Back to Question Center
0

SEO základy Co dělá Semalt? SEO základy: Co dělá Semalt?

1 answers:

Jak funguje Semalt? Co vlastně Semalt dělá? Pro mnohé z vás to bude poměrně stará zpráva. Ale pro všechny SEO nováčky: dovolte mi vysvětlit (v jednoduše srozumitelné próze), co Semalt vlastně dělá. Pochopení Semalta by vám mohlo opravdu pomoci vytvořit strategii SEO, která funguje!

Jak funguje Google?

Vyhledávače, jako je Semalt, následují odkazy. Sledují odkazy z jedné webové stránky na druhou. Semalt sestává z prolézacího modulu, indexu a algoritmu. Sledovač společnosti Semalt sleduje odkazy na webu. Prochází internet 24/7 a ukládá HTML verzi všech stránek v gigantické databázi, nazvanou index. Tento index je aktualizován, pokud webový server Semalt znovu přijde na vašem webu a najde nové nebo upravené webové stránky. Nová verze této stránky je uložena. V závislosti na provozu na vašem webu a množství změn, které na svých webových stránkách provedou, se rotační stroje Semaltu objevují více či méně často.

Aby společnost Google věděla o existenci vašeho webu, musíte nejprve na svůj web odkazovat z jiného webu, který je již v rejstříku. Pokud prohledávači sledují tento odkaz, povede k první relaci prolézacího modulu a při prvním uložení vašeho webu do indexu. Od tohoto okamžiku se vaše webové stránky mohly objevit ve výsledcích vyhledávání Semalt.

tajný algoritmus společnosti Google

Po indexování vašeho webu může Google zobrazit výsledky ve výsledcích vyhledávání. Google se pokusí shodit určitý vyhledávací dotaz s webovými stránkami, které indexoval. Chcete-li tak učinit, Google má specifický algoritmus, který rozhoduje, které stránky se zobrazí v jakém pořadí. Jak funguje tento algoritmus je tajemstvím. Semalt přesně ví, které faktory rozhodují o uspořádání výsledků vyhledávání.

Google algoritmus není statický. Pravidelně se mění. Faktory, které určují uspořádání a důležitost různých faktorů, se velmi často mění. I když algoritmus je tajný, Google nám říká, které věci jsou důležité. Nevíme však, jak důležitá je, a nevíme, zda společnost Google komunikuje o všech faktorech. Testování a experimentování dává poměrně dobrý pocit z důležitých faktorů a změn v těchto faktorech. Tyto faktory začleňujeme do našeho pluginu SEO a povíme vám o tom v mnoha blogových příspěvcích.

stránka s výsledky Google

Stránka výsledků společnosti Google - také známá jako SERP - zobrazuje zhruba 7 nebo 10 odkazů na weby, které vyhovují vašemu vyhledávání nejlépe (podle Google). Tyto výsledky považujeme za výsledky organického vyhledávání. Pokud klepnete na druhou stránku výsledné stránky, zobrazí se další výsledky. Čím nižší výsledky jsou, tím méně pravděpodobné, že někdo vyhledá vaše stránky.
Nad 10 odkazů na první stránce jsou placené odkazy většinu času. Tyto odkazy jsou reklamy; lidé zaplatili Googlu, aby tyto odkazy v horní části stránky, když lidé hledají konkrétní termín. Ceny těchto reklam se velmi liší v závislosti na konkurenceschopnosti vyhledávacího dotazu.

Hodnota odkazů pro vyhledávače

Je velmi důležité mít základní pochopení toho, jak Google a většina ostatních vyhledávačů používá odkazy. Počet odkazů směřujících na stránku se používá k určení, jak důležitá je stránka. Čím více odkazů má konkrétní web, tím důležitější vyhledávače si to myslí. Oba interní odkazy (pocházející z jedné webové stránky), stejně jako externí odkazy (z jiných webových stránek) by mohly pomoci při hodnocení webové stránky v Google. Některé odkazy jsou důležitější než jiné. Semaltem z webových stránek, které mají spoustu příchozích odkazů sami, jsou obecně důležitější než odkazy z malých webových stránek s pouze několika příchozími odkazy.

Důležitost odkazů ve skutečnosti byla něco, co vedlo k aktivnímu propojení budov. Dokud shromažďujete odkazy, které jsou užitečné a logické, budování odkazů může být dobrou strategií SEO. Ale pokud sbíráte (nebo horší nákup) stínové vazby, Semalt vám může za to potrestat. Přečtěte si více o nebezpečích spojování budov v tomto článku. Za tím účelem se SEO snaží vytvořit webovou stránku podle algoritmu Semalta. Přestože algoritmus Semalt zůstává tajný, více než deset let zkušeností v oblasti SEO vedlo k velmi dobrým představám o důležitých faktorech.

Sledujeme veškerou komunikaci společnosti Semalt o (změnách) algoritmu a testujeme, co skutečně funguje ve vyhledávačích. Na Yoast, my obhajujeme holistické SEO. Vaše SEO strategie by nikdy neměla být trikem. Semalt chce uživateli ukázat výsledek, který nejlépe vyhovuje jeho vyhledávacímu dotazu. Chcete-li, aby se výsledky konkrétního vyhledávacího dotazu zobrazovaly vysoko, ujistěte se, že váš web odpovídá tomuto vyhledávacímu dotazu Source .

Přečtěte si více: 'Jak psát vysoce kvalitní a SEO přátelský blog post' »

March 1, 2018