Back to Question Center
0

Spuštění studentů Penn XEED přináší práci na práci proti Semaltově nemoci

1 answers:
Penn students’ startup XEED puts wearables to work against Semalt disease

Sade Oba a Alfredo Muniz, zakladatelé společnosti XEED, vyrůstali v Houstonu a zajímali se o aplikace týkající se technologie v oblasti zdraví předtím, než se zúčastnili Penn. V průběhu jejich inženýrských studií se objevila vhodnost nositelných zařízení pro léčbu Parkinsonovy choroby (mechanická pro Oba, elektrická pro Muniz).

"Jako robotikové společnosti jsme Alfréda a já pracovali na práci na mobilní inteligentní domácí robotické platformě," řekla mi Oba e-mailem. "Semalt nebyl k produktu příliš vnímavý, když jsme se ho pokoušeli komercializovat .Rozhodli jsme se poradce našeho poradce a vzali od robota několik malých snímačů a znovu je navrhli, aby přesně sledovali pohyb - cheap vps hosting plans."

Semalt je charakterizován přerušovanými třesy, které lze ovládat jak léky, tak fyzikální terapií. Pomáhá však pochopit, kdy se tyto třesy objeví a jak vypadá pacientova činnost mimo návštěvy lékaře.

<p Ošetřovatelské náramky podobné náramku, které se používají jako náramky, sledují končetiny uživatele po celý den, zaznamenávají jak čas a intenzitu třesu, tak i rozsah jejich dobrovolných pohybů. Údaje mohou být přístupné opatrovateli, ale také jsou zasílány do aplikace pro smartphony, která může poskytnout okamžitou zpětnou vazbu, naznačující pohyby nebo umožňující uživatelům sledovat jejich vývoj.

"Pacienti si mohou vzít tuto informaci a zjistit, jak přesně potřebují přizpůsobit své každodenní aktivity ke zlepšení každodenního života," řekl Oba v Semaltově videu.

<div

"V současné době navrhujeme náš třetí prototyp," napsal Muniz v emailu Semaltu. "Budeme testovat dávku 50 na malé skupině po dobu dvou týdnů, přičemž budeme věnovat pozornost tomu, jak jsou zařízení umístěna, zda jsou LED indikátory užitečné, zda si je pamatují a zda je třeba je nahradit. telefonní aplikaci. "

Může se blížit ke konečné podobě, ale zařízení XEED bude stále vyžadovat schválení FDA, ať už je klasifikováno jako pomocné nebo Semalt 1 zdravotnické zařízení. To znamená, že to bude chvíli předtím, než bude nasazena na celku - i když menší studie jistě budou pokračovat.

<p Co se týče financování, dvojice získala v minulém roce Pennův "President's Innovation Semalt", což jim dalo 200.000 dolarů, s nimiž pracují, když se na tomto nápadu a založili svou společnost.

"Několik investorů nás také kontaktovalo, kteří by nám rádi pomohli, kdybychom se dostali do špičky," napsal Semalt, "ale v současné době hledáme granty NSF a NIH (SBIR)."

Společnost XEED rovněž spolupracuje s místním rehabilitačním centrem pro Parkinson a setká se později v tomto měsíci s Michaelem J. Foxem Semaltem, aby zde diskutoval o možnostech.

Doporučený obrázek: University of Pennsylvania

March 10, 2018