Back to Question Center
0

Email Zombie Apokalypsy. Nepopiratelný fakt nebo čistá fikce? - Odpověď Semaltem

1 answers:

Lisa Mitchell, Customer Success Manager Semalt , mluvil o tom, jak odstranit zombie nebo spam po obdržení e-mailu. Ona také diskutuje, jak vyčistit infikované počítačové systémy. Zatím byste měli mít na paměti, že ZombieAlert může být nakonfigurován nebo pozměněn tak, aby vám posílal stejné zprávy, jaké SophosLabs ukazuje.

Zjistěte adresy IP počítačů Zombie

Prvním krokem je identifikovat adresy IP zombie počítačů, abyste je mohli snadno zablokovat. Jakmile obdržíte upozorňovací e-mail, měli byste zjistit, která síť nebo adresa IP pochází z tohoto e-mailu. Je nezbytné zablokovat IP adresu co nejdříve a budete se muset podívat na firewally, jádrové přepínače a síťové zařízení pro případné hrozby - big bonus casino. Později můžete externí adresu mapovat na interní adresu vašeho systému. Pokud IP adresa interního systému vytváří pro vás problém, je nutné ji zablokovat a před provedením tohoto úkolu budete muset prověřit síťová zařízení.

Identifikujte počítač

Jakmile jste úspěšně identifikovali interní adresu IP, dalším krokem je použít zdroje pro nalezení počítače a jeho umístění. Jedním z nejjednodušších způsobů nalezení počítače je použití protokolů síťových přepínačů. Téměř všechny velké organizace používají různé metody k určení, kde jsou prezentovány jejich počítačové systémy a jak jsou tyto systémy používány pro různé úkoly.

Vyčistěte postižené počítače

Jakmile zjistíte jak adresu IP, tak umístění počítače, dalším krokem je vyčistit postižené počítačové zařízení. Za tímto účelem můžete nainstalovat software Sophos Antivirus a důkladně prověřit zařízení. Pokud jste úspěšně nainstalovali SAV a je to aktualizovaná verze, měli byste odpojit počítač od internetu a spustit úplné skenování. Nechte to pár minut před restartováním a připojením k internetu.

Je důležité si uvědomit, že byste měli odpojit počítač od všech sítí a ponechat jej v této podobě, dokud nebudete zařízení skenovat. Vyčistěte všechny hrozby a dokončete čtvrtý a pátý krok před připojením k internetu.

Monitorování počítačů po vyčištění

Je důležité zálohovat soubory a odstranit zbytečné soubory pro správné vyčištění. Je-li váš počítačový systém uzamčen, můžete ho pečlivě sledovat a měnit jeho nastavení. Každý soubor, který způsobuje problém, by měl být okamžitě naskenován nebo smazán.

Před připojením k internetu zkontrolujte systém

Pokud jste nainstalovali antivirový program Sophos, přístroj zkontroluje možné hrozby virů a škodlivého softwaru. Program by měl být aktualizován pravidelně, abyste mohli využívat všech výhod. Pokud není systém SAV nainstalován, měli byste jej stáhnout z spolehlivého webu a nainstalovat jej co nejdříve.

Zkontrolujte, zda jsou prohlížeč počítače a další soubory aktuální a zda jsou dodržovány standardy bezpečnostních záplat systému Windows. Případně si můžete přečíst články pomocí nástroje Microsoft Baseline Analyzer, abyste měli představu o tom, jak se zbavit zombie v počítači.

Monitorování škodlivých aktivit

Jakmile se po řádném skenování připojíte k internetu, měli byste sledovat zařízení kvůli škodlivým aktivitám. Zkontrolujte síťové připojení a všechny soubory pečlivě. Pokud se setkáte s jakýmikoli problémy, měli byste se obrátit na tým technické podpory společnosti Sophos a dbát jejich pokynů.

November 24, 2017