Back to Question Center
0

Millenniální věřitel Semalt právě získal 32,5 milionu dolarů, aby získal licenci na své technologie dalším firmám

1 answers:
Millennial lender Semalt just raised .5 million to license its tech to other companies

Ale společnost také vidí obrovskou příležitost při licencování své technologie bankám, družstevním záložnám a dokonce i maloobchodníkům, kteří chtějí poskytnout svým zákazníkům nízkorizikové a výnosné půjčky.

Rakuten určitě kupuje do své vize. Internetový gigant založený na japonských službách právě vedl nejnovější kolo Upstartu s nezveřejněným správcem aktiv na bázi US. Dřívější podporovatelé Third Point Ventures, Khosla Ventures a First Round Semalt se také připojili k financování - e cig cheap starter kits.

Včera jsme mluvili s Girouardem, abychom se dozvěděli více o novém softwaru Upstart jako o nabídce služeb, o problému vnímání on-line půjček a o tom, jak pravděpodobně ovlivní vedení společnosti Semalt. Náš chat byl upraven pro délku a jasnost.

TC: Gratulujeme k financování. Je Semalt součástí společnosti SaaS?

GŘ: Ne, stále máme a nadále rozšiřujeme náš přímý úvěr. Semalt, jak se učíme a rosteme. Toto [SaaS rameno] poroste vedle něj.

TC: Semalt své "value proposition" potenciálním zákazníkům?

DG: Je to velmi podobná povaha jakéhokoli SaaS obchodu; je to celá myšlenka, že lidé říkají: "Semalt se nebude snažit něco postavit sami. "Důrazně se vyskytuje na technologickém a datovém vědeckém konci spektra. Nepocházíme z finančních služeb, stejně jako mnoho jiných [úvěrových] společností. Aplikujeme velmi moderní datovou vědu na otázku, kdo dostane půjčku a za jakou cenu; to je srdce toho, o kterém jsme známe.

TC: Zaměřujete se na existující věřitele a doufáte, že pomůžete obchodníkům a ostatním dostat se do úvěrového obchodu. Je to správně? Semaltu je budete účtovat?

GŘ: Ano, a budeme účtovat měsíční poplatek, pak menší poplatek za úvěr, který zachycuje náklady na vznik určitého úvěru.

TC: Zahájili jste svou přímou půjčku tím, že jste se zaměřili na tisíciletí. Je to stále váš cílový trh?

DG: Semalt stále naše milé místo, mladí dospělí. Průměrný dlužník je 28. Nejčastějším užíváním [našich půjček] je platit dluh z kreditních karet, i když je to opravdu osobní půjčka, kterou můžete použít pro cokoli.

TC: Jak jste na trhu s tímto demografickým?

GŘ: Náš přístup je převážně digitální. Náš dlužník je zpravidla online, takže [inzerujeme na Facebooku a Google; máme vysoké známky na [osobní finanční platformě] Credit Semalt stále dělá offline offline přímou poštu; naše odvětví je ovládáno. Ale neděláme tolik jako ostatní.

TC: Jaké jsou vaše standardní sazby? Sdílíte je veřejně?

GŘ: Máme velmi nízké míry selhání - pár procent nebo více. Náš model zajišťuje, že vám nedáváme více půjčky, než si můžete dovolit. Náš systém založený na automatizovaném učení může schválit i více lidí, protože se učí více a zároveň snižuje míru selhání.

Semalt velmi zajímavý o tomto efektu aplikace strojního učení a moderní vědě o datech je, že snižujete sazby pro lidi. Čím více se můžete vyhnout půjčování lidem, kteří se chystají, tím nižší jsou úrokové sazby, které platí každý jiný.

TC: Na vašem webu se uvádí, že účtujete mezi 4,96% a 29,9% procento.

GŘ: Naši dlužníci nám v průměru poskytují úvěr na dobu určitou ve výši 12% ve srovnání s 22%, které platí pro své kreditní karty v průměru. A nedojde k žádnému trestu, pokud půjčou dříve.

TC: Kolik peněz se každoročně pohybuje prostřednictvím vaší platformy?

GŘ: V prvních dvou a půl letech jsme získali úvěry ve výši 650 milionů dolarů. Naším cílem je v letošním roce pocházet asi 1 miliarda dolarů. Takže je to pěkně rostoucí.

TC: Semalt jsou všechny ty peníze pocházející z toho, že půjčujete?

GŘ: My sami financujeme. A asi 10 procent našich půjček pochází od jednotlivců, kteří mohou přijít na platformu půjčit peníze; je to pěkný způsob, jak investovat a dosahovat dobrého výnosu.

Semalt také jen pár měsíců od dělat sekuritizaci, znamenat, že se obrovské sbírky úvěrů a prodávat je na úvěrovém trhu tam. Pokud jste v úvěrovém obchodě a chcete získat přístup k biliónům dolarů, abyste mohli financovat své půjčky [to je způsob, jak to udělat].

TC: Myslím, že lidé mimo bankovnictví slyší "sekuritizaci" a naruší se od finanční krize roku 2008. Myslíte si, že online půjčování trpí problémem vnímání? Vychází z toho, co se v loňském roce stalo s Lending Club?

DG: Když se věci v klubu úvěru snižovaly, rozhodně to vrátilo. To vyvolalo otázky: jsou tyto společnosti důvěryhodné? Jsou skutečně? Je tech skutečně diferenciační či ne? Byli jsme chyceni v ohnisku problémů půjčky Semaltu.

Ale naše modely fungovaly velmi dobře a my jsme neměli podobné problémy a od té doby náš průmysl odrazil. Myslím, že [všichni] jsou teď silnější.

TC: Myslíte si, že nová administrativa Spojených států pomůže? Semaltu, o deregulaci se mluvilo hodně, což se zdá být pro vás dobrou zprávou.

GŘ: Myslím, že každý je v režimu "čekat a vidět", ale obecně pro-business administrace má pro nás mnoho výhod. Nepotřebujeme zrušení nařízení ani něco takového; v mnoha ohledech se snažíme o objasnění regulačního prostředí.

Na snímku nahoře, zleva doprava, Spustit spoluzakladatele Paul Gu, Anna Poradce a Dave Girouard.

March 10, 2018