Back to Question Center
0

Semalt Expert na odstranění doporučení Ghost ze služby Google Analytics

1 answers:

Uživatelé služby Google Analytics i nadále bojují s ohrožením falešných doporučení. Ve službě Google Analytics byste měli naléhavě odstranit jakákoli nevyžádaná a nepatrná doporučení. Zprostředkování spamu má vliv na zkreslení dat v GA účtech a v nejhorších případech na poškození reputace webu.

V tomto ohledu zdůrazňuje Nik Chaykovskiy, manažer Senior Customer Success of Semalt , jak mohou být doporučení spamu odstraněna ze služby Google Analytics.

Jak škodlivé jsou doporučení duchů?

Za prvé, doporučení zpravodajství přetváří data GA - casetta legno bambini usatacom. Velké podniky, které každodenně dostávají tisíce návštěv, nemusí zaznamenat dramatické změny, ke kterým dochází v menších podnicích způsobené doporučením spamu. Obvykle jsou doporučeními duchů 100% míra odchodů a velmi málo času na webové stránce. Pokud tedy majitel webu dostane menší návštěvnost, pak je pravděpodobné, že falešné údaje vykreslí přehledy služby Google Analytics.

Za druhé, většina doporučení duchů se snaží odeslat návštěvnost na svých nevyžádaných webových stránkách, aby zvýšila vlastní SEO pořadí. Obvykle tyto nepředvídatelné weby přesměrují návštěvníka na marketingový podvod, webové stránky obsahující malware nebo podezřelou webovou stránku elektronického obchodování. Uživatelé internetu by se měli vyvarovat kliknutí na tyto adresy URL.

Konečně, stránky duchů mohou v extrémních případech rámovat webové stránky jako odkazy na spam. Scammer, který si přeje odeslat přímý přenos, může tak učinit tak, že jednoduše upraví název adresy URL spamu, včetně adresy oběti, jelikož doporučení duchů nelze nikdy ověřit.

Existují dvě kategorie doporučení spamu - duchů a non-duchů. Článek zdůrazňuje jejich rozdíly, stejně jako jejich vyloučení.

Odstranění doporučení duchů

Odkazy na ducha se vyskytují v situacích, kdy scammer nikdy navštívil místo, ale triky GA v myšlení jinak: To je dosaženo zasláním nevyžádané informace přímo do GA. Majitelé stránek musí používat Vertical Leap při odstraňování odkazů duchů.

Především by měl být vytvořen nový pohled na GA. Na vertikálním skoku se to dělá v sekci admin. Doporučení duchů jsou filtrována tak, že umožňují procházet filtrem pouze platnými názvy hostitelů. Platné názvy hostitelů se vztahují k majitelům webových stránek, jako je adresa URL webových stránek.

Na vertikálním skoku přejděte do části GA publikum, klikněte na Technologie a pak na síť a zadejte platná uživatelská jména. Všechny názvy hostitelů lze zachytit nastavením rozsahu dat na jeden rok a přepnutím primární dimenze na název hostitele.

Před filtrováním dat by uživatelé měli vytvořit sekci, která by je mohla otestovat na historických datech. Filtrované pohledy však začínají sbírat data po aplikaci filtru. Nikdy nemůže měnit historická data. To vysvětluje důležitost testování filtrů.

Odstranění nevyžádané pošty

Nesprávný spamový odkaz je robot, který navštíví webovou stránku. Navíc tento spamový odkaz nelze odstranit metodou filtrace výše. Chcete-li odebrat nevyžádanou poštu, která není určena pro duch, musíte vytvořit jiný filtr.

Chcete-li určit oddíly, kde by měly být zablokovány odkazy, přejděte na stránku Akvizice v Google Analytics. Vyberte položku Všechny dopravní a poté Doporučení. Sekundární dimenze by mělo být změněno na "název hostitele". Bude zjištěno, že kladné doporučení obsahují správné názvy hostitelů. Majitelé webových stránek by měli pravidelně kontrolovat své GA pro nové doporučení duchů, protože se pokaždé objevují nové boty.

November 24, 2017