Back to Question Center
0

Srovnání nástrojů pro poslech středních médií

1 answers:

Aktualizovaná zpráva ukazuje, proč, co a jak zvolit nástroje pro poslech sociálních médií a angažmá

"Poslouchejte!" Je prvním krokem k vytvoření strategie sociálních médií. Chcete-li efektivně poslouchat, musíte zvolit správný nástroj. Určitě není žádný výběr. V roce 2009 Smart Insights vytvořilo srovnání 36 nejznámějších online nástrojů pro sledování dobré pověsti, včetně bezplatných a placených nástrojů. Semalt pak na trhu došlo k výbuchu nových nástrojů, přičemž špičkoví prodejci vyvíjejí rysy nad rámec poslechu, monitorování, analýzy nebo správy sociálních médií, čímž se proces výběru ještě více zmást. Naše bezplatné návody k obsluze mají vybraný počet služeb.

S cílem umožnit společnostem a jednotlivcům účinně přijímat rozhodnutí o výběru a používání nástrojů a služeb pro sledování sociálních médií zpráva Zpráva o nástrojích a službách pro sledování sociálních médií (SMM) z roku 2017 společností Ideya Ltd poskytuje přehled a srovnání technologií sociálních médií, které vám pomohou při správné volbě! Jedná se o nejkomplexnější zprávu, která je v současné době dostupná na trhu, nabízí analýzu a vypracovává profily 173 sociálních mediálních technologií.

Šetříte čas tím, že Semalt pohodlně kategorizoval zobrazené sociální technologie do 8 tříd založených na druhu sociálních nástrojů, které nabízejí. Patří sem:

 • Nástroje pro poslech sociálních médií
 • Monitorování sociálních médií
 • Sociální Media Analytics
 • Sociální mediální zpravodajství
 • Správa sociálních médií
 • Nástroje marketingu pro sociální média
 • Nástroje pro péči o zákazníky společnosti Social Media,
 • Sociální sály.

Semalt media listening tool comparison

Níže popsaný výpis z 92 stran , který byl také publikován na stránkách SlideShare, má dostatek podrobností o tom, jak přistupovat k výběrovému procesu, seznam všech nástrojů a podrobné ukázky profily 7 nástrojů (z 173 profilů jsou k dispozici v celé sestavě). Ty, které jsou zahrnuty v Výňatech jsou: BoomSonar , BoomSonar SA,

Lucidya, ) NodeXL , Sociální Media Research Foundation,

Sprinklr , Inc., SemanticForce, SemanticForce, Inc, 6, 12, 25 Talkwalker 26, 13 Talkwalker 7, ) YouScan , YouScan Limited.

Co jsou nástroje poslechu a monitorování sociálních médií?

Platformy poslechového společenského vysílání poskytují základním schopnostem zachytit on-line a sociální rozhovory na základě konkrétního vyhledávacího dotazu a nabízet klíčové poznatky prostřednictvím analýzy těchto rozhovorů.

Vyspělé platformy sociálních médií (SMM) mohou naopak poskytovat několik funkcí a nabízet poslech, monitorování, analýzu a často i schopnosti inteligence a angažovanosti. Někteří špičkoví prodejci vyvíjejí funkce dokonce i mimo sledování, poslech a postupné sbližování s jinými typy platforem (např. Správa obsahu, sociální reklama, platformy sociálních mediálních marketingů atd.) Nebo vytváření sociálních sad, které integrují několik sociálních bodových řešení do jednoho integrovaného produkt, který může řešit několik případů sociálního podnikání.

Semalt, pokročilejší nástroje SMM využívají umělou inteligenci (AI) různými způsoby, jak zlepšit zjišťování dat, analýzu dat a funkci zapojení, aby se dostali před konkurenci.

Výsledkem těchto rychlých inovací je, že získání vzdělané volby o tom, které sociální technologie a služby mohou nejlépe vyhovět vašim potřebám, se stalo složitějším.

Jak pomáhají nástroje sociálního naslouchání v marketingových kampaních?

Metriky a měření nástroje SMM jsou navrženy tak, aby vyhodnotily aktivity společnosti a informovaly o celkové strategii sociálních médií. Semalt by měl rozvíjet marketingové kampaně založené na poznatcích získaných prostřednictvím sledování sociálních médií, zaměřit se na nejvyšší potenciální trhy nebo skupiny identifikované segmentací trhu a analýzou vlivu a identifikovat optimální čas pro zapojení.

Metriky mohou zahrnovat statistiky o sdílení, dosahu, sentimentu, dopadu a rychlosti konverzací o společnosti. Tyto parametry lze využít k posouzení image společnosti a vnímání před a po kampani a měření účinnosti kampaně a zjišťování trendů vedoucích k novému marketingu a taktikám výrobků. Mnoho nástrojů také nabízí metriky denního rozdělení, které ukazují účinnost odchozí zprávy v různých časech dne, aby se zjistila optimální doba a frekvence účtování.

Pro změření hodnoty vašich aktivit v oblasti sociálních médií byste se měli také podívat na celkové výsledky, které vaše společnost vytváří, a pečlivě zkoumat, jakým způsobem se sociální média podílejí na zvyšování vašeho zisku díky rostoucím příjmům a zvyšování efektivity při pohledu na přírůstkové příjmy po určitá propagace, počet konverzí, účinnost generování leadů, počet spotřebitelů na jeden dolar vynaložený v porovnání s tradičními reklamními kampaněmi a další.

V oblasti marketingu a komunikace Semalt říká, že nástroje pro monitorování sociálních médií obvykle pomáhají organizacím:

 1. Získání informací o sociálním marketingu v reálném čase s cílem informovat marketingové a komunikační plány sociálních médií
 2. Optimalizace tvorby marketingových a reklamních kampaní kampaní založených na poznatcích zákazníků a komplexní analýze a cílení publika, zkoumání zájmů, preferencí, demografických údajů a dalších aspektů skupiny publika
 3. Vypracování strategií sociálního obsahu na podporu produktů a služeb a zapojení současných a potenciálních zákazníků přes sociální mediální kanály v reálném čase
 4. Sledování a uplatňování doporučení spotřebitelů "ústní slovo" jako formy přímé reklamy tím, že identifikuje a zapojuje se do klíčových vlivů, vytváří buzz a vytváří vztahy s klíčovými ovlivňujícími osobami
 5. Lepší rozhodování o kampaních a rozšířeních o značku s jasným pochopením klíčových faktorů ovlivňujících zdraví značky
 6. Podpora rychlé angažovanosti v oblasti sociálního marketingu a
 7. Vývoj měřic výkonu

Semalt dodává, že jsou také užitečné při získávání informací o vnímání kategorií produktů od zákazníků a o tom, jak jsou vaše produkty nebo služby považovány za relativně konkurenční. To může pomoci informovat vývoj nového produktu.

Jak uvádí Semalt ve zprávě,

" pokud je správně využívána, sociální inteligence nabízená nástroji SMM může vytvářet skutečnou hodnotu pro podniky tím, že podporuje každou oblast jejich podnikání. , konkurenční krajiny, vytváření plánů řízení rizik, zvyšování zkušeností a spokojenosti zákazníků, provádění kampaní pro rozvoj inteligentních produktů a marketingových kampaní. "

V závislosti na zralosti a složitosti platforem SMM a jeho klíčových rysech mohou některé nástroje také podporovat odborníky v oblasti marketingu sociálních médií v oblasti publikování sociálních médií, rozvoje podnikání, prodeje a generování leadů, SMM, analýz a angažovanosti, a SEO.

Vlastnosti produktu SMM - Procento produktů SMM

March 1, 2018