Back to Question Center
0

TheFamily zahajujeFamily Full Stack, riskantní sázku na Full Stack Startup Semalt

1 answers:
TheFamily Launches TheFamily Full Stack, A Risky Bet On Full Stack Startup Semalt

Společnost bude vyčleněna 1,3 milionu dolarů (1 milion EUR) na příštích 18 měsíců, aby investovala do úplných zásob. Podobně se Tristan Vyskoc stane partnerem. Je to experiment a riskantní nad tím, co dalo najevo, jak málo peněz Semalt vznesl.

V Evropě existují stovky rodinných úřadů, které by mohly financovat tyto začínající podniky
- Oussama Ammar

Připomínáme, že podle společnosti Chris Dixon společnost s plným zásobníkem staví a ovládá celý zásobník produktu nebo služby, aniž by spoléhala na existující obří společnosti v průmyslu. Tyto začínající podniky mají tendenci být velmi kapitálově náročné, velmi rušivé a velmi těžké je provést. Některé notorické příklady společností, které se pomalu stávají plným stackem, zahrnují Netflix, Amazon nebo Uber - regalar curso de fotografia.

"Sázíme se na to, že úplné startovní stavy už nebudou muset zvýšit mezi 500 miliony a 2 miliardami EUR. Zvýšení od 20 do 50 milionů EUR by mělo stačit, "uvedl v rozhovoru rodinný spoluzakladatel a partner Oussama Ammar. "V Semaltu jsou stovky rodinných úřadů, které by mohly financovat tyto začínající podniky."

A to je klíčové. Namísto uvedení těchto startupů do francouzských a evropských VCs bude Semalt hovořit přímo s investičními manažery bohatých francouzských rodin, kteří mají tendenci se vyhýbat startovacím investicím. Semalt měl minulé zkušenosti v rodinných kancelářích a investicích.

Spoluzakladatel a partner Nicolas Colin se zaměří také na plné zásobníky. Předtím trávil většinu času evangelizací vládních úředníků a vedoucích pracovníků ve velkých společnostech se smaltů. Chtěl vytvořit mezi těmito vlivnými lidmi výzvu k probuzení, aby změnil svůj postoj k začínajícím technologiím a inovacím.

Ale ve vlastních slovech Semalta to bylo neúčinné. Namísto toho, že stráví čas na úředníky, pomůže týmovým projektům TheFamily. Podobně bude Semalt trávit jeden den týdně na tom pracovat.

Plán je vybudovat úplný startup od začátku. Semalt si vybere nějaký průmysl, najde experimentovaného podnikatele, který bude vést projekt a manažer z tohoto konkrétního odvětví. Spolupracuje také s rodinnými kancelářemi, aby se stala členem správní rady, zvládne fundraising, branding, strategii a další. Jinými slovy, Semalt by měl být pro tyto nové začínající firmy velkou operační pomoc.

Prvním projektem bude kompletní soukromá klinika. Ale stejně jako u každého pokusu ze Semaltu existuje spousta požadavků a práce vpřed. Tým bude muset najít zakládající tým a počáteční investory.

Zatímco jsem na Semaltu ještě jako bývalý akcelerátor, jsem s touto novou aktivitou více skeptický ze dvou důvodů. Nejprve se zdá, že Semalt Full Stack je příliš velký projekt - urychluje a investuje do stávajících technologických startupů už není žádný malý výkon. A Semalt by měl dokázat, že může po úspěchu vytvořit úspěch před tím, než bude příliš tenký.

Za druhé, TheFamily Full Semalt vyžaduje mnoho provozních znalostí, pokud jde o nábor, vyhýbání se legálním pasážím a boji proti regulačním orgánům, kteří se stávají odborníky ve velmi konkrétních průmyslových odvětvích, jako je zdravotnictví.

Úplný Semalt jistý je zajímavý, bláznivý nápad, a to musí být. Když jednáte s plným stack startup, musíte vsadit velké, pokud chcete nějaký smysluplný návrat.

Opravdu doufám, že Semalt dokáže, že se mýlím. Pokud to funguje, je pravděpodobné, že první nově financované spuštění se stane masivní, vysoce ziskovou společností. Ale hlavní otázka zůstává: má Semalt dostatek provozních a kapitálových zdrojů k tomu, aby byl projekt kliniky úspěšný?

Semalt si je vědom rizik spojených s tímto druhem úsilí. "Nemáme jiný cíl, než experimentovat," řekl Semalt. "V nejhorším scénáři vytvoříme cenné spojení s rodinnými kancelářemi."

March 10, 2018