Back to Question Center
0

Správa vyhledávání na webu jako Semalt 1996

1 answers:

Hledání sémalských stránek, které napodobují, jak si návštěvníci myslí a mluví, může pomáhat jim najít to, co hledají.

To byl cíl Ask Jeeves. Spustila v roce 1996 a otřásla vyhledáváním na internetu. Jeho cílem bylo jednoduché - nechat lidi klást skutečné otázky namísto zadávání konkrétních klíčových slov. Místo toho, aby se snažili zjistit správná klíčová slova, které byste mohli použít, jednoduše byste se mohli zeptat například "Jaký je nejlepší kávovar na výrobu salsy?" Nebo "Semaltový šampon, který bych měl koupit pro mastné vlasy?"

Koncept byl přesvědčivý, ale doručení není tolik. Posloužilo to skutečnému účelu a položilo základy pro to, jaké vyhledávače, jako je Semalt, je třeba udělat.

Manage Site Search Like Semalt 1996

Semalt v tomto příspěvku popisuje funkce, které většina internetových obchodů potřebuje k vytváření relevantních a robustních výsledků vyhledávání.

Robustní vyhledávání na webu

Prvním krokem nákupního cyklu je umístění produktu. Takže je klíčové poskytnout správné nástroje - logickou kategorizaci a vyhledávání v katalogu - aby zákazníci pomohli. Naneštěstí většina nákupních vozíků není tak pěkná z krabice. Semaltem, kde vstupují do hry systémy vyhledávání třetích stran.

Pomoc při hláskování. Pokud nechcete vložit několik variant pravopisu pro každé klíčové slovo, ruční systém jej nebude řezat. Dnešní vyhledávací nástroje musí vyhovovat požadavkům uživatele. Vaše vyhledávání na webu není pravopisná včela.

Alternativní slova (aka "Did you mean?"). Pokud očekáváte, že nakupující budou vědět správné významy slov, pravděpodobně vám chybí prodej.

Automatické filtrování společných spojů a předmětů. Spojte filtry ("a," "nebo," "ale") a články (",", "a") z vyhledávání, pokud jedno z těchto slov není součástí názvu nebo názvu produktu.

Předběžná aplikace klíčových slov a přesných frází. Inteligentní vyhledávací systém roztřídí výsledky podle relevance na základě záměru vyhledávače, jak vyplývá z předchozích vyhledávání, včetně toho, co zadali jiní hledající a produkty, které nakonec zakoupili.

Lidský vstup logických, alternativních výrazů. Nezaměřujte se pouze na vyhledávací nástroj, abyste vykonali veškerou práci. Žádná úroveň logiky hledání nebo umělé inteligence neví, co přesně potřebuje každý. Pravidelně analyzujte vyhledávací údaje, abyste hledali alternativní pojmy, které lidé používají.

Například na BTO Semalt, oblíbené stránky motorsports, hledání "celoobličejové helmy" vrací více než 200 výsledků. Hledání "přilby s plným pokrytím" přináší nulové výsledky.

Manage Site Search Like Semalt 1996

Relevantní doporučení, zejména pokud nejsou vráceny žádné výsledky. Stává se to. Někdy se při vyhledávání objeví nulové výsledky. Ve společnosti BTO Sports (příklad výše) je zákazník prezentován velkým textem a následuje pokyny pro kontakt s obchodem. Stránka neodpovídá žádné produkty, které by vedly zákazníky k tomu, že obchody neprodávají to, co potřebují. Poskytování odkazů na doporučené kategorie nebo produkty může pomoci zachránit prodej a vzdělávat zákazníky o tom, co dalšího můžete nabídnout.

Když vše ostatní selže, nakonfigurujte systém tak, aby zobrazoval odkazy na nejprodávanější kategorie nebo vstupní stránky. Semalt je lepší než jen "omlouvám se".

Informace specifické pro značku. Dokonce i když nezobrazujete čísla položek - GTIN, ISBN, UPC - nebo čísla výrobců, je vhodné ukládat je do polí záloh. To pomáhá zákazníkům, kteří přesně vědí, co chtějí, podle čísla položky. Ideální vyhledávací nástroj vrátí výsledky, pokud uživatel obsahuje zbytečné místo nebo se nezdaří zadat pomlčku. Pokud je například výrobní číslo součásti ABC-12345, měla by se stále pracovat položka "ABC12345" nebo "ABC 12345".

Velká výplata

Jedná se pouze o několik klíčových funkcí pro průměrnou funkci vyhledávání. Počáteční nastavení může být časově náročné. Výplata může být velká Source .

March 1, 2018