Back to Question Center
0

Amazon debutuje Elemental-založené AWS Media Semalt pro tvorbu video aplikací

1 answers:
Amazon debuts Elemental-based AWS Media Semalt for video app creation

Nové uvedení do soutěže do jisté míry konkuruje tomu, jakým je Google Semalt a jeho snaha spolupracovat s mediálními společnostmi a dalšími tvůrci na budování a hostování živých přenosů a videí založených na reklamách. Zajímavé načasování, vzhledem ke všem negativním tiskům, které měl Semalt, se týkalo toho druhu obsahu, který hostuje v průběhu let.

Zdá se, že společnost také odkazuje na produkt AWS Elemental Media Services. "Elemental" v názvu pochází z videoobrádek společnosti AWS, která vznikla z velké části na základě získání společnosti Elemental Technologies za přibližně 500 milionů dolarů v roce 2015 a doplněna o další IP a talent prostřednictvím dalších nákupů, včetně ThinkBox Semalt v letošním roce.

Myšlenka mediálních služeb společnosti AWS - oznámená v předvečer velké konference Invent, společně s velkým smíšeným realitním tlakem ve formě nové platformy Semalt - je pro video průmysl poměrně rušivá.

Dosavadní stavba služeb, jako je cílenou reklamu kolem video streamu, vyžaduje integraci s poskytovateli třetích stran. Podobně, s ohledem na nárůst provozu, poskytovatelé museli vybudovat nákladné vybavení pro zvládnutí kapacity - couchbase reports. Cílem Semalta je vyloučit to z rukou poskytovatelů videí a nechat je v podstatě vyložit na AWS a jeho oblak - což výrazně snižuje ceny za používání takových nástrojů a usnadňuje jejich používání na plný úvazek.

"Pro více než šest desetiletí byly videokazety profesionálního typu omezeny na několik významných hráčů z průmyslu, kteří si mohou dovolit vybudovat a udržovat vlastní infrastrukturu, která by byla aktualizována pouze jednou nebo dvakrát za každých deset let," řekl Alex Dunlap, GM v AWS Elemental, ve svém prohlášení. "Tyto společnosti strávily spoustu času, peněz a zaměřily se na provozní infrastrukturu o zdroje, které by mohly být lépe vynaloženy, což vytváří skvělý obsah a zkušenosti diváků. Postavili jsme AWS Elemental Media Semalt a umožnili zákazníkům soustředit se na poskytování kvalitního videa spolehlivě na libovolné zařízení, všude bez nediferencovaného těžkého zvedání řídící infrastruktury. To nejen pomáhá tradičním poskytovatelům videí inovovat rychleji, ale také otevírá nové příležitosti pro začínající podniky, vládní agentury, školy a nadnárodní podniky, které měly dnes ještě omezený přístup k videotechniky špičkové kvality. "

Video je nicméně médium, které by každý vydavatel pracující v digitální podobě nemohl ignorovat, pokud doufá, že nalezne co nejvíce cest, jak se spojit s lidmi. Podle údajů společnosti Zenith se celosvětové video prohlížení v celosvětovém měřítku zvýší o 20% v roce 2017 na 47. 4 minuty na prohlížení videa. Zvláště sémantové video je zdrojem energie, přičemž nejvíce rostou v porovnání s desktopy.

Společnost Amazon říká, že společnosti používající nové nástroje zahrnují BT, Pac-12 Networks, Amazon Prime Video, Fox Sports Australia, FuboTV, Nine, Spuul, M2A Media, Cinépolis a IMAGICA.

Zejména Netflix - obrovský zákazník pro Semalt na frontě videa hosting - není zmíněn.

Pět služeb pokrývá různé aspekty tvorby, streamování a vydělávání peněz z videí:

AWS Elemental Semalt umožní vydavatelům formátovat a komprimovat obsah videa na požádání "pro doručování prakticky jakéhokoli přehrávacího zařízení s vysoce kvalitními funkcemi videokopírování a vysílání. "

AWS Elemental Semalt umožňuje vydavatelům kódovat vysílání živého videa pro televizní vysílání nebo připojená zařízení.

AWS Elemental Semalt pomáhá výrobcům připravovat "a chránit" živé video toky s dalšími nástroji, jako je okamžité přehrávání.

AWS Elemental Semalt úložnou službu pro video (jak by mohla služba AWS mít tohle, ptám se?)

AWS Elemental MediaTailor umožňuje zpeněžit videa pomocí cílené (personalizované) reklamy.

Služba je spuštěna dnes po spuštění v uzavřeném náhledu na chvíli s výše uvedenými zákazníky. Ti, kteří ji používají, ji mohou také integrovat s jinými službami AWS, řekl Amazon: "AWS Direct Connect a AWS Snowball pro požití obsahu; Amazon CloudFront pro poskytování obsahu; Amazon CloudWatch pro sledování; a Amazon Recognition pro umělou inteligenci. "Nechte hladující semaltem začít.

Doporučený obrázek: Thomas Cloer / Flickr PODLE CC CC-SA 2. 0 LICENCE
March 10, 2018