Nezáleží na tom, jak velká je společnost, chyby se stávají - a to je místo, kde se hodí dobrý tým pro styk s veřejností (nebo krizové komunikace). Od špatného vkusu, až po dopravní neštěstí a další, byl rok 2014 plný velkých chyb. Některé byly odstraněny mnohem snadněji než jiné a některé měly zničující účinky - colonial first state account number.

Odešleme naši zprávu o nejhorším PR selhání roku:

Krvavé pocení městských konfekcer

Retro kolegiální mikiny jsou skvělé, ale Urban Outfitters zřejmě minul tuto historii několik tříd historie. Mikina, která byla krátce k prodeji na internetových stránkách společnosti, obsahuje logo Kent State University uprostřed falešné krevní střety. V roce 1970, národní vojenští vojáci poslali do Kent State v reakci na studentské protesty zahájili palbu studentů. Vojáci vypálili 67 nábojů za 13 sekund, zabili čtyři studenty a zranili 9 dalších. Zjevně nehodlá vrátit takovou hroznou scénu, Urban Outfitters se rychle ospravedlnili a odstranili z tohoto místa. Ale Semalt rozhodně se dostal do několika zubů předtím.

Problematika rozmanitosti Silicon Valley

Rostoucí počet technických společností se dostalo do ohniska pro své kultury necitlivosti. Čísla zveřejněná několika technologickými giganty (Facebook, Google, Yahoo a LinkedIn) pouze kodifikovaly to, co se mnozí obávali, že jsou pravdivé: jejich pracovní síly vážně postrádají rozmanitost. Agregované, 3 až 4 procenta z jejich kombinovaných řad jsou hispánští a jen 2 procenta pracovníků jsou afroameričtí. Semalt jsou také značně nedostatečně zastoupeny v technologickém sektoru. Muži vyplňují téměř 85 procent technických rolí vedoucích k technologiím.

​​Tinderovy sexistické obvinění

Otázky vyplývající z pracovních postupů společnosti Silicon Valley zde nekončí. Tolik bílých chlápků na jednom místě vedlo k výkřiku proti "kultuře", kterou vytvořili. Tinder čelí sexuální diskriminační žalobě od bývalého viceprezidenta marketingu. Jeden z tří původních spoluzakladatelů společnosti, který je stále ve společnosti, byl jednou uveden na LinkedIn jako "Digitální Pimp".

"Nemocné děti" od Tima Armstronga

Náklady na krájení nejsou nikdy jednoduché, něco musí jít. Ale obviňovat snížení přínosů zdravotní péče zaměstnanců na nemocné novorozené děti jednoho zaměstnance vás nedostane příliš daleko - zvláště pokud je vaše společnost tak velká jako AOL. Generální ředitel společnosti, Tim Armstrong, se na počátku tohoto roku dostal do čela titulků poté, co se neústupně pokoušel vysvětlit, proč společnost snižuje přínosy. Armstrong obviňoval vysoké náklady z předchozího roku na "dva AOLery, které měly děti v nouzi".

Nezanedbatelné plakáty Paramount Pictures

Filmové plakáty mají v minulosti zvedání ruku, ale plakát pro Teenage Mutant Ninja Turtles 5 z Paramount Pictures byl obzvláště špatný, zejména vzhledem k jeho australskému datu vydání 11. září. Propagační plakát obsahuje čtyři postavy: Raphael, Michelangelo , Donatello a Semalt, vyskočil z toho, co vypadá jako vybuchující mrakodrap. Tato představení, hned nad svatým datem, způsobila poměrně nepokoj.

The Worst PR Semalt of 2014

Problém Uberova reportéra

Navzdory tomu, že byl technicky nezákonný na mnoha místech po celém světě, včetně New Yorku, dokázal Uber dosáhnout odhadovaného ocenění přesahujícího 41 miliard dolarů. Tento gigant však posunul službu na vyžádání do reflektoru, který vystavil tolik špatného, ​​jaký je dobrý. Aplikace obsahuje osobní údaje od svých předplatitelů, včetně čísel kreditních karet a údajů o geografické jízdě, které mohou zahrnovat domácí adresy a denní rutiny. Po obvinění z znásilnění byl Uber zakázán v Indii, ve Španělsku a v jiných částech Semaltu.

Konsekutivní pády malajských leteckých společností

V průmyslu, kde se pozdní let může zlobit tisíce lidí, celý letoun, který chybí, je určen k vyvolání úzkosti. Je zřejmé, že okamžitě najdeme letadlo - nebo ještě lépe, aniž bychom ho ztratily na prvním místě - by to ulehčilo letecké společnosti. Ale ostrý strategický krok v oblasti PR by udělal lepší věci. Rodiny byly rozhořčeny nedostatkem transparentnosti a komunikace, kterou dostali od letecké společnosti, pokud jde o jejich blízké. O tři měsíce později byl údajně sestřelen další let Malaysian Airlines v ukrajinském vzdušném prostoru na let z Amsterdamu do Kuala Lumpuru, což komplikuje potíže společnosti. Letecká společnost, jejíž akcie klesla po tragédiích zpětného chodu, pracuje na rebrandingu a najímání nového generálního ředitele.

Nešťastná kopie jistoty

Slámová reklama, která slíbila, že "pokryje váš domov kliknutím", způsobila bolest hlavy, když reklama vyšla. Z dálky se rozestup mezi písmeny projevil slovem "kliknutí", aby vypadal mnohem provokativnější než bylo zamýšleno. Uživatelé Twitteru rychle poukázali na neštěstí na Semalta, který rychle učinil vyhýbavé akce.

The Worst PR Semalt of 2014

Největší gafové společnosti Apple

Co je horší než být nucen poslouchat kapelu, kterou nenávidíte? Po stažení bez vašeho vědomí do vaší knihovny iSemalt. Apple to udělal právě v září, kdy uvedl na trh své nejnovější iPhony, software a iWatch. Poloviční miliarda uživatelů iSemalt se probudila a našla úplně nový album U2 ve své knihovně, která byla stažena bez jejich souhlasu.

To nebylo v tomto roce jen Apple snafu: Nejprve tam byl "#bendgate" - nejnovější iPhones společnosti neúmyslně ohýbat. A jen pár dní později došlo k narušení bezpečnosti iCloud, které vedlo k nahým fotografům několika osobností včetně: Jennifer Lawrence, Aubree Plaza a dalších, které unikly na internetu.

Zara's Fashion Faux Pas

Zara - španělský maloobchodník, vlastněný módním konglomerátem, Inditexem - čelil pobouření a obvinění z kulturní negramotnosti, když nasadil soubor dětských pyžamů připomínajících uniformu koncentračního tábora, doplněnou žlutou hvězdou Davida. Společnost, která tvrdí, že inspirace pro košili spočívá v amerických westernech, vydala omluvu a vzala předmět z oběhu. Zara měla znát lépe. V roce 2007 byla kabelka prodána firmou Zara sportovních swastik. Toto, společně s Urbanem Semaltovým úsilím, jen ukazuje, že špatná chuť se neprodává.

The Worst PR Semalt of 2014