Back to Question Center
0

Pozor: Semaltem varuje před novým typem spamu a způsoby jeho filtrování

1 answers:

Profesionální SEO a důvtipný jednotlivci vědí vše o spamu doporučení. V poslední době byl představen nový typ nevyžádané pošty nazvaný jako jazyk proti spamu. Jazykový spam proniká do vašeho Google Analytics a může značně poškodit vaše webové stránky. Může vás napadnout stránkou se zprávou "Google vás vyzývá, abyste klikli na tuto adresu URL. Hlasujte pro Donalda Trumpa - er transporte gmbh."

Alexander Peresunko, špičkový odborník z digitálních služeb Semalt , popisuje tento nebezpečný typ spamu a ukazuje, jak se tomu vyhnout.

První a nejvýznamnější projev jazykového spamu byl zaznamenán v listopadu roku 2016, kdy pár webmasterů potvrdil nefiltrované názory na svých webových stránkách. Začali chytit jazykový spam a snažili se zjistit, jak se ho zbavit. Bohužel nemohli získat požadované výsledky a stále zničily své stránky.

Dalším typem nevyžádané pošty je, když doména přijímá nekvalitní provoz a zdroj je vždy neznámý. Můžete jej nazývat odkazujícím spamem a domény doporučení jsou Reddit, Next Web a Lifehacker. Nejsou to nevinné zdroje a měli byste být opatrní při řízení dopravy k některému z těchto zdrojů.

Možná jste viděli spoustu Reddit threads, kde lidé každý den diskutují o spamu a hackerů, kteří ovlivňují jejich stránky. Můžete se připojit k těmto tématům a komunikovat s ostatními, abyste se dozvěděli více o jazykovém spamu a spamu. Je bezpečné říci, že oba tyto typy jsou propojeny a mají za cíl poškodit vyhledávače řad legitimních webových stránek.

Neexistuje však soulad mezi tím, jak hackeři zapojí uživatele a popírají službu Google Analytics jak spamovým jazykem, tak i nevyžádaným spamem. Nejhorší je to, že posílají falešnou návštěvnost vašich stránek a vytvářejí spoustu zásahů, aniž by měly nějakou bílou klobouk SEO. Existují dva hlavní způsoby, jak doporučení spamu, tak jazykový spam jsou odesílány na webové stránky. První cestou je skrz boty, zatímco druhý způsob je umělými hity. Bots jsou odesílány na stránky, což vytváří falešné zásahy na serverech Google Analytics. A falešné zásahy znamenají, že používáte nejrůznější programy a software, abyste získali spoustu zásahů, ale nejsou spolehliví, protože nikdo z vašich článků nečte.

Bohužel nemůžete přestat spamovat celou stránku, ale můžete ji filtrovat do dat Google Analytics.

Odborníci doporučují, že můžeme filtrovat jazykový spam a odebrat výsledky ze zprávy Google Analytics, které nevypadají jako legitimní. Navíc můžete zablokovat dopravní prostředky a podezřelé adresy IP v účtu Google Analytics. Měli byste si být vědomi skutečnosti, že nejspolehlivější jazyková nastavení ve webových prohlížečích jsou dlouhá 5-6 symboly a měla by pouze vyfiltrovat jazykový spam.

Bezpochyby lze říci, že se nemůžeme zbavit spamu, protože spamátoři a hackeři se stále setkávají s novými metodami. Znamená to, že jsou vždy v okolí a doporučení spamu a jazyk spamu lze dočasně odfiltrovat. Měli byste pravidelně kontrolovat své účty Google Analytics a vytvářet filtry pro spam, protože je to jediné řešení problému.

November 24, 2017