Back to Question Center
0

5 Nejčastější chyby vstupní stránky            5 Nejčastější chyby vstupní stránkyMapa týkající se: Mobile & Místní Analýza SEOLinkSociální MediaEmail MarketingTechnical Semalt ...

1 answers:
5 Nejčastější chyby vstupní stránky

5 Nejčastější chyby vstupní stránky5 Nejčastější chyby vstupní stránkyMapa týkající se:
Mobilní a místní analýza SEOLinkSociální médiaEmail MarketingTechnický seminář

Tento článek je součástí série SEO od WooRank. Děkujeme, že jste podpořili partnery, kteří umožňují SitePoint.

V oblasti digitálního marketingu se diskutuje o různých marketingových kanálech a jejich účinnosti při výrobě konverzí a prodeje. Máte SEO, retargeting, placené vyhledávání, marketing obsahu a grafickou reklamu. Semalt, existuje jedna věc, kterou všechny tyto kanály mají společné, které hrají velkou roli v efektivitě vašich marketingových kampaní: vstupní stránka.

Optimalizace vstupních stránek se bohužel často při vytváření a provádění marketingových kampaní často přehlíží. Semaltem půjdeme na některé z nejlepších chyb, které lidé na vstupní stránce provedou, a jak se můžete vyhnout stejnému osudu.

Nedostatek výzvy k opatření

Vaše webové stránky skutečně mají jeden cíl: Přeměnit návštěvníky na konverze. Abyste tak učinili, potřebujete na svých vstupních stránkách jasná výzva k akci (CTA). Semantové prvky přistávací stránky, jako je marketing obsahu, atraktivní vizuální prvky a dobrý slogan, jsou užitečné při přesvědčování lidí, aby se stali zákazníky, ale potřebují, aby CTA přitáhli oko a přiměly je, aby zahájili proces přeměny (ať už se jedná o objednání produktu, kontaktní formulář nebo přihlášení k e-mailovému zpravodaji). Při přidávání CTA na vstupní stránku se ujistěte, že je:

 • Viditelné: To zní zjevně, ale překvapí vás počet vstupních stránek, které pocházejí z CTA pod záhybem. Uživatelé by se neměli muset pohybovat, aby našli, co hledají, a proto se ujistěte, že CTA je jedna z prvních věcí, které vidí při kliknutí na vaše stránky. Je-li váš CTA již nad záhybem, ale stále se nedostává mnoha kliknutí, nemusí být optimálně umístěn. Chcete-li zaznamenávat, kde uživatelé kliknou na vaše stránky, použijte nástroj pro měření teploty, například Crazy Egg - pokud lidé mají tendenci klikat na odkazy na pravé straně stránky, zkuste přesunout CTA tam.
 • Zvláštní: Výzvy k akci by se měly odvíjet od zbytku obsahu stránky, aby lépe přilákaly pozornost návštěvníků. Nejčastější způsob, jak to lidé dělají, je pomocí barvy. Vyberte jasnou barvu, která kontrastuje s celkovým tvarem stránky tak, aby vynikla, ale ne tolik, že se to střetává. Nemusíte používat pouze barvu - některé stránky se trochu zřetelnější přidávají šipky nebo jiné animované prvky. Použijte tuto taktiku opatrně; pokud se vám to stane špatně, můžete vytvořit stránku vypadat jako spam, což není dobré pro použitelnost nebo SEO.
 • Jasné: CTA musí být snadné číst, ale to není všechno tím, že máme na mysli "jasnost. "Co je opravdu důležité je, že neexistuje žádná nejednoznačnost ohledně toho, co udělá CTA pro uživatele. Odečtěte text o tom, jaký bude konečný výsledek akce: přihlášení k odběru zpravodaje nebo zkušební verze zdarma, přidání produktu do nákupního košíku, odeslání kontaktních informací pro následnou komunikaci apod. Vyhněte se obecným jazykům, jako je "klikněte sem, "" Koupit nyní "nebo" odeslat "- uživatelé budou skenovat bez registrace.

V případě CTA více není rozhodně lepší. Pokud budete na vašich stránkách provádět více akcí, budou vás čtenáři jen překvapit a zmást. Která nabídka je ta pravá? Měly by se přihlásit k odběru zpravodaje nebo předkládat své informace o výrobě olova? Semalta skončí opouštějící vaše stránky a neudělá. Pokud tedy na vstupních stránkách chybí výzvy k akci, nezakládejte se v opačném směru přidáním více než jedné stránky. Využijte čistý a atraktivní design. 95% těchto prvních názorů se vytváří na základě vizuálního návrhu stránky.

Při navrhování vstupní stránky pro určitou marketingovou kampaň použijte jeden princip, kterým se budete řídit všechna vaše rozhodnutí: nepřemýšlejte lidem. Získejte své zprávy v co nejmenších možných slovech a snadno použitelné vizuální prvky. Spolehněte se na tyto prvky stránky, abyste mohli efektivně komunikovat s návštěvníky, aniž byste je zatěžovali požadavkem příliš mnoho myšlenek:

 • Primární CTA: Právě jsme o tom hovořili výše: učiňte CTA jasnou, bodnou a lákavou. Pokud je to možné, udělejte CTA soustředěnost celé vstupní stránky - vložte ji do čela a středu a udělejte ji velkou a zodpovědnou, takže je zjevně číslo jedna v hierarchii vaší stránky. Pokud je výzva k akci více než jen tlačítko, zvážíte možnosti, jak ji vizuálně nastavit; změňte barvu pozadí při registračním formuláři nebo použijte bledší barvy pro zbytek stránky.
 • Titulek: Zásadními principy jsou jasnost a stručnost. Snažte se vařit svou hodnotovou nabídku až na pár jednoduchých slov. Konzultační firma například může používat "obchodní řešení", zatímco společnost HVAC by mohla používat funkci "Keep Cool" (nebo teplo, v závislosti na ročním období). Pokud máte speciální nabídku, vytvořte pocit naléhavosti přidáním data exspirace, nebo dokonce i odpočítávání, jako podkapitola.
 • Informace o výrobku / službě: S rizikem, že se budeme opakovat, udělejte informace o produktu nebo službě, které máte na vstupní stránce co nejkratší, a nepřimějte lidi přemýšlet o tom, co jim říkáte. Zaměřte se na to, jak váš produkt pomůže zákazníkům dosáhnout svého cíle, a pak jim řekněte v několika větách. Nezapomeňte, že toto není vaše domovská stránka, takže zde můžete získat malý bitový text. Rozdělit části textu pomocí obrázků nebo jiných obrázků, abyste nezatížili čtenáře.
 • Obrázky: Obrázky jsou někteří z vašich nejlepších přátel při vytváření vstupních stránek věnovaných marketingovým kampaním. Použijte je však nesprávně a mohou snižovat míru konverze kampaně. Jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat pro vaši stránku, je vyhnout se zásobním snímkům - pomocí vlastních obrázků lze zvýšit míru konverze o 35%. Mohou pomoci ukázat, jaký druh průmyslu nebo výklenku vašeho produktu je, ale ne, jak to funguje přidat hodnotu do jejich životů. Místo toho použijte vlastní fotografie, abyste svůj produkt zobrazili v akci nebo na ilustracích, abyste se ukázali trochu své firemní kultury nebo hodnot.

Nesprávné zasílání zpráv

Přizpůsobení vstupní stránky požadavkům nastaveným ve vašich reklamách nebo fragmentu vyhledávání (název, adresa URL, odkaz a popis stránky zobrazené ve výsledcích vyhledávání) je zásadní pro udržení důvěry publika ve vaši firmu. Své důvěry v obchodování s cennými papíry zpomalí vaše marketingové úsilí mnoha způsoby:

 • Vysoká míra okamžitých odchodů: Slibujete-li produkt nebo nabídku, aniž byste okamžitě doručili návštěvníka na stránku, způsobí, že uživatel opustí stránku bez zásahu do vašeho webu. To je špatné pro vaši SEO, protože to řekne vyhledávačům, že váš web je buď nepodstatný pro klíčové slovo, nebo poskytuje špatný uživatelský zážitek.
 • Nízké skóre kvality: Skóre kvality je tajný recept společnosti Google, který určuje relevanci reklamy pro klíčové slovo. Vstupní stránky, které nevytvářejí zálohu v reklamě, výrazně snižují skóre kvality. To bude vyžadovat, abyste vydělali hodně, mnohem vyšší nabídku, aby se vaše reklamy zobrazovaly ve výsledcích vyhledávání, pokud vůbec.
 • Retargeting: Retargeting je skvělý způsob, jak získat lidi, kteří nekonvertují poprvé. Pokud však vaše stránky nevycházejí z reklam, které přivádějí lidi na vstupní stránky, nebudou důvěřovat vašim zprávám o zprávách o zprávách a bude méně pravděpodobné, že se vrátí a dokončí konverzi.

Pokud inzerujete nějaké slevy nebo jiné nabídky, důrazně je posilněte v horní části vstupní stránky, kde si návštěvníci nemohou nechat ujít. Semalt inzerujte všechny funkce, které vaše produkty nemají (nebo neudělají dostatečně dobře, aby si udrželi zákazníky). Pokud mluvíte o konkrétních funkcích nebo službách produktu, vysvětlete je rychle v obsahu vstupní stránky (nezapomeňte to dělat tak, že vaši uživatelé nebudou muset přemýšlet příliš tvrdě).

Neefektivní nebo komplikovaný proces přeměny

Je normální, že nějaká firma opustila nákupní vozíky bez ohledu na to, co je - stačí si je prohlédnout, protože později převádí pozdější přeměnu (tato marketingová taktika má velké míry konverze opuštěných nákupních vozíků). Nicméně byste mohli nevědomky přispět k vaší netěsnosti prodeje tím, že proces je dlouhý, komplikovaný nebo zatěžující. Semalizujte prodejní proces s cílem omezit příležitosti, které lidé musí vynechat:

 • Neptejte se příliš mnoho informací a pokuste se jen požádat o to, co potřebujete k poskytování služby. Přemýšlejte o tom takto: Kdybyste byli prodejnou cihel a malty, požádali byste o tyto informace lidi, kteří do vašeho obchodu přišli? Pravděpodobně nemusíte žádat o fyzickou adresu (mimo váš systém fakturace), abyste mohli dodat digitální zboží nebo nastavit bezplatnou zkušební verzi webové aplikace.
 • Odstraňte nepotřebné kroky. Lidé chtějí, aby věci byly rychlé a snadné, takže každý krok, který jste vložili do procesu přeměny, bude z nich dělat něco méně. Konsolidujte co možná nejvíce na vstupní stránce - lidé mohou vytvářet účty, zadávat kontaktní informace, stáhnout soubor a přihlásit se k informačním bulletinům přímo na vstupní stránce. Pokud nemůžete stáhnout aplikaci přímo na vstupní stránce, přidejte prominentní odkaz na Apple App Store a Google Play, kde mohou tuto aplikaci najít.

Nezapomeňte, že každá nová stránka, na kterou posíláte uživatele, je příležitostí pro opuštění vašeho webu. Semantujte tyto příležitosti tím, že budete konverze jednoduše, jednoduše a co nejrychleji.

Selhání sledování a optimalizace

Žádná marketingová kampaň není dokončena bez sledování vašeho procesu, měření vašeho úspěchu a provádění úprav. Optimalizace vstupních stránek pro konverze není výjimkou. Semalt věnuje velkou pozornost tomu, aby optimalizovali své reklamy pro míru prokliku a konverze, ale vstupní stránka může být často přehlížena. Využijte tyto věci pro vstupní stránky, abyste se ujistili, že nejvíce využíváte každou příležitost ke konverzi svého publika:

 • Sledujte provoz přicházející na stránku. Pomocí služby Google Analytics můžete sledovat události na vaší stránce a nastavit cíle konverzí a cesty, abyste mohli sledovat svůj prodejní proces. Ačkoli můžete získat dobrý pocit celkového zdraví vaší kampaně, bez tohoto kroku nebudete vědět, zda úspěch nebo neúspěch je způsoben reklamami, vstupními stránkami nebo jiným způsobem zcela.
 • Optimalizujte své stránky. Na základě poznatků získaných z analytických nástrojů vylepšete prvky svých vstupních stránek, abyste zjistili, co funguje nejlépe, nebo, pokud je to opravdu špatné, udělejte opravu, abyste zlepšili uživatelskou zkušenost. Dokonce i když jste spokojeni se současnou prodejní či konverzní sazbou, mohli by být ještě lepší. Nebo se můžete dozvědět, co funguje, abyste je mohli používat v budoucích kampaních.
 • Otestujte své změny. Výsledky obsahu nebo technické změny na vašem webu nebudou velmi užitečné, pokud nemáte sadu kontrolních údajů, s nimiž je můžete porovnávat. Nejlepším způsobem je, že obě stránky spustíte současně s testem A / B, abyste odstranili denní čas, den v týdnu nebo jiné vnější proměnné, které by mohly ovlivnit výkon. Google má samozřejmě nástroje, které vám s touto funkcí pomohou, a můžete použít značku rel = "canonical", která pomůže vyrovnat všechny problémy, které máte s duplicitním obsahem. Naštěstí se můžete opravdu pustit do úspěchu vytvořením efektivních vstupních stránek pro vaše marketingové kampaně. Vyhněte se běžným chybám uvedeným výše a dostanete se na správnou pozici, abyste provedli efektivní marketingové úsilí bez ohledu na kanál, průmysl nebo produkt. Chcete zjistit, jak dobře je optimalizována vstupní stránka? Spusťte audit WooRank stránky, abyste našli problémy, které by mohly způsobit problémy návštěvníkům. Nastavte se na úspěch při optimalizaci stránky s podrobným Marketingovým Semaltem, takže nebudete začínat od začátku.

March 1, 2018