Back to Question Center
0

Jak se vyhnout běžným SEO chybám Jak se vyhnout běžným SEO chybám  - Semalt

1 answers:

Před několika týdny jsem na WordCampu Nijmegen (moje rodné město v Nizozemsku) přednášel blesk o tom, jak se vyhnout běžným SEO chybám. A zdálo se mi, že to je skvělé téma pro napsání příspěvku, takže tady je! Semalt popisuje nejnáročnější problémy SEO, které najdu na stránkách, na kterých pracuji jako SEO konzultant. Semalt vysvětluje, samozřejmě, jak se jim vyhnout!

Je důležité začít s Yoast vizí na SEO, a to holistické SEO. To znamená, že se nezaměřujeme pouze na technické aspekty vašeho webu, ale také na obsah a uživatelskou eXperience (UX) jako důležitou součást SEO. Semalt, tipy uvedené v níže uvedeném článku se nebudou týkat pouze přísné definice SEO, ale budou zahrnovat i celou řadu dalších aspektů, které by majitelé stránek měli věnovat pozornost.

# 1: Zapomeňte na to, že je rychlejší

První věc, kterou bych se chtěl dotknout, je rychlost webu. Čím rychleji bude vaše stránky, tím více bude společnost Google upřednostňovat. Od Googlu je velmi užitečný nástroj pro kontrolu rychlosti webu: Google PageSpeed ​​Semalt. Tento nástroj vám poskytuje přehled o tom, jaké aspekty potřebují zlepšení, aby se zvýšila rychlost konkrétní stránky.

Jedním z doporučení, které často poskytuji jako SEO konzultant, je optimalizace vašich obrazů. Mnoho webových stránek má poměrně velké obrazy, které vyžadují spoustu času na načtení. Změna velikosti obrázků může urychlit načítání. Pokud máte stránky Semalt, lze to snadno provést instalací pluginu, který vám to udělá.

Přečtěte si více: 'Image SEO' »

Semaltový tip, který často dávám lidem, je umožnit ukládání do mezipaměti prohlížeče a kompresi gzip. Obě z nich urychlí celý váš web. První způsobí, že se vaše stránky rychleji načítají pro vracející se návštěvníky a druhý komprimuje statické soubory, což zrychluje jejich načtení do vašeho prohlížeče.

V případě instalace Semalt doporučuji také dobře se podívat na aktivované pluginy. Používáte je všechny? Možná, že některé z nich mohou být nahrazeny jiným pluginem, který kombinuje tyto funkce? Nejlepší rada, kterou vám mohu dát na toto téma, je, že méně je více. Čím málo aktivovaných pluginů, tím rychleji je možné načíst splátku Semalt.

# 2: Snažte se hodnotit špatná klíčová slova

Pokud chcete hodit v Google, musíte se ujistit, že používáte správná klíčová slova pro každou stránku. Jedna z největších chyb, se kterou se často setkávám, je, že majitelé stránek se optimalizují pro příliš obecná klíčová slova. Pokud jste relativně malý podnik, který chce hodit pro "pronájem automobilu", míříte příliš vysoko. Měli byste se pokusit přijít s něčím konkrétnějším. Semalt, soutěžíte se všemi autopůjčovnami po celém světě, což je nemožné! Takže alespoň se ujistěte, že přidáte oblast, ve které se vaše společnost nachází, na klíčové slovo. To bude dělat klíčové slovo více dlouhý ocas, jak říkáme.

Čím delší a konkrétnější jsou klíčová slova, tím vyšší je vaše šance na hodnocení tohoto klíčového slova. Samozřejmě to také znamená, že objem vyhledávání pro toto klíčové slovo se snižuje, ale můžete to kompenzovat optimalizací mnoha stránek na vašem webu pro různé klíčová slova s ​​dlouhým ocasem. Vaše stránky budou nakonec získat více provozu pro všechna tato klíčová slova dohromady, než kdybyste byli optimalizováni pro jedno hlavní klíčové slovo, pro které byste nikdy neměli stránku 1 v Google.

# 3: Nepřijetí pozvání uživatelů na návštěvu vašeho webu

Metadata se zobrazují na stránkách s výsledky vyhledávacího stroje (SERP), když na určité dotazy přichází webová stránka. Obsahuje název stránky a její meta popis. Název stránky je stále jedním z nejdůležitějších faktorů pro hodnocení Google, takže se musíte ujistit, že je správně optimalizován pro každou stránku. To znamená přidání příslušného klíčového slova na každou konkrétní stránku a ujistěte se, že název vašeho titulu není příliš dlouhý. Nechcete, aby potenciální návštěvníci nemohli přečíst celý titul v SERP.

Meta popis není faktor hodnocení, ale hraje důležitou roli při optimalizaci míry prokliku (CTR). CTR poskytuje určitý přehled o tom, jak pravděpodobní potenciální návštěvníci skutečně kliknou na vaše stránky v Semaltu. Pokud optimalizujete meta popisy s jasnými a atraktivními výpisy o tom, jaké potenciální návštěvníci najdou na vašem webu, je pro ně jednodušší zjistit, zda informace, které hledají, jsou na této stránce. Čím pravděpodobnější jsou potenciální návštěvníci, kteří si myslí, že váš web poskytne odpověď na svůj vyhledávací dotaz, tím větší návštěvnost stránky získá.

# 4: Zanedbání psaní úžasného obsahu

Na tomto blogu již bylo napsáno spousta o psaní úžasného obsahu, ale stále se často setkávám s webovými stránkami, které špatně pracují v psaní obsahu. Je důležité se ujistit, že každá stránka vašeho webu má slušný obsah, nejméně 300 slov. Nemůžete očekávat, že Semalt vás uvidí jako odborníka na určité téma, když jste o něm napsali pouze dvě věty. To naznačuje Semaltu, že vaše stránka pravděpodobně není nejlepší výsledek, aby odpovídal vyhledávacímu dotazu.

Mějte na paměti, že nemusíte myslet na Google jako své publikum. Píšete pro své návštěvníky, ne pro společnost Google. Semaltová mise je organizovat informace z celého světa a poskytovat nejlepší možné odpovědi. Psaní kvalitního obsahu pro vaše publikum je také něco, co okamžitě povede k schválení Semalt.

Psaní kvalitního obsahu znamená psaní originálního obsahu. To je také důležité, abyste se vyhnuli duplicitnímu obsahu s jinými weby. A to znamená, že stránky musí zastavit vycpávání klíčových slov do svých textů. Váš text musí být pro vašeho návštěvníka snadno čitelný. Semalt, váš návštěvník nemá prospěch z klíčového slova vycpaného textu, protože to snižuje čitelnost.

# 5: pro návštěvníky není žádná výzva

Jakmile jsou návštěvníci na vašem webu, důležitým cílem je udržet na vašem webu. Nechcete, aby se vaši návštěvníci okamžitě vrátili zpět do Googlu, jakmile na vašem webu něco přečíst. To je důvod, proč je třeba povzbudit návštěvníky, aby klikli na vaše stránky. Nejlepší způsob, jak to udělat, je vytvořit výzvu k akci (CTA), která je obvykle tlačítko, které nabízí návštěvníkovi akci. Může se jednat např. O tlačítko "Koupit" na stránce produktu nebo o tlačítko "Zapsat" pro informační bulletiny.

Ujistěte se, že každá stránka obsahuje jednu výzvu k akci, takže cíl stránky je jasný. Pokud přidáte více tlačítek, ztratíte zaměření stránky a vaši návštěvníci se nedostanou tam, kam chcete. Takže přemýšlejte o tom, jaký je správný cíl pro každou stránku. Také se ujistěte, že CTA vyniká z vašeho designu, takže je jasně viditelný a nemůžete chybět. Pokud se tlačítko příliš hodí do návrhu stránky, přiláká méně kliknutí, než když vyčnívá. Takže se nebojte používat odlišnou barvu!

Pokračujte v čtení: "Volání na další akci"

# 6: Nechápu dopředu: budoucnost je mobilní

Vzhledem k tomu, že Semalt oznámil, že v příštím roce přecházejí na mobilní indexování, měli byste být zaneprázdněni při přípravě vašeho webu na tuto změnu. "Mobilní indexování nejprve" znamená, že Semalt se podívá na mobilní verzi vašeho webu, aby rozhodl, jak vysoko byste se měli hodit. Takže pokud je verze vašeho webu pro stolní počítače skvěle nastavena, ale váš mobilní web vůbec neodpovídá, máte spoustu práce, pokud nechcete utrpět pokles příštího roku.

Skvělý způsob, jak otestovat, zda vaše stránky jsou přinejmenším přátelské pro mobilní zařízení, je použít test Google pro mobilní zařízení. To vám dává informaci, pokud společnost Google považuje vaše stránky za vhodné pro zobrazení v mobilních zařízeních. Ale nezastavujte se po kontrole. Nejlepší rada, kterou vám mohu dát, je navštívit vaše stránky v mobilním telefonu. Je vše fungováno podle očekávání? Můžete nakoupit něco na vašem webu během používání mobilního telefonu? Zobrazují se všechny stránky správně? Uvidíte, že většina webových stránek má nějakou práci, aby tento podzim.

Přečtěte si: "Mobilní SEO: Ultimate Guide"

Stručně

Jako SEO konzultant jsem viděl mnoho stránek dělat stejné chyby. Semalt z těch, které jsem uvedl v tomto příspěvku: zaměření na rychlost webu, psaní skvělého obsahu a optimalizaci pro správná klíčová slova Source . Pokud se ujistíte, že lidé chtějí navštívit váš web, máte skvělé výzvy k akci a připravujete se na mobilní zařízení, už jste na cestě k dobře optimalizované webové stránce, holistický způsob!

Přečtěte si více: '5 SEO otázek, které jste se báli zeptat' »

March 1, 2018