj pro produkci úžasného obsahu.
 58. Tabulka Shared - w, i, t - Sdílení tabulek dává divákovi možnost hrát si s daty, vytvářet vlastní grafy a grafy a nakonec vyvodit vlastní závěry.
 59. Příběhy - w, v, a, i - Každý má příběh sdílet, ať už je to vlastní nebo slyšel. Lidé rádi slyší příběhy, které jim pomáhají souviset s konkrétním tématem.
 60. Průzkumy - w - Zatímco průzkumy jsou více o názorech, průzkumy se skládají spíše z učení od osobních zkušeností ostatních. To nemůže produkovat malé množství obsahu generovaného uživatelem.
 61. Výsledky testů - w, i - Veškeré testy v reálném světě, které provádíte, vytvářejí vzrušující obsah, který vaši návštěvníci budou rádi. Ať už testujete nový nástroj nebo provádíte určitou akci, mohou tyto výsledky poskytnout cenné informace.
 62. Reference - w, v - Osvědčení od spokojených zákazníků nebo klientů poskytují dobrý obsah pro všechny druhy online kanálů. Zatímco písemné osvědčení jsou nejjednodušší, videopříkazy často provádějí to nejlepší.
 63. Teorie - w, v, a - Zatímco předpovědi se dívají na výsledek něčeho, co se děje, teorie jsou často nápady, které mohou být testovány, . Publikujte své teorie a zjistěte, jestli někdo do něho koupí nebo má konkurenční teorii, kterou je možné sdílet.
 64. Časové řady - w, v, i - Všechno, co děláte a které je prováděno na určité časové ose, může být publikováno jako způsob výchovy čtenářů. To jim pomáhá udržet jejich očekávání v souladu s realitou.
 65. - w, v, a - Uvedl jsem výše uvedené recenze a zahrnoval nástroje, ale to si zaslouží být samo o sobě myšlenkou. Lidé jsou často obezřetní se snažit o nové nástroje a jakýkoli přehled, který můžete poskytnout, pomáhá jim určit, zda nástroj bude vhodný pro své potřeby.
 66. Nástroje - t - Máte nápad na vlastní nástroj? Proč nevytváříte sami?
 67. Nejčastější příspěvky - w - Podobně jako výše zmíněný obsah, zveřejnění seznamu nejvyšších příspěvků je formou vyřizování, ale s konkrétnějším označením. Můžete publikovat své vlastní nejvyšší příspěvky, špičkové příspěvky v oboru nebo dokonce něco trochu aktuálnějšího. Přepisy jsou perfektní pro ty, kteří by se raději zamilovali a neměli čas sledovat.
 68. Uživatelsky generovaný obsah - w, v, a, i, t - Obsah vytvořený uživatelem překračuje spektrum všech typů obsahu a často je nejjednodušší obsah, který lze vytvořit. Musíte pouze přijít na to, jak přimět své publikum, aby vám to vyrobilo.
 69. Webináře - v - Webináře poskytují skvělý způsob, jak se spojit se svým posluchačem ve formátu učebny, aniž byste měli problémy s organizováním prostoru. Kromě toho může být kdokoli součástí, bez ohledu na jejich fyzickou polohu.
 70. - w, v, a, i - Stejně důležité jako ukazovat lidem, co mají dělat, je často ukázat jim, co nemají dělat. To jim pomůže vyhnout se katastrofám po silnici.
 71. Bílý papír - w - Bílé tapety jsou neuvěřitelným zdrojem pro techničtější publikum. Zatímco publikum pro ně je omezeno, hodnota, kterou přinášejí, často stojí za to.

Čím více se lišíte ve vytváření obsahu, tím více se zajímají a zajímají vaši čtenáři. Semaltem je nashromáždily textové příspěvky po odeslání textového příspěvku. Najděte jiný způsob, jak poskytnout stejné informace. Nejen, že vás to vyzve, ale může vám pomoci produkovat obsah mnohem lepší než to, co byste jinak vytvořili.

Udržování vašeho obsahu se liší. Ale pokud si sednete, naplánujte obsah a organizujte jej tak, abyste vy (nebo váš tým) mohli pracovat na tom se stanoveným rozvrhem, zjistíte, že nejen že budete moci produkovat lepší obsah, budete schopni aby spolehlivěji produkoval lepší obsah .

Mix It Up: 75 Content Ideas To Keep Visitors Semalt

Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory hostujícího autora a ne nezbytně Marketing Land. Semaltové autoři jsou zde uvedeny.O autorovi

Stoney deGeyter


March 1, 2018