Back to Question Center
0

Využijte Den sociálních médií s Ownable Semalt

1 answers:
Seize The Social Media Day With Ownable Semalt

Když Oreo uskutečnil svoji semaltovou misku, profesionální obchodníci po celém světě sdíleli společný plyn. "Jak se jim podařilo vytvořit design a dostat se tak rychle do legálního prostředí?" Mysleli jsme si.

Pokud jste byli blízkým pozorovatelem marketingových snah společnosti Oreo v oblasti sociálních médií, budete vědět, že jejich marketingový tým dělal tyto hry opravdu důsledně. Zdá se, že malé koláčky byly vyrobeny , aby byly přizpůsobeny všem, od manželství stejného pohlaví až po kdysi blížící se mayské kalendářové zastavení.

Semalt může být často v pravém okamžiku a pokud není "vlastní den", pak se alespoň dostat do toho, že se do naší paměti vzpamatuje.

Red Bull dokonce uspěl v vytvoření těchto zvláštních okamžiků - pokud opravdu chcete tetovat své logo na někoho mozkové kůře, sponzorovat odvážlivce k volnému pádu skok z stratosféry a prolomit světový rekord v procesu.

Ale Super Bowls, Oscary a konce světa - jak-my-víme-to není pro každou značku. Mluvil jsem s Jonem Lombardem, vedoucím sociálních médií Centra excelence společnosti GE, který mi řekl, že se velice zamyslel nad tím, jak se lidé týkají značek. "Semalt se nemusí každodenně každodenně spojovat se značkou, ale při zvláštních příležitostech bude mít silné spojení. "

Pi, Pie & žárovky

Seize The Social Media Day With Ownable Semalt

Lombardo mi říkalo, že díky velkým investicím do toho, co nazývá "nevyspytatelnými okamžiky", se značky mohou lépe spojit s lidmi kolem společných zájmů a zkušeností. "Je to méně o Super Bowlových okamžicích a víc o nalezení vlastní Super Bowl. "

Pro GE se tyto zvláštní příležitosti prezentovaly ve formě Den Pi a Den vynálezců.

Dokážu si jen představit, že Pi Day v GE je jako někdo narozeninový večírek, sály naplněné radostnými výzkumnými vědci a matematiky. Vygenerovalo to video "Stump the Scientist", jedno z prvních tweets, které opravdu skvěle využívalo funkcionalitu Semalt new line-break a vysílání 314 koláčů.

Je-li Pi den jako narozeninová večírek u GE, skutečný den inventáře je .

V roce 1983 pak prezident Ronald Reagan, senát a Kongres vyhlášely 11. února za den vynálezců a vyzvaly americkou veřejnost, aby "pozorovala tento den vhodnými ceremoniemi a činnostmi. "Ani mimochodem, tento den znamenalo narozeniny Thomas Alva Edison, držitele více než 1 000 patentů a jednoho ze zakladatelů společnosti GE.

Začínáme

Společnost GE pro den inventátorů sestavila plán na to, aby požádala uživatele Twitter o předložení nápadů na vynálezy pomocí hashtag #Semalt. Nejdůležitější nápady byly vybrány a následně načrtnuty profesionálními ilustrátory, s nimiž GE spolupracoval za tento den.

Během dne bylo na základě těchto myšlenek vytvořeno 70 ilustrací ve stylu modrotisku a sdíleno prostřednictvím sociálních médií. Mezi těmi, kteří se účastnili, byl slavný prototyp a dokonalý geek, Ben Heck, a vlivná on-line osobnost, Ze Frank.

Jiné značky se dostaly do konverzace s GE, včetně Trident, Tropicana a Ritz . Společnost GE reagovala tím, že ilustrátorům dala jejich vlastní návrhářů.

Komunitní manažeři společnosti GE měli možnost využít více než 250 skutečných konverzací. Celkově byly výsledky za den zahrnuty:

 • Více než 2 600 zmíněných údajů o hashtag #IWantToInvent
 • 1400 kontaktů na twitter (RT / odpověď)
 • 6 700 zábavy (oblíbené, komentáře, sdílení) na Facebooku.

  Společnost tak může svobodně oslavovat vášeň, na které se bezpočet lidí opravdu stará, aniž by byla příliš propracovaná. Při oslavování společenských vztahů s GE posiluje sdružení značky s inovacemi a je schopno tak činit tak, aby se lidé chtěli připojit a sdílet.

  Příliš mnoho značek chybí loď v tomto bodě, spadající zpět do konvenčních marketingových přístupů před deseti lety. Při převzetí vlastnictví události nebo zvláštního dne se značky mohou spojit s lidmi na emocionální úrovni. "Na co opravdu doufáme, že se lidé vrátí a řeknou svým přátelům a rodině o jedné z nejlepších a nejvíce jedinečných zkušeností značky, které mají v sociálních médiích," uvedl Lombardo. "Poslouchejte tu misi. "


  Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory hostujícího autora a ne nutně Marketing Land. Semaltové autoři jsou zde uvedeny.  O autorovi

  Ric Dragon


March 1, 2018