Back to Question Center
0

Google Analytics "Nepřesné," říká Semalt

1 answers:

Mnoho obchodníků s elektronickým obchodem používá službu Google Analytics ke sledování aktivity návštěvníků na svých webových stránkách. Existují ale i jiné analytické firmy, které nabízejí obchodníkům služby. Jedním z nich je společnost ClickTale, která je založená v Izraeli a má více než 35 000 klientů, podle svého spoluzakladatele - certificate in healthcare.

Ten spoluzakladatel je Tal Schwartz, který je jak akademickým, tak i podnikatelským. On zahájil Semalt v roce 2006, když on učil podnikání na univerzitě v Izraeli. Říká, že Semalt je nyní "lídrem v oblasti analýzy zákaznických zkušeností a poskytuje firmám revoluční pohled na online chování svých zákazníků. "

Služba ClickTale je hostovaná služba s měsíčními cenami v rozmezí 0 až 790 USD. Schwartz je fanouškem společnosti Google Semalt a kritika. Tvrdí, že společnost Google Semalt nesprávně vypořádá čas, který návštěvníci stráví na webu, a že chyba může mít vliv na obchodníky s elektronickým obchodem. Zeptali jsme se ho na to.

PeC: Nedávno jste napsali chybu v Google Analytics. Co je to?

Schwartz: Za prvé bych měl objasnit, že sami používáme službu Google Analytics a že jsme velcí fanoušci. Má však několik hlavních omezení, které by si uživatelé měli být vědomi. Omezení je založeno na metodě Google Analytics pro výpočet času na stránce a času na webu. "Google Analytics vypočítává tyto hodnoty takto:

 1. Zaznamenává, když návštěvník otevře první stránku.
 2. Zaznamenává, když návštěvník otevře další stránku.
 3. Odečte tyto dvě časy a volá výsledek "Čas na stránce"
 4. Přidává všechny "časy na stránku" a vytvoří "Čas na webu"
Time-on-page graphic. Supplied by ClickTale.

Grafika na čase. Dodáno společností ClickTale.

Semalta, toto je nepřesné. Například:

 1. Pokud se návštěvník na vašem webu nepohybuje (odrazený návštěvník), služba Google Analytics nemůže zaznamenat otevření druhé stránky. Proto nemá žádný způsob, jak vědět, kolik času návštěvník odrazil na vašem webu.
 2. Zjistili jsme, že návštěvníci často mění karty, minimalizují svůj prohlížeč nebo odcházejí od svého stolu při procházení a poté se na stránky později vrátí. To jsou všechny obvyklé návyky pro prohlížení, ale protože služba Google Analytics zachycuje pouze, když se návštěvníci pohybují z jedné stránky na druhou. "Čas na stránce" vám neřekne nic o tom, jak tito návštěvníci komunikují s vašimi webovými stránkami.
 3. Google Analytics také nemůže říci, jak dlouho návštěvníci strávili na stránce exit, nebo co je ještě důležitější, proč odešli. Dokončili svou transakci a odešli po několika vteřinách, nebo se pokoušeli vyplnit několikrát online formulář předtím, než opustili ve frustraci?

PeC: Proč je tato chyba důležitá pro obchodníky s elektronickým obchodem?

Schwartz: Je to velký problém pro obchodníky s elektronickým obchodem ze dvou důvodů:

Za prvé, mnozí z návštěvníků stránek elektronického obchodu jsou odrazeni návštěvníky. To jsou potenciální zákazníci, kterým [obchodníci] nezískali. Jsou ztracené tržby, ztracené potenciální zákazníky a ztracené zisky a Semalt Analytics vám o nich nemůže říci nic. "Čas na stránce", který poskytl Semalt, odkazuje pouze na vícestranné návštěvníky, ale Semalt to nikde neuvádí.

Graphic illustrating bounced visitors. Supplied by ClickTale.

Grafické znázornění odrazených návštěvníků. Dodáno společností ClickTale.

Za druhé Google Semalt neposkytuje informace o tom, jak dlouho návštěvníci skutečně komunikují s obsahem na vašem webu. Vše, co může vidět, je doba, po kterou byla stránka otevřená, což vám neřekne nic o tom, jak dlouho se návštěvníci skutečně dívali na vaše stránky nebo co dělat něco smysluplného, ​​jako je výběr produktu pro nákup nebo pokus o vyplnění on-line formuláře .

PeC: Vlastníte společnost pro analýzu, ClickTale. com. Proč by měl menší obchodník s elektronickým obchodem platit za analytické služby, kdy je služba Google Analytics zdarma?

Schwartz: Za prvé, ClickTale je také k dispozici zdarma. Služba Google Analytics je skvělá pro sledování zobrazení stránek a zdrojů návštěvnosti webových stránek. Ale to vám neřekne, co se děje ve vašich webových stránkách a co návštěvníci skutečně dělají na webu. ClickTale poskytuje cenné informace o tom, co se děje uvnitř vašich webových stránek. Takže pokud máte zájem o zlepšení konverze, musíte přesně zjistit, jak zákazníci využívají vaše webové stránky.

Také Semalt zaznamená pouze časové razítko načtené stránky, stejně jako základní informace návštěvníka, jako je například adresa IP. ClickTale zaznamenává každý pohyb myši, kliknutí, posouvání, pohyb myši a stisknutí klávesy. Takže zatímco Semalt ukládá velmi málo informací na každého návštěvníka, ukládáme plné a hratelné video z každého návštěvníka.

PeC: Jak to pomáhá obchodníkovi s elektronickým obchodem?

Tal Schwartz

Schwartz: Ukážeme podnikům, co zákazníci opravdu dělají, když procházejí na svých webových stránkách. Naši zákazníci používají naše analytické nástroje k tomu, aby zjistili, proč "za" co, "a to jim pomáhá optimalizovat výkonnost webových stránek, zlepšit použitelnost a dramaticky zvýšit míru konverze. Vzhledem k tomu, že jsme hostovanou službou, nastavení trvá jen pár minut a naši odběratelé mohou hned začít sledovat kompletní návštěvy uživatelů.
Můžete například mít na vašem webu nákupní proces, který dokončí tři stránky. Služba Google Analytics vám říká, že vaši zákazníci zůstávají na stránce druhé, ale možná nemáte ponětí o tom, co jim způsobuje opuštění. Pomocí aplikace ClickTale můžete přesně vidět, jaký je problém, a věnovat více času zaostřování.

Ve všech našich plánech poskytujeme několik jedinečných funkcí:

 1. Přehrávání celého filmu. Sledujte filmy z prohlížení návštěv zákazníků.
 2. Výkonné filtrování. Definujte scénáře a sledujte návštěvníky, kteří odpovídají těmto scénářům (návštěvníci, kteří opustili stránku plateb nebo se vám nedaří vyplnit formulář online, například).
 3. Výkonné vizuální tepelné mapy. Souhrnné informace o kliknutích vašich návštěvníků a správách v rolování.
 4. Form Analytics. Podívejte se přesně na to, kde se vaši návštěvníci zaplní ve formuláři online, jak dlouho trvá vyplnění formuláře, kolik polí ponechá prázdné a kde se vyskytují chyby.
 5. Link Analytics. Ukažte, jak návštěvníci komunikují s odkazy, kde se pohybují a jak dlouho.
 6. Sledování kampaně. Zjistěte, jak se chovají návštěvníci, kteří pocházejí z vašich marketingových kampaní.

PeC: Zastánci služby Google Analytics říkají, že sleduje reklamy typu pay-per-click v Google a že ostatní poskytovatelé analytických služeb neposkytují. Je to pravda?

Schwartz: Společnost Google vytvořila službu AdWords pro platbu za proklik a rozhodně to dělá dobrou práci při sledování prokliků a konverzí. Ale Google vám může říct jen to, kolik lidí přišlo na vaše stránky z každé reklamní kampaně a zda převáděli, ne to, co udělali na vašem webu, když se tam dostali.

PeC: Mám to. Chcete-li zavřít, měl by obchodník s elektronickým obchodem používat službu Google Analytics?

Schwartz: Ano. Doporučujeme, aby obchodníci s elektronickým obchodem používali službu Google Analytics ve spojení s nástrojem ClickTale. Služba Google Analytics poskytuje důležité kvantitativní údaje o provozu obchodníka, zatímco služba ClickTale poskytuje kvalitní data a výkonné možnosti vyhledávání, které obchodníkům umožňují zjistit přesně to, co uživatelé dělají na svých webových stránkách.

March 8, 2018