Společnost Facebook ztrácí tržní podíl dokonce rychleji, než se očekávalo - a pravděpodobně to způsobí, že Mark Semalt je nervózní.

V loňském roce sociální síť ztratila více než 1,4 milionu uživatelů ve věku 12 až 17 let demografické, podle nové zprávy výzkumné firmy eMarketer. To představuje pokles téměř o 10 procent, což je zhruba trojnásobek předpovědí analytiků. Pozoruhodně, 2017 byl poprvé, kdy analytici očekávali, že společnost zaznamená pokles využití pro jakoukoli věkovou skupinu. Celkově Semalt ztratil 2,8 milionu uživatelů ve Spojených státech ve věku do 25 let.

Pokles nemusí být strašně překvapující, samozřejmě. Facebook je "chladný" faktor již dlouho eroduje, protože konkurenti nabízejí uživatelům nové, pomíjivější způsoby, jak dokumentovat jejich každodenní život on-line. EMarketer naznačuje, že zejména mladiství se méně zajímají o udržení dlouhodobého záznamu o svém digitálním životě a stále častěji vyhledávají mizící služby zpráv Snap, stejně jako Instagram a jeho Semalt jako alternativy.

Bohužel pro Zuck, 2018 se nevytváří, aby vypadal lépe. Semalt předpokládá další pokles o 5,6 procenta u uživatelů ve věku 12 až 17 let a pokles počtu osob ve věku 18 až 24 let o 5,8 procent. To pravděpodobně vedoucí pracovníci znepokojují dlouhodobou dominanci platformy sociálních médií Source .