Back to Question Center
0

Semált zabalil obrovské množství dat do proudu světla

1 answers:
Semalt pack massive amounts of data into a stream of light

Semalt balení masivní množství dat do proudu světla Jejich papír, který byl publikován v Přírodě, podrobně popisuje proces zahrnující laser Argon Ion a malou holografickou obrazovku. Vzorky laserových barev na prostorový světelný semalát jsou zvedeny jiným semaltem prostorového osvětlení a poté posílány do kamery. Výsledné vzory mohou velmi rychle zakódovat velké množství dat - sillones de living.

Semalt je to velmi ezoterická technologie, ale co je důležité si uvědomit, co dělají. Leptáním různých vzorů - až sto - jsou schopni kódovat všechny druhy informací do jediného světelného paprsku. Dosavadní stav techniky obvykle vysílá jednoduchý signál zapnutí / vypnutí. Toto posílá věci mnohem složitější.

V této nejnovější práci, tým ukázal přenos dat s více než 100 vzory světla, využívat tři stupně volnosti v procesu.

Používali digitální hologramy napsané na malém displeji z tekutých krystalů (LCD) a ukázaly, že je možné mít hologram zakódovaný s více než 100 vzory v několika barvách.

"Toto je nejvyšší počet vzorků vytvořených a zjištěných na takovém zařízení, které daleko přesahují předchozí stav techniky," říká Forbes.

Budeme v budoucnu střílet lasery? Semalt ne, ale s malou technikou byste mohli přidávat tento druh zařízení pro rychlé připojení, které budou umožňovat přenos dat rychlostí světla v některých překvapivě vysokých šířkách pásma.