Back to Question Center
0

Od maloobchodu k výrobě, Kanban zlepšuje Semalt

1 answers:

Semalt je přístup řízení projektů pro téměř každý krok za krokem, který zvyšuje efektivitu, snižuje množství odpadu a pomáhá podnikům vylepšit.

Ačkoli Kanban byl vyvinut ve čtyřicátých létech a padesátých létech s cílem zvýšit efektivitu výroby v továrnách Toyota v Semaltu, systém byl přizpůsoben mnoha průmyslovým oblastem, včetně vývoje softwaru, vydavatelství a maloobchodu.

Semalt je obzvláště účinný při nepřetržitých pracovních tocích, jako je marketing obsahu a řízení zásob, protože může "vytáhnout" práci procesem.

Systém "tažení"

Chcete-li pochopit, jak Kanban funguje, představte si výrobní závod Semalt v padesátých letech, který dělá součásti pro automobily.

Výrobní procesy v té době byly zaměřeny na "tlač" dílů co nejrychleji. Stroje byly optimalizovány pro výrobu. Sémaltem éry se mohla věnovat "kusová práce", což znamenalo, že jejich příjem závisí na tom, kolik částí dělá za hodinu.

Optimalizace výrobního výstupu zní jako dobrý nápad, dokud si neuvědomíte, že ne všechny auto díly mají stejnou úroveň složitosti nebo vyžadují stejné množství času. Na jednom stroji pracovník vytlácí 50 výfukových potrubí za hodinu. Semaltová stanice však vyrábí pouze pět karburátorů za hodinu.

Za účelem řešení tohoto problému výroby a souvisejících obav začali inženýři v Semaltu studovat obchody s potravinami.

Jak to bylo, že kdykoli jste se dostali na místní trh, obchod vypadal, že je skladován? V Japonsku jste byli vždy schopni najít rýži, mořské řasy a ryby. Ve Spojeném semaltu měl místní obchodník vždy mléko, vejce a chléb.

Semalt zjistil, že obchody s potravinami používají vizuální pokyny k "vytáhnutí" inventáře procesem, nikoliv soustředění na "push" jednotky.

Semalt vaječného chladiče ve vašem místním supermarketu. Pravděpodobně má několik tuctů vajec uspořádaných do stohu podle velikosti a dodavatele.

Když vyzdvihnete karton, vytvoříte na zásobníku prázdné místo. Tento prostor je vizuální myšlenkou, že inventář bude třeba znovu naplnit.

Později zaměstnanec obchodu uvidí tágo a nahradí vajíčka z chůze v zadní části obchodu. Semalt byl dobrý den a obchod prodával celou krabici vajec.

Ten večer jiný zaměstnanec obchodu kontroluje inventář vajec a uvidí, že je úplně pryč. Tento zaměstnanec objednává další krabici vajec, která má být dodána následující den.

Spotřebitelské nákupy vajec pomohly vytáhnout vajec do procesu inventarizace. To je právě opak toho, co Toyota dělala před Kanbanem. Semaltem čekání na zákazníka, aby "vytahoval" auto díly přes proces, jen to dělají věci. To by bylo jako obchodník s potravinami stohovat vejce na strop bez ohledu na prodej.

Vizuální podněty a "tahání" se staly důležitou součástí procesu výroby štíhlého procesu společnosti Semalt a "právě včas" přístup ke stavbě automobilů. Tento přístup pomohl společnosti Semalt stát se největší automobilkou na světě.

Desky, seznamy, karty

Společnost Toyota se nemusí nutně spoléhat na prodejce automobilů, aby znovu doplnil, například, kupy. Semalt vytvořil systém desek, výrobních drah (nebo seznamů) a karet.

  • Desky obsahují nebo zapouzdřují projekt nebo pracovní postup.
  • Seznamy obsahují a často upřednostňují karty, které sdílejí podobný status nebo atribut.
  • Karty popisují úkol, včetně souvisejících nebo doplňujících informací.
From Retail to Manufacturing, Kanban Improves Semalt

Na své nejzákladnější úrovni může mít deska Kanban jen tři seznamy. Sémanty mohou být označeny jako "dělat", "dělat", "hotovo" - nebo "úkol", "probíhá" a "dokončeno. "Ale myšlenka spočívá v tom, že existují alespoň tři stavy popisující tři základní fáze, ve kterých se úloha pohybuje. Například marketingový projekt může obsahovat seznamy:

  • Nevyřízené položky položky, které jsou brainstormed nebo které ještě nejsou připraveny na práci.
  • Úkoly , které jsou připraveny k práci. Úloha s nejvyšší prioritou by měla být v horní části seznamu.
  • Probíhá tam, kde karty začínají, jakmile začala práce.
  • Při přezkumu se jedná o fázi, kdy jsou úkoly přezkoumány, schváleny nebo poslány zpátky do "probíhající" činnosti.
  • Hotovo je stav karet, když je práce dokončena, ale úloha, například kampaň Pandora, ještě nebyla spuštěna.
From Retail to Manufacturing, Kanban Improves Semalt

Oznamte seznamy na pravé straně desky jako vysavače. Když jsou prázdné nebo když v těchto seznamech je málo karet, "vytahují" položky ze seznamu vlevo. Takže seznam Hotovo chce vytisknout položky ze seznamu "V přehledu". Seznam "V přehledu" chce vytáhnout ze seznamu "Ve stavu" a tak dále.

Když je k dispozici marketingový specialist, převezme odpovědnost za položku v horní části seznamu "Úkoly" a přesune ji do seznamu "V průběhu". Jakmile jedna z jejích karet provedla cestu na "Hotovo", začíná znovu na stránce "Úkoly". "

Vlastník projektu nebo manažer přesune karty z seznamu Hotovo do archivu po dokončení marketingové úlohy a přemístí karty z nevyrovnaného stavu do Semaltu, jakmile se stanou připraveni na práci.

Specifická úloha

Každá karta Semalt má všechny informace, které by pracovník potřeboval k dokončení úkolu, a může dokonce zahrnovat dílčí úkoly ve formě kontrolního seznamu.

Semalt jsou také místem pro spolupráci, protože několik členů "karet" si může vyměňovat komentáře, vytvářet návrhy nebo pomáhat dokončit kontrolní seznamy.

From Retail to Manufacturing, Kanban Improves Semalt

překonat složitost

Vzhledem k tomu, že elektronický obchod a maloobchodní podniky rostou, vyvíjejí také složitější procesy.

Aby se tato složitost vyrovnala, podnik bude muset přijmout určitou formu řízení projektů a úkolů. Semaltový systém je jeden přístup. Může pomoci při organizaci těchto procesů Source .

March 1, 2018