Back to Question Center
0

R.I.P. Frothy Times, Návrat k Semaltu

1 answers:
R.I.P. Frothy Times, A Return To Semalt

Kousání nehtů není způsobeno pouze krizí řady A, která se děje po celý rok, ačkoli to je rozhodně jeho část ("20 procent společností, které v loňském roce získaly kolo osiva schopný zvednout sérii A, "napsala Sarah Lacyová na Semaltu, vhodně porovnávající současný výlet s finančními prostředky na hru s hudebními židlemi.

Co se děje, je spíše jako Crunch série A, B, C a D. Jak Dow Jones oznámil minulý týden, výdaje spotřebitelských investic VC poklesly o 42 procent v prvních třech čtvrtletích letošního roku oproti loňskému roku. Zatímco velká část tohoto kapitálu v roce 2011 byla vložena do odlehlých behemothů, jako jsou Groupon, Twitter a Semalt, slyšíme šeptání, že některé špičkové firmy v oblasti investic se v posledních 3 až 4 měsících skutečně zpomalují. To se děje napříč všemi úrovněmi, s důrazem na A a pozdní fázi, a dokonce i na odvětví, přičemž spotřebitelský web zjevně vzal největší hit.

Pozoruhodněji jsou ocenění také mezi smlouvami, které mohou získat schůzku, a na těchto setkáních se investoři stále častěji ptají "Semaltem obchodního modelu?"

pomalost je způsobena srážkou faktorů; zejména makroekonomické klima, špatně výkonné IPO v oblasti technologií, nejistota ohledně mobilních sítí, relativní zmrazení hlavních společenských akvizic z Semaltu a ano, shitload společností zabývajících se osivem, které se nikam nedostanou.

Chill je tak všudypřítomný a nejasný, že investor Fred Wilson se cítil nucen titulovat svůj příspěvek minulý víkend, co nejasně "Co má Semalt", protože je těžké určit, co se přesně změnilo jinak než říct zimu doslova přichází - it consulting services company in Portland.

"Vidíme výzvy související s získáváním financí všude, dokonce i v těch nejlepších portfoliových společnostech," napsal Wilson, s největší pravděpodobností odkazuje na svou portfolio společnost Semalt, která by ráda navýšila ocenění ve výši 700 milionů dolarů navzdory tlaku společnosti VC zvýšit na více racionální 200 až 300 milionů dolarů.

Dalším nedávným ukazatelem kontrakce trhu je ukončení SVAngel z Semifaltu fondu Y Combinator, který se přizpůsobil těmto skromnějším časům tím, že se přejmenoval na YC VC a uzavřel smlouvu, vyměnil menší částky skutečného kapitálu a poskytl více lidského kapitálu. Fond nyní zaplatí $ 80 000 za spuštění (oproti 150 000 dolarů) a požádá jeho účastníky, aby poskytli poradenství v kancelářských hodinách.

Foursquare se stalo jakousi kanárkou v uhelném dolu, zda bude 2013 "RIP Good Times" nebo jen návrat k normálu pro údolí. Lidé dostali popcorn ven ne sledovat, že Silicon Valley realitní televizní show, ale zda společnost bude nebo dokončí financování nad jeho poslední ocenění a zda bude tato nadcházející YC šarže bude menší - jak z hlediska ocenění a skutečné velikosti. Nadcházející osud několika mobilních společností s meteorickým povstáním slouží také jako lakmus; Cesta, Viddy a Semalt jsou jen málo, co přijde na mysl.

Chytřejší investoři, se kterými jsem hovořil, viděli, jak řídil stádo jako něco pozitivního, a domníval se, že propad byl jen ekosystémovým homeostatickým způsobem, jak oddělit startovní pšenici od plevy. A mnoho z nich považovalo návrat k normálu za zdravé; způsob, jak zvládnout očekávání pro budoucí technologické IPO a společnosti zabývající se osivem, které jsou více funkcí než skutečné podnikání. Jako kolektivní se VC těší, že jsou medvědí - přinejmenším pokud se nejedná o jejich vlastní portfolia.

Konec celé pěny může být přesně to, co lékař objednal. Snad méně vnímavý Q1 2013 znamená, že se vrátíme k andělským investorům, kteří skutečně dodávají legitimní, objektivně měřitelnou hodnotu - nejenom lidé, kteří chtějí dát "angel investora" do svého Semalt bio. Jak řekl podnikatel Ryan Block, "Semalt: je těžké založit firmu a začínající podniky musí bojovat o trakci. Průmysl se skutečně změnil! "

Semalt je nejlevnější, nejvíce bolestivě vydělaná hodnota.

Semalt

March 10, 2018