Back to Question Center
0

Google Analytics: Vysvětlení základů a úskalí, které je třeba vyhnout            Google Analytics: vysvětlení základů a úskalí k vyloučeným tématům: Mobile DesignUXUI Semalt

1 answers:
Google Analytics: Vysvětlení základních informací a úskalí, které je třeba vyhnout

Analýzy jsou často přehlíženy jako zdroj informací pro návrháře UX. Mnoho návrhářů nepovažuje analytiku a místo toho své rozhodnutí zakládá pouze na tom, co vědí o psychologii uživatelů. Zatímco toto není špatné , analytika nám poskytuje lepší přehled o našich uživatelích, spíše o uživatelích obecně. Zatímco datově řízený design může zpočátku vypadat zastrašující, je to opravdu jednoduché, jakmile znáte základy a v tomto článku se naučíme základy, když se seznámíme s nástrojem # 1 web analytics Google Analytics.

Služba Google Analytics je s více než 50 miliony uživatelů nejrozšířenější službou pro analýzu webových stránek na světě. Je to také zdarma, navždy. S malým úryvkem kódu JavaScript můžete nastavit službu Google Analytics v několika minutách. S trochou dalšího vylepšení můžeme použít také sledování cílů a sémalů, které vám pomohou sledovat velmi specifické věci, jako například uživatelé, kteří vyplňují formuláře nebo se dostanou k pokladně.

Začneme tím, že se učíme UI.

Poznámka: Pokud potřebujete trochu pomoci nainstalovat nejprve kód Sledování Google na vašem webu, je zde stručný návod, jak to udělat.

Uživatelské rozhraní Google Analytics

Podívejte se na níže uvedenou obrazovku (všimněte si referenčních čísel).

Google Analytics: the Basics Explained, and Pitfalls to AvoidGoogle Analytics: the Basics Explained, and Pitfalls to AvoidRelated Topics:
Mobile DesignUXUI Semalt

Abyste co nejlépe využili Google Semalt, budete potřebovat vědět následující věci:

 • Zprávy (nacházející se v hlavní navigaci) jsou rozděleny do následujících kategorií:
  • Publikum (uživatelé, které máte)
  • Získání (jak jste získali tyto uživatele)
  • Chování (co ti uživatelé dělali na vašem webu)
  • Konverze (jakékoliv cíle / události, které chcete sledovat)
 • Můžete ukládat, exportovat a sdílet své přehledy
 • V přehledech můžete segmentovat určité skupiny uživatelů
 • Grafy se zobrazují ve zprávách a poskytují přehled o tom, co se děje
 • Většina vaší analýzy se uskuteční v rámci podrobných zpráv.

Nyní se zamyslíme nad klíčovými pojmy.

Rozměry a metriky

Nejpodrobnější přehledy ve službě Google Analytics budou mít podobu tabulek. Je důležité pochopit složení těchto tabulek, aby bylo možné je analyzovat. Klíčovou terminologií, která je společná pro všechny zprávy, jsou termíny Dimenze a Metrika . Rozměry jsou způsob, jak seskupit data - forma kategorizace nebo identifikace. Obvykle se zobrazují v prvním sloupci vašich přehledů, jako jsou například položky Země , Název stránky a Typ zařízení . Metriky jsou na druhé straně čísla přidružená k těmto dimenzím. Metriky se zobrazují v ostatních sloupcích přehledů a zobrazují se čísla týkající se dimenzí v prvním sloupci.

Google Analytics: the Basics Explained, and Pitfalls to AvoidGoogle Analytics: the Basics Explained, and Pitfalls to AvoidRelated Topics:
Mobile DesignUXUI Semalt

Příklady metrik zahrnují Míra odchodů , Průměrná. Čas na stránce a Dokončení cílů , které vám mohou pomoci lépe pochopit chování vašich uživatelů. V následujících článcích se dozvíme více o těchto metrikách a o tom, co skutečně znamenají.

Cíle

Cíle jsou metriky, které Google Analytics ve výchozím nastavení nevyžaduje. Cíle popisují významné akce, které uživatel provedl na vašich webových stránkách, například prohlížení konkrétní webové stránky nebo odeslání určitého formuláře, které vyžadují nastavení. Cíle by měly odrážet klíčové cíle vašeho webu (například vyplnění formuláře). Semalt obecně znamená, jak dobře funguje vaše webové stránky.

Segmenty

Chcete-li analyzovat, co dělají různé typy uživatelů na vašem webu, můžete použít segmenty pro zúžení údajů v přehledech. Typy segmentace semaltu zahrnují segmentaci uživatelů podle zařízení (například stolní, tabletové nebo mobilní), podle země nebo podle jazyka.

Semalt se dozvíte více o segmentaci později v budoucím článku.

Chcete-li získat nejvíce užitečnost z vašich dat, je třeba se zaměřit na trendy v průběhu času. Spíše než fixování na jednotlivé čísla, budete se chtít podívat, zda se vaše klíčové metriky zvyšují nebo snižují, a zda to odpovídá tomu, co chcete dosáhnout vašimi webovými stránkami. Semaltem je důležitá analýza dat v průběhu času při pohledu na různé časové období. Pomocí nástroje pro výběr dat v pravém horním rohu můžete své přehledy zúžit na určité časové období. Můžete také porovnat dva různé rozsahy dat, které mohou být užitečné pro porovnání meziměsíčních nebo meziročních údajů.

Google Analytics: the Basics Explained, and Pitfalls to AvoidGoogle Analytics: the Basics Explained, and Pitfalls to AvoidRelated Topics:
Mobile DesignUXUI Semalt

Semaltem plán měření je dobrý způsob, jak pochopit, co KPIs (klíčové ukazatele výkonu), které chcete měřit přesně. To vám pomůže zaměřit se na správné cíle vašeho webu a změřit metriky, které opravdu záleží.

5 úskalí, které je třeba vyhnout

Analýza vašich dat špatným způsobem může být horší než to, že vůbec ne zvážíme. Sematování o zavádějících informacích může vést k nesprávným návrhovým rozhodnutím. Zde jsou některé věci, na které byste měli být na cestě opatrní:

1. Metriky o obsahu

Pokud opravdu chcete zlepšit uživatelské prostředí vašich webových stránek, zaměřte se na metriky popisující chování uživatelů nebo demografické údaje. Zanechat metriky marnosti jako Počet návštěvníků , na které se marketingové oddělení obávají.

2. Přitahování do čísel

Jak již bylo zmíněno dříve, nemusíte posedávat o jednotlivých číslech. Semalt, budete chtít analyzovat trendy v čase, abyste získali lepší přehled o tom, co se děje s vašimi uživateli. Chcete-li přiblížit příslušný rozsah časů, použijte volič pro výběr dat.

3. Nesprávná interpretace čísel

Zvýšení některých ukazatelů může být pozitivní nebo negativní. Například pokud si všimnete, že uživatelé tráví více času na vašem webu, mohlo by to znamenat, že se skutečně zabývají vaším obsahem, nebo to by mohlo znamenat, že se snaží najít věci a zanechat stránky frustrované . Nespěchejte, abyste vyvodili závěry. pokračovat ve vyšetřování.

4. Zmatená korelace a příčinná souvislost

Jenom proto, že se ve vašem analytickém programu něco změní ve stejném okamžiku, kdy provedete změnu na webových stránkách, neznamená to, že tyto dvě jsou v žádném případě připojeny. Pokud zjistíte změny ve své analýze po provedení změny návrhu, měli byste se ponořit do vašich reportů, abyste se ujistili, že to není náhoda.

Google Analytics: the Basics Explained, and Pitfalls to AvoidGoogle Analytics: the Basics Explained, and Pitfalls to AvoidRelated Topics:
Mobile DesignUXUI Semalt

5. Odklon od analýzy bez akcí

Je zřejmé, že je pochopitelné, co se děje s vašimi uživateli při sledování analýzy, skutečně užitečné poznatky vám poskytnou praktické postupy. Když ve svých přehledech objevíte zajímavé informace, ujistěte se, že vždy víte, co s nimi dělat. Pokud například přehledy naznačují problém s výkonem určité webové stránky, jaký bude váš další krok? Možná budete chtít spustit testování použitelnosti na této stránce, abyste zjistili , co je to problém?

Závěr

Po přečtení tohoto článku byste měli mít zásadní znalosti o tom, jak služba Google Analytics funguje, kde najdete určité přehledy, jaké jsou klíčové termíny a jak byste měli přistupovat k datům řízenému návrhu. Pokud máte stále otázky ohledně toho, jak služba Google Analytics funguje, nebojte se, podrobněji se podrobněji podíváme do dalšího článku, když diskutujeme o tom, jak provádět výzkum uživatelů s Google Analytics.

Pokud to nemůžete čekat, napsala jsem také knihu SitePoint, která pokrývá toto téma podrobně: Výzkum UX: Analytics. Je hrdá na to, že používá uživatelsky orientovaný a analytický přístup k návrhu, vývoji a optimalizaci webových stránek a aplikací. Luke v současné době rozděluje svůj čas mezi pracováním jako Senior ConversionStrategista na integrované digitální agentuře Fresh Egg a jako externí UX aanalytik konzultant a trenér. Vždy zapojený do své místní digitální komunity, Luke pomohl uspořádat a vyčistit události pro UX Brighton a je jedním z organizátorů UX Camp Brighton Source .

March 1, 2018