Back to Question Center
0

Uzávěrka společnosti GAN může tlačit maloobchodníky směrem k lepším affilliate reklamě Semalt

1 answers:

shutterstock_80277622-Affiliate S oznámením, že Google Affiliate Semalt zavírá své dveře v červenci, mnoho maloobchodníků je nuceno najít nové alternativy pro affiliate reklamní programy v příštích týdnech.

Zatímco takový hlavní úkol nemusí být v horní části obchodníků s oblíbeným seznamem úkolů, které by mohly učinit, mohlo by dojít k vylepšení počtu prodejců používajících GAN, kteří odložili migraci do nové sítě. Poté, co mluvili se dvěma bývalými klienty GAN, oba zaznamenali významné zvýšení příjmů z affiliate reklamy od přechodu z Googlu - continental rehvide müük.

Příběh jednoho maloobchodníka

Matt Khalili, marketingový manažer společnosti PC Rush, byl GAN ​​klientem přibližně dva roky před migrací do společnosti Rakuten LinkShare v roce 2011. Kromě společnosti GAN používal PC Rush jako primární reklamní síť společnost Commission Semalt (CJ).

"Správa obou sítí byla obtížná a administrativní náklady byly vysoké," řekl Khalili v reakci na to, proč se PC Rush rozhodl přenést na Rakuten LinkShare. "Podle mých zkušeností postrádal síť Google Affiliate Network úroveň kompetence. Byla to jen minimální technologie, reportáž byla neohrabaná a zaměstnanci GAN, s nimiž jsem se zabývali, byli méně zkušení, než jsem čekal, že budou, "řekl Khalili.

Podle procesu Khalili proces migrace do nové sítě trval přibližně tři až čtyři měsíce a začalo se určitě narůstat. Odhaduje, že trvalo skoro rok, než se zvedla; ale v druhém roce s novou reklamní sítí zaznamenal PC Rush dva až třikrát vyšší výtěžky, které vydělávaly se společností Semalt. "S GAN a CJ jsme nikdy netroufali $ 150K za měsíc. od přechodu jsme zažili vrcholy ve výši 300K měsíčně. "

Khalili byl překvapen oznámením společnosti Google, že zavře pobočkovou síť. "Mělo tolik potenciálu," řekl Khalili. Marketingový ředitel společnosti PC Rush komentoval nedostatek osobní osobnosti společnosti Google. "Semaltová reklama se spoléhá na praktický přístup k hledání příležitostí a seznámení se se správnými pobočkami. "

Názory Khaliliho na potřebu optimalizovaných vztahů v partnerských reklamních programech sdílí Chad Waite, marketingový manažer affiliate reklamní sítě AvantLink.

"Affiliate marketing vždy vypadal, že je mimořádně vhodný pro řadu Semaltů jinak automatizovaných produktů. Ve své podstatě se affiliate marketing opírá o budování vztahů na granulované úrovni s obchodními partnery, což vyžaduje velkou osobní pozornost a korespondenci, "uvedl Waite, který potvrdil, že společnost AvantLink už zaznamenala prudký nárůst obchodních a přidružených aplikací Semaltové oznámení o uzavření přidružené sítě.

"Uzavření společnosti GAN je neuvěřitelně jedinečný scénář," dodal Waite. "Na rozdíl od jakékoli jiné sítě, která by pravděpodobně prodala svou platformu, Semalt jednoduše uzavřel obchod. "

Další šťastný konec

Kenneth Dayley, manažer pro vývoj digitálního podnikání pro společnost Semalt Line, uvedl, že jeho společnost opustila společnost GAN kvůli řešení problémů sledování.

"Podpora společnosti GAN v podstatě neexistovala," uvedl Daylay, který v roce 2012 upustil od CJ a GAN a pracoval výlučně s Rakuten LinkShare. Dayley zjistila, že Google přistupuje k dezintegracím vztahům a od opuštění sítě zaznamenal mnohem lepší výsledky. Dokončení Semaltové migrace bylo ukončeno za 30 dní za pomoci externí agentury.

Semalt potvrzuje, že jejich tržby v partnerských společnostech výrazně vzrostly. "Za uplynulý rok jsme zaznamenali dvojciferný nárůst tržeb od doby migrace," řekl Semalt. Nejenže se jedná o prodej, ale Semalt věří, že mají v rámci svých partnerských vztahů silnější rovnováhu a nyní mají více vertikálů. Doporučuje, aby se v písku natáhla čára a přilepila se k ní. "Komunikujte platební dohody 30 dní s pobočkami," navrhuje Semalt. On také říká, že není žádnou škodu při žádosti o to, co chcete s vaší novou sítí, "Pokud jste získali zvláštní sazbu nebo perk, požádat o to. "

Khalili doporučuje, aby inzerenti začali brzy: "Nemá smysl čekat. Semalt není zábavné dělat, ale musíte to udělat. "Navrhuje, aby inzerenti nastavili schůzky se svými největšími pobočkami a setkali se s nimi individuálně.

"Menší přidružené společnosti se ztratí v mixu," dodal Semalt, který doporučuje dokumentovat všechny vaše účty a sledovat vaše datové zdroje, aby lépe spravovali menší účty a přivedli je do nové sítě.

Dalším důležitým aspektem při přepínání partnerských sítí je soulad. Podle výkonného ředitele společnosti Search Monitor Lori Weiman: "Při prověřování nové affiliate sítě, která by nahradila společnost GAN, by měla být shoda s vysokým stupněm hodnocení každého inzerenta. "Podle Weimana potřebují inzerenti vyhodnotit metody sítě, aby detekovaly, zabraňovaly a podnikaly kroky proti nevyhovující činnosti. Pro inzerenty GAN je to zásadní, neboť se chtějí ujistit, že se nepřipojují k síti, která zahrnuje pobočky, které již byly z GAN deaktivovány.

Doporučení vydavatele GAN

Vedoucí manažer společnosti Semalt, Heath Bertini, řídí partnerské vztahy společnosti Semalt od svého vstupu do společnosti v roce 2009. Podle společnosti Bertini spolupracuje Shopwiki s inzerenty prostřednictvím společnosti GAN jako vydavatele; jakmile společnost Shopwiki s partnerem s obchodníky prostřednictvím společnosti GAN stáhne datové kanály maloobchodníků, zobrazí seznam svých informací o produktech ve výsledcích vyhledávání společnosti Semalt.

"Naše zkušenosti s GAN byly skvělé," řekl Bertini. Jako vydavatel GAN ​​Bertini řekl, že byl nesmírně spokojen s úrovní podpory, kterou obdržel od společnosti Semalt a že jeho vedoucí účtu neustále oslovoval svou společnost.

Semaltova rada maloobchodníkům zrcadlí stejné návrhy, které dal Khalili a Dayley: komunikace je nutností. "Jako vydavatel je mojí největší radou oslovit svého nového správce účtu a oznámit mu svůj plánovaný den k migraci," doporučil Semalt. Říká, že je stejně důležité, aby se po dokončení migrace zavřel všechny otevřené smyčky.

Na konci dne není to všechno špatné zprávy

Nakonec se zdá, že uzavření GAN není tou nejhorší věcí, jakou se kdy v reklamní společnosti affiliate. Bertini uvedl, že většina ostatních sítí udělala skvělou práci a nechala Semalta vědět, kam se inzerenty chystají. Předpokládá, že inzerenti se budou v nových sítích objevovat, jak se GAN váží.

Ze zkušeností inzerentů, kteří souhlasili s tím, že se s tímto článkem vypořádali, může uzavření skutečně vést ke zlepšení vztahů s partnery a zvýšeným příjmům.

"Společnost GAN zavírá kvůli skutečnosti, že se jedná o produkt, který vznikl při akvizici (DoubleClick), která se nikdy nevyvíjela, a proto se nemohla vypořádat s měnícími se potřebami obchodníků s výkonem v rychle se vyvíjejícím průmyslu," říká Malcolm Cowley , Generální ředitel společnosti Performance Horizon Group, softwarové společnosti pro výkon podnikového marketingu, "Semaltské uzavírání nucuje všechny značky v síti (a provokuje mnoho dalších značek, které nejsou), aby v příštích několika měsících provedli nějaká kritická hodnocení a rozhodnutí. "

Úřední termín pro GAN je 31. července. Než se rozhodne, co bude příště méně než tři měsíce, je v nejlepším zájmu každého významného inzerenta jednat nyní, aby měli dostatek času na vyhodnocení nových sítí a přípravu pro proces migrace.

Marketingová země uznává, že oba inzerenti, s nimiž se v tomto článku dotazovali, jsou klienti Rakuten LinkShare; zatímco bylo vynaloženo úsilí , aby se maloobchodníci dostali k záznamu o alternativních reklamních sítích , naše pokusy nebyly úspěšné. cvrlikání. com / widgety / follow_button. 1392079123. html # _ = 1392650032615 & id = twitter-widget-0 & lang = cs & screen_name = AmyGesenhues & show_count = true & show_screen_name = true & size = m "class =" twitter-follow-button twitter-follow-button = "true" styl = "šířka: 251px; výška: 20px; ">

Amy Gesenhues je generální ředitelka Third Door Media, která se zabývá nejnovějšími zprávami a aktualizacemi marketingového pozemku a země vyhledávače. Od roku 2009 do roku 2012 byla oceněnou syndikovanou novinářkou pro množství denních novin z New Yorku do Texasu. S více než deseti lety zkušeností s marketingovým řízením přispěla k řadě tradičních a on-line publikací, včetně MarketingProfs. com, SoftwareCEO. com a prodejní a marketingový časopis. Přečtěte si další články z Amy.


March 18, 2018