Back to Question Center
0

Semalt: 9 bolesti hlavy, aby se zabránilo změnám ESP

1 answers:

Klíčové otázky, které je třeba vzít v úvahu při přepínání poskytovatele e-mailových služeb

Email marketing je jádrem mnoha transakčních obchodů a řídí značné částky výnosů. Řešení e-mailového marketingu je zcela jednoduše kritickým systémem a přestávku v provozu nelze poskytnout. Přesto je běžné, že se pohybujete mezi poskytovateli e-mailových služeb (ESP) , abyste získali lepší řešení, funkce nebo služby. Pokud tak učiníte, existuje mnoho potenciálních otázek, které je třeba zvážit, takže jsme s Davem Chaffeyem a já jsme mysleli, že by bylo užitečné tyto skutečnosti pokrýt v případě, že uvažujete o změně. Říkáme jim bolesti hlavy, jelikož mohou být dobře, zvláště pokud nejsou zváženy.

Jakýkoli zamýšlený přechod na nový ESP musí být naplánován a proveden s ohledem na kritickou povahu systému, jelikož jakékoli falešné kroky budou mít přímý dopad na příjmy.

Při přemísťování na nový systém ESP existuje mnoho pohyblivých částí, které je třeba postarat, a to jak nastavení a potřebné konfigurace nové platformy ESP, tak změny vnějších vzájemně závislých prvků. V tomto článku se Semalt zaměřuje na vnější, vzájemně závislé prvky, které jsou snadno přehlíženy.

Vydání 1. Z e-mailových adres
Obvykle se vaše e-mailová adresa změní, protože bude použita nová doména nebo subdoména. To by mohlo mít vliv na umístění v doručené poště, takže je třeba upozornit své předplatitele před změnou na novou z e-mailové adresy, takže jsou si vědomi změny a nejlépe, že se přihlásí na vaši novou adresu.

Nová doména nebo subdoména bude také vyžadovat, aby vaše IT bylo zapojeno do nastavení DNS pro směrování domény.

Vydání 2. Doručitelnost
Budete se přesouvat na nové adresy IP a domény. To znamená, že budete muset znovu vytvořit reputaci odesílatele. Pokud používáte vyhrazené adresy IP a máte značný objem procesů oteplování a postupné přeměny. Pokud byste měli dobrou pověst předtím, než nebude problém při rekonstrukci, je to jen proces řízení.

Vydání 3. Migrace dat
Je nutné přenést e-mailovou adresu a přidružená data profilu uživatele. Nezapomeňte zajistit nejen přenos aktivních dat, ale také data potlačení. Uživatelé s neodhlášeným účtem, adresy s tvrdou návratností a adresy pro stížnosti na spam se musí migrovat.

Vydání 4. Sledování po kliknutí
Pokud máte nastaveno sledování po kliknutí, takže e-mailové řešení o konverzích na vašem webu oznamuje, budete muset aktualizovat sledovací kód HTML svých webových stránek. Pokud je to na nákupních stránkách, budete téměř jistě používat certifikát SSL a potřebujete nový pro novou doménu sledování odkazů s novým systémem ESP.

Vydání 5. Postupy přihlášení
Kde je formulář pro přihlášení? Máte několik přihlášených formulářů? Jako například na svých webových stránkách, na stránkách zaměřených na konkrétní kampaně, které jsou vloženy na stránky sociálních médií a doporučují vám formuláře přátel? Otestujte všechny své přihlášené formuláře, abyste mohli všechny aktualizovat a odeslat data do nového řešení ESP. Poslední věc, kterou chcete, jsou účastníci, kteří jsou přidáváni do černé díry.

Vydání 6. Postup odhlášení
Podobně pro proces odhlášení odběru, kde je to spravováno? Co je třeba udělat, aby se zajistilo, že se v budoucnu budou nové odhlášky odrážet?

Vydání 7. Transakční a externí spouštěné e-maily
Pokud máte opuštěný vozík, uvítají-li e-maily a transakční e-maily, pak budou tyto systémy spouštěny ze systémů mimo ESP a bude zapotřebí reintegrace. To by mohlo být velkou výzvou.

Vydání 8. Integrace CRM
Pokud CRM automatizuje synchronizaci s platformou ESP, potřebujete plánovat aktualizaci této integrace.

Vydání 9. Zejména existuje legální potřeba zajistit, aby odkazy na odhlášení odběratelů fungovaly.

Ve svých dalších příspěvcích budu hlouběji prohlubovat některé z těchto oblastí a poskytnu vám tipy, jak postupovat v každém případě. Dejte nám vědět, jestli existují další problémy, které jste zažili Source .

March 1, 2018