Back to Question Center
0

Problémy, ke kterým může dojít při kopírování obsahu - Khachaturyan Nataliya, Semalt Expert vysvětluje, jak se vyrovnat s problémem

1 answers:

Duplicitní obsah je typ obsahu, který se objevuje na celosvětovém webu na více místech, a pokud se stejné články objeví na různých webových stránkách, hodnocení stránek se sníží a může být penalizováno společností Google. Je bezpečné říci, že duplicitní obsah může výrazně ovlivnit Váš vyhledávač , pořadí. Pokud je na internetu více než jeden obsah, Google a další vyhledávače se jí nebudou líbit a mohou se rozhodnout, že tyto stránky zaujmou za konkurencí.

Proč duplikát nebo kopírovaný obsah záleží

Khachaturyan Nataliya, Semalt Content Strategist vysvětluje, že pro vyhledávače, duplicitní nebo kopírovaný obsah představuje tři hlavní problémy:

  • Nedovedou pochopit, která verze obsahu by měla být prohledána a která by měla být zakázána.
  • Neví nic o tom, zda směrovat metriky odkazů na konkrétní webové stránky nebo je uchovávat v různých verzích - saltarello per bambini usato.
  • Vyhledávače nemohou pochopit, která verze obsahu by měla být hodnocena pro výsledky dotazu.

U webmasterů a blogerů může duplicitní obsah také způsobit řadu problémů

  • Poskytuje špatný uživatelský zážitek a vyhledávače jsou nuceny potrestat více internetových stránek najednou, i když jste původním vydavatelem konkrétního článku.
  • Za účelem lepšího vyhledávání Google se zobrazí různé verze stejného obsahu a zhorší viditelnost všech duplikátů.
  • Link equity může také být zředěný, protože jiné webové stránky zkopírovaly váš obsah a vytvářely odkazy na své vlastní webové stránky. To může negativně ovlivnit viditelnost vašeho obsahu ve výsledcích vyhledávačů .

Jak opravím duplicitní obsah?

Oprava duplicitního nebo kopírovaného obsahu je možná, když opravíte všechny problémy ve vašem obsahu a skenujete ho přes Copyscape před jeho zveřejněním na internetu. Kdykoli najdete kopie obsahu na více webových stránkách, měli byste ohlásit službu Google nebo kontaktovat administrátora tohoto webu, abyste odstranili duplicitní obsah dříve, než bude pozdě a společnost Google se rozhodne penalizovat váš web.

Metoda přesměrování 301

V některých případech můžete bojovat proti duplicitnímu obsahu nastavením 301 přesměrování z duplicitních stránek na původní obsah. Když jsou různé stránky propojeny zpět na stejnou adresu URL, přestanou se automaticky vzájemně soutěžit a v budoucnosti nebudou vytvářet relevanci.

Rel = "kanonická" metoda

Další volba je nazývána metoda rel = canonical. Umožňuje společnosti Google, Bing a Yahoo vědět, že vaši webovou stránku je třeba považovat za pravou a ostatní podobné stránky by měly být považovány za duplikáty. Řekněme, že rel = canonical atributy jsou součástí HTML kódu vašich webových stránek.

Další metody řešení duplicitního obsahu

Měli byste zachovat konzistenci při vývoji interních odkazů na vašem webu. Při syndikování obsahu byste se měli ujistit, že syndikační web přidal odkaz zpět k vašemu původnímu obsahu a na jeho URL není žádná změna. Chcete-li maximalizovat ochranu vašeho webu a uložit váš obsah před kopírováním na internetu, můžete přidat vlastní kanonické odkazy na všechna vaše webové stránky.

November 29, 2017