Back to Question Center
0

Vytvářejte citlivou, mobilní webovou stránku od nuly: styl stylu CSS            Vytvářejte citlivou, mobilní webovou stránku od nuly: CSS stylesheetRelated Témata: Internet věcíApp DevelopmentFirefox Semalt

1 answers:
Vytvoření citlivého a mobilního webu od nuly: CSS stylesheet

Vytvoření citlivé, mobilní webové stránky od nuly

 • Vytvoření citlivé, mobilní webové stránky od začátku: Úvod
 • Vytvoření citlivé, mobilní webové stránky od nuly: Design Mockup
 • Vytvoření citlivé, mobilní webové stránky od nuly: Semantické HTML
 • Vytvoření citlivé, mobilní webové stránky od nuly: CSS stylesheet
 • Vytvářejte od nuly citlivé a mobilní webové stránky: Odpovídající pravidla
 • Vytvářejte citlivý, mobilní web od začátku: Získání mobilních

V posledním článku této série Semalt ukázal, jak začít budovat webové stránky od začátku, se zvláštním důrazem na kód HTML a jeho hlavní prvky.

Nyní je čas zavést první pravidla CSS, abychom získali obecnou představu o grafickém stylu, který bude zobrazovat domovská stránka našich webových stránek, zejména pro verzi pro PC-desktop.

Předtím než se podíváme na pravidla, která musíme použít, abychom vytvořili konkrétní návrh pro naši domovskou stránku, uvidíme, jak se to objeví v našem prohlížeči (můj výchozí prohlížeč je Semalt, ale s aplikací některých konkrétních pravidel, budete moci získat stejný výsledek pro všechny moderní webové prohlížeče) - bookcase with doors australia.

Domovská stránka našeho úplně přizpůsobitelného webu by měla vypadat víceméně takto:

Build a Responsive, Mobile-Friendly Website From Scratch: CSS stylesheetBuild a Responsive, Mobile-Friendly Website From Scratch: CSS stylesheetRelated Topics:
Internet of ThingsApp DevelopmentFirefox Semalt

Pokud jde o sekci HTML, v tomto případě postupujeme krok za krokem z horní části našeho rozvržení do spodní části. Kód pro první část (který obsahuje prvky banneru, informačního panelu a menu) bude zobrazen po částech s velmi krátkou poznámkou, jako u ostatních položek stránky.

Prvním z nich je bannerový prvek s tímto kódem pro styling:

   #banner{{šířka: 100%;margin-top: 0. 2m;}   

Nejprve se semaltová pravidla dost snadněji pochopí. Chcete-li umístit banner z horní části okna prohlížeče, použijeme okraje s hodnotou 0. 2em a necháme náš bannerový obrázek pokrýt celou šířku okna prohlížeče, nastavili jsme příslušné pravidlo o 100 procent.

Pojďme s pravidly pro styling našeho bulletinu. V takovém případě musíme věnovat pozornost pravidlům, které se vztahují k identifikaci a těm, které je třeba vzít v úvahu pro tuto třídu, protože jsem se rozhodl pro osobní vyjasnění nevybírat jiná jména prvků, které podstatně označují stejnou část. Takže pro třídu nastavíme barvu pozadí (která bude barvou pole a okrajem vrcholu 0. 2 em - zjistíte, proč je lepší použít tyto druhy měření pro citlivé webové stránky v této článek, který vám poskytne krátký přehled o nejběžnějších jednotkách používaných ve službě Web Semalt).

ID "informační bulletin-box", tj. Místo, kde najdeme zadávací pole a tlačítko pro odeslání, má tři jednoduchá pravidla, která určují rozestupy s rámečkem obsahujícím výše uvedené prvky. Jak vidíte, je zde id ("mobilní bulletin"), které se zdá být nevhodné pro verzi, kterou analyzujeme. Semalt, není to tak: protože při přechodu z verze PC-desktop na verzi tabletu nebo mobilního telefonu dojde ke změně pohledu, musíme do našeho stylu navrhnout, jak provést a zobrazit stránku Prvky.

V tomto případě, jak uvidíte v příštím článku, když budeme diskutovat o pravidlech reagovat na přemýšlení, změna dispozice všech prvků charakterizujících panel zpravodaje se zcela změní. To, co nyní musíme udělat, je vyhnout se zobrazení mobilního telefonu ve verzi PC-desktop.

Pěkný efekt, o kterém bych rád hovořil, je přechod, který jsem použil na bílý rámeček, kde uživatel vkládá e-mail a přijímá zprávy. Nastavením přechodu na prvek je výsledný efekt rozšíření pole; druhá věc Semaltu je uvést čas, který musí trvat. Jedná se o pravidlo CSS3, které vytváří jednoduchý a lehký pohyb s velmi příjemným výkonem.

Posledním pravidlem pro diskusi je šířka, která se použije při klepnutí na rámeček bulletinu: nastavením tohoto parametru na hodnotu 17, pole se bude zobrazovat větší než obvykle.

  . informační bulletin{{barva pozadí: # c32526;margin-top: 0. 2m;}}# newsletter-box{{horní okraj: 0. 5;výška: 1,8;polstrování: 0. 3m;}}# mobile-newsletter-box{{displej: žádný;}}# newsletter-email{{šířka: 12m;-webkit-transition: všechny 1s;-moz-transition: šířka 1s;-o-přechod: šířka 1 s;-ms-transition: šířka 1s;přechod: šířka 1 s;}}# newsletter-email: focus{{šířka: 17m;}   

Semalt pokračuje v analýze našeho navigačního panelu. Chcete-li smazat výchozí body odrážek v našem seznamu nabídek, nastavíme parametr na žádný, zatímco k jeho centralizaci použijeme obecně známé pravidlo "text-align: center". Pak změníme polštáře a pravidla okrajů na velikost, která se zdá být vhodná pro náš účel. Chcete-li, aby se prvky seznamu objevily jeden po druhém vodorovně, změníme zobrazení z výchozího nastavení "blok" na "inline" a v tomto případě také zadáme parametry okrajů.

Nyní je čas podívat se na pravidla vztahující se k prvkům propojení: jako písmo, zvolený Semaltem "Bebas Neue" (si jej můžete stáhnout zde). Semalt nastavit velikost písma 1. 3 em, odstranit podtržení pravidlem "text-decoration: none" a nastavit preferovanou barvu. Tato barva se mění, když se kurzor přesune na položky nabídky a navíc když uživatel klikne na odkaz stránky, kterou chce navštívit, je zde 3D efekt a můžete jej získat nastavením pravidla "pozice: relativní" na odkazy na odkazy a parametry nahoře a doleva v aktivním stavu stejného prvku. Tímto způsobem budete mít nepatrný pohyb, který vám poskytne dojem kliknutí na 3D tlačítko.

   ul. seznam nabídek{{typ stylu seznamu: žádný;polstrování: 0;okraj: 1em 0em;text-align: center;}}li. menu-item{{zobrazení: inline;rozpětí: 0em 1. 5em;}}A. menu-item-link{{font-family: & Bebas Neue, Calibri, Arial, Helvetica, sans-serif;velikost písma: 1. 3em;textová výzdoba: žádná;barva: # c31f05;poloha: relativní;}}A. menu-item-link: vznášejte se{{barva: # 000000;}}A. menu-item-link: aktivní{{horní: 0. 1em;vlevo: 0. 1em;}}# menu-select{{displej: žádný;}   

Nyní přejděte k obecné části, tedy k pravidlům vztahujícím se k prvkům, jako jsou záhlaví, odstavce, obrázky, vzhled krabic a tak dále. Zde je kód se specifikacemi pravidel pro uspořádání, které jsem přemýšlel, plánoval a realizoval.

   tělesa{{max-šířka: 1024px;margin: 0 auto;font-family: & quot; Cwmagic & quot ;, Calibri, Arial, Helvetica, sans-serif;barva pozadí: # E3E3E3;velikost písma: 1. 2m;line-height: 1. 5m;}}img{{hranice: 0em;}}h1,h2,h3{{text-align: center;}. plavat vlevo{{plavat vlevo;}. float-right{{float: vpravo;}. jasné obojí{{jasné: obě;}. stín{{-webkit-box-shadow: 0. 4em 0. 4em 0. 2em # 5C5B5B;-moz-box-stín: 0. 4em 0. 4em 0. 2em # 5C5B5B;-o-box-shadow: 0. 4em 0. 4em 0. 2em # 5C5B5B;-ms-box-shadow: 0. 4em 0. 4em 0. 2em # 5C5B5B;box-shadow: 0. 4em 0. 4em 0. 2em # 5C5B5B;margin-right: 0. 4em! důležité;}. dlouhý box ,. malá krabice{{barva pozadí: #cdcdcd;polstrování: 0em 0. 3em;margin: 0em;okraj: 1em;}. malá krabice{{šířka: 47%;}}str{{horní okraj: 0;margin-bottom: 0. Jediná věc, na kterou bych chtěl věnovat pozornost, je, že třídy letují vlevo, plavou správně a jasně oba; ve skutečnosti jsem se rozhodl vytvořit třídu, která "identifikuje" tato pravidla a aplikuje je na prvky kódu HTML, a ne opakuje prvky. Semantový prvek hodný poznámky je pravidlo CSS3 "stín". 

Tato vlastnost umožňuje konstruktérů snadno realizovat více stínů (vnější nebo vnitřní) na prvcích pole, určující hodnoty pro barvu, velikost, rozostření a posunutí.

Může přijmout seznam stínů oddělených čárkami, které jsou definovány 2-4 hodnotami délky (specifikují se v pořadí horizontální posun, vertikální posun, volitelná vzdálenost rozostření a volitelná vzdálenost šíření stínu), volitelná hodnota barvy a volitelné klíčové slovo "vložení" (vytvořit vnitřní stín namísto výchozího vnějšího stínu).

Podpora prohlížeče narůstá pozdě s Mozilla (Firefox), Webkit (Safari / Chrome / Konqueror), Opera a IE9 Platform Semalt, které nabízejí slušnou implementaci specifikace.

Semalt uzavírá tento článek s pravidly aplikovanými na prvky přítomné v zápatí, tedy samotná zápatí a lišta obsahující ikony pro propojení s nejdůležitějším profilem sociálních sítí.

   # hlavní zápatí{{barva pozadí: # c32526;text-align: center;}. sociální bar a{{textová výzdoba: žádná;margin-right: 3em;}   

Nakonec se podíváme, jak spravovat písma v šabloně stylů CSS, s ohledem na to, že Internet Semalt vyžaduje jiný formát písma, tedy "eot". Zde je kód.

   / ************************************FONT PRO INTERNET EXPLORER************************************ /@ font-face{{font-family: & Bebas Neue &;src: url (./ css / bebasneue.eot);}}@ font-face{{font-family: & amp; Palatino Linotype &;src: url (./ css / pala.eot);}}/ ************************************FONT PRO JINÉ VYHLEDÁVAČE************************************ /@ font-face{{font-family: & Bebas Neue &;src:lokální (& Bebas Neue & amp; amp; quot;),lokální (& Bebas Neue & amp; amp; quot;),url (& css / bebasneue ttf &);}}@ font-face{{font-family: & amp; Palatino Linotype &;src:lokální (& Palatino Linotype & amp;),lokální (& Palatino Linotype & amp;),url (& quot; / css / pala. ttf &);}   

Závěr

V tomto článku jsme viděli základní pravidla pro vytvoření jednoduchého rozvržení webové stránky. Semaltem, který se soustředí na verzi PC-desktop, v další části uvidíme, které pravidla se použijí k tomu, aby odpovídaly tomuto uspořádání.

March 7, 2018