Back to Question Center
0

Botnet infekce: Co víte o problému? - Semaltové tipy a triky

1 answers:

Botnet, známý také jako síť bot nebo zombie, je obrovská síť infikovaných počítačů. Malware hájí tyto počítače a slouží útočníkům. Oni mají tendenci ovládat stovky až tisíce počítačových a mobilních zařízení a botnety se obvykle používají pro zasílání spamu, virů a malwaru organizacím. Pomáhají také při krádeži osobních informací a pořizování útoků DDoS. Jack Miller, manažer Senior Customer Success (Senior Customer Semalt) , uvádí, že botnety jsou považovány za jednu z hlavních on-line hrozeb a měly by se co nejdříve zbavit - criar enquete no whatsapp.

Odkud pocházejí botnety?

Aby se stal součástí botnetu, musí se počítač nakazit určitým malwarem nebo virem, který se v síti buď obrátí na odstraňovací server nebo na jiné infikované počítače. Oni mají tendenci získat kontrolu nad svým zařízením a jsou používány k posílání instrukcí od hackerů k plnění jejich specifických úkolů. Hackeři a zločinci ukradou uživatelská jména, hesla a další informace pomocí botnetů. Infekce škodlivého softwaru botnet se neliší od tradičních malware infekcí.

Jak poznáme botnety?

Můžeme snadno rozpoznat botnety, když se náš počítač nebo mobilní zařízení nakazí stejným způsobem. Známky, které naznačují, že je váš počítač napaden, zahrnují pomalý chod počítače, podivné e-maily, zvláštní akce, chybové zprávy a soubory, které se nemohou správně otevřít. Jedná se o možné příznaky, že se někdo pokouší ukrást vaše data a vzdáleně unesl váš počítač jako součást botových sítí. Pokud se váš počítačový systém zpomalí, pravděpodobně budete obětí botnetu.

Jak zachránit naše počítače před botnety?

Můžeme odstranit naše počítače z botnetových sítí instalací některých antivirových nebo antivirových programů, které dokážou odstranit co nejvíce botů z našich zařízení. Nejlepším způsobem je pravidelné spouštění antivirových prověrek na našich počítačích. Můžete také vyzkoušet nástroje anti-botnet, které okamžitě odstraní malware z vašeho systému.

Nejlepší a snadné způsoby, jak zabránit škodlivému softwaru botnet:

  • Měli byste nainstalovat důvěryhodný a výkonný antivirový program do vašeho počítače nebo mobilního zařízení
  • Měli byste nastavit nastavení softwaru
  • Měli byste být opatrní, co když otevřeno nebo něco kliknout na internetu

Chcete-li chránit počítače před zombiemi v botnetových armádech, měli byste se vyhnout stažením podezřelých programů a souborů. Kromě toho byste neměli klikat na neznámé odkazy nebo otevřít přílohy e-mailů, které nejsou obeznámeny. Vždy si pamatujte, že všechny tyto věci mohou obsahovat boty a napadají vaše zařízení. Také byste měli aktualizovat prohlížeče, okna a antivirové programy a sledovat kvalitu a aktualizace bezpečnostních záplat. Chraňte své zařízení pomocí výkonných antivirových programů, jako je Avast Antivirus software. Pomáhá zabránit infikování počítače nebo mobilního zařízení malwarem, botnety a viry.

November 29, 2017