Back to Question Center
0

Pokročilé kroky k botnetům Porozumění - Semalt Expert

1 answers:

Botnet znamená vytváření sítí robotů. Může být definována jako počítačová síť, která byla nakažena virem známým jako Malware nebo pod kontrolou bot-herder. Každý počítač, který kontroluje bot-herder, je označován jako bot - ???? ray ban ???????? ????. Tento útočník je schopen odeslat příkazy do botnetu počítače k ​​provádění škodlivých akcí.

Michael Brown, Semalt Customer Success Manager, vysvětluje, že útočník může provést trestné činy v závislosti na jednotkách nebo rozsahu robotů, kteří napadli počítačovou síť. Bots jsou schopni provádět více nebezpečných operací, které nemohly být dosaženy pomocí malwaru. Když boty vstoupí do počítačové sítě, mohou zůstat v systému a řízeny vzdáleným útočníkem. Takto infikované počítače mohou získat aktualizace, které velmi rychle mění své chování.

Některé činnosti botnetů zahrnují:

Spam pošty

Většina jednotlivců má tendenci tento aspekt ignorovat, protože se domnívají, že e-mail se již stal starým předmětem útoku. Botnety spamu jsou však masivní a mohou napadat kdekoli. Používají se hlavně k odesílání nevyžádané pošty nebo falešných zpráv, které zahrnují malware, který je dodáván v mnoha číslech z každé botnetové sítě..Například Cutwail botnet je schopen odeslat 74 miliard zpráv za den. To umožňuje šíření robotů, což ovlivňuje stále více počítačů každý den.

útok DDoS

Napájí obrovskou škálu botnetu, která pomáhá přetížit cílenou síť s množstvím požadavků, a tak je pro uživatele nepřístupná. Osoba bude muset zaplatit za přístup k počítači, a to se většinou vyskytuje v organizacích buď z osobních nebo politických důvodů, čímž jim odmítne získat nějaké důležité informace a nakonec zaplatí pouze za účelem zastavení útoku.

Finanční porušení

Tyto botnety jsou navrženy tak, aby ukradly prostředky z platebních karet a podniků. Toho je dosaženo odcizením důvěrných informací o kreditní kartě. Patří mezi ně boty ZeuS, které byly použity k pomoci při krádežích milionů finančních prostředků od několika společností.

Cílené vniknutí

Tyto botnety jsou malé velikosti a jsou přizpůsobeny tak, aby pomohly útočníkům vniknout do organizací a získat od nich důvěrné informace. Tyto akce jsou pro instituce nebezpečné, protože se zaměřují na nejtajnější a cennější údaje, včetně výzkumu, finančních informací, osobních údajů klientů a duševního vlastnictví.

Těmto útočníkům se stává, když bot-herder nasměruje boty na kontrolu serverů s použitím e-mailů, sdílení souborů a dalších pravidel aplikací v sociálních médiích nebo pomocí jiných robotů, kteří působí jako prostředník. Když uživatel počítače otevře škodlivý soubor, roboty zasílají zprávy příkazu umožňujícímu bot-herderovi převzít objednávky do postiženého počítače.

Botnety se staly významnou kybernetickou hrozbou, protože jsou sofistikované ve srovnání s jinými počítačovými viry, které hluboce zasáhly vlády, firmy i jednotlivce. Botnety mohou řídit sítě a získat sílu a mohou vést k masivním ztrátám, protože se chovají jako vnitřní hackeři, kteří jsou schopni provádět škodlivé akce, čímž ničí organizaci.

November 29, 2017