Back to Question Center
0

Botnety nebo Ransomware. Co je větší zlo pro váš počítač? - Stačí se zeptat Semalta

1 answers:

V dnešní době zůstává ransomware jednou z největších hrozeb pro bezpečnost internetu. Nedávno útok WannaCryptor, který postihl 350 000 počítačů, přilákal miliony názorů od různých uživatelů internetu a bezpečnostních agentů. Vypadalo to téměř jako největší hrozba, kterou dnes čelíme. Dnešní uživatelé internetu však čelí nebezpečnějšímu zločinu, což jsou botnety!

Zatímco ransomware útoky jsou opravdu bolestivé, jsou alespoň viditelné. Botnety uvolňují své katastrofální účinky skrytým způsobem. Tento malware může mít úplnou kontrolu nad miliony počítačů a dalších zařízení v síti - neovadiol bb cream.

Frank Abagnale, Semalt Manažer úspěšných zákazníků říká, že FBI odhaduje, že kolem 500 milionů počítačů je infikováno každý rok. Infikovaný počítač je vystaven celé řadě dalších bezpečnostních hrozeb. Například může být šifrován pomocí ransomware a stát se vhodným nástrojem pro distribuci škodlivého softwaru jiného druhu. Cyber-kriminálníci mohou snadno instruovat botnet k šíření nevyžádané pošty a míra úspěšnosti by byla téměř 100%. To vše by se stalo, kdyby majitelé počítačů nevěděli, co se děje. Někteří odborníci argumentují, že botnety mají potenciál paralyzovat internet.

Proč by se botnety měly starat více než o ransomware

Existuje mnoho důvodů, proč botnety představují větší hrozbu než ransomware. Také je neviditelný účinek botnetů rozšířený. Mohou používat infikovaný počítač k zasílání spamu a dalších ransomware do jiných počítačů nebo k útokům typu DOS (Denial of Service). Mohly by být také použity k podvádění sítí. Všichni by měli být znepokojeni touto hrozbou, s přihlédnutím k tomu, že 50 až 70 procent e-mailových přenosů je zpravidla spamováno. Mezi všemi e-maily se škodlivými přílohami je 85 procent připojeno k ransomwaru.

Vlastník infikovaného počítače čelí různým aspektům bezpečnostních rizik. Zločinci mohou shromažďovat všechny informace ve vašich e-mailových a sociálních mediálních účtech. Někteří prodávají tyto informace, zatímco jiní je používají ke škodlivým účelům, jako je krádež z bankovních účtů oběti.

Schéma tvorby peněz na botnetu se změnilo

Dříve provozovatelé botnetů záviseli především na distribuci nevyžádané pošty, aby vydělali peníze. Velké botnety, jako je Marina, by mohly poslat více než 90 miliard spamy denně. Ale úřady a bezpečnostní operátoři by brzy dohnali velké botnety a nakonec většinu z nich odstranili.

Inovace ve světě počítačové kriminality přinesla více odolných botnetových modelů. Nyní používají model P2P (Peer-to-Peer). Podle architektury P2P modelů roboty vykonávají jak server, tak i klient. Mohou odesílat a přijímat příkazy, což pomáhá předcházet selháním.

Jiné typy botů, kromě počítačů, jsou také stále častěji využívány. Jedná se o servery a zařízení v kategorii Internet věcí (IoT).

Zločinci využívají relativně vyšší sílu webových serverů a rychlejšího internetu k přesměrování provozu a šíření spamu. Přístroje v internetu internetu jsou obecně nedostatečně zajištěny, což z nich dělá snadnou kořist pro botnety. Pomocí těchto "věcí", včetně útoků DDOS, lze provést řadu úkolů. Vzhledem k úžasnému nárůstu internetu věcí je nárůst botových aktivit v zařízeních IoT vážně nebezpečný. Předpokládá se, že do roku 2020 bude počet přístrojů v kategorii internetu věcí 20,8 milionu.

Existuje možnost, že více počítačů, serverů a věcí budou zotročeny botnety, pokud spotřebitelé a organizace neustále aktualizují příslušné obranné nástroje a mechanismy. Abyste se nestali obětí botnetů, je klíčový bezpečnostní trénink. Když si lidé uvědomí hrozbu, zavedení nástrojů a řešení pro sledování koncových bodů a sítí přinese větší úspěch. Dodavatelé řešení zabezpečení Internetu nyní nabízejí ochranu botnetu, která pomáhá odhalovat podezřelou komunikaci provozovatelů bot.

November 24, 2017