Back to Question Center
0

Semalt Expert na prevenci vyhledávačů z indexování blogu WordPress

1 answers:

Cílem začátku blogu pro mnoho lidí je mít co největší návštěvnost. Pro některé by se zdálo, že se sen splní, pokud Google indexuje jejich obsah. Z tohoto důvodu nás žádá otázka: proč by někdo chtěl, aby jejich stránky nebyly indexovány žádným vyhledávačem ?

Ross Barber, špičkový odborník z Semalt , zde definuje některé důvody, proč zastaví vyhledávače od indexování vašeho webu a způsobů, jak to provést.

Když začínáte a blog je stále poměrně čerstvý, existuje vysoká šance, že pracujete na tomto webu a publikujete obsah odtud - 18 metal stool table height. Pohybující se vpřed můžete si všimnout, že obsah, který jste položili, není dokonalý a nepřeje si další lidi, protože by to negativně ovlivnilo Vaši důvěryhodnost. Jediným řešením, o čem můžeme uvažovat, je odstranění stránky z výsledků vyhledávání Google, dokud neuspějete své schopnosti v oblasti blogování a jsou nyní připraveny pro přístup na vaše stránky. Následuje několik způsobů, jak toto provést:

Krok 1. Odradit vyhledávače od indexování WordPress

Myšlenkou tohoto záměru je zabránit tomu, aby vyhledávací stroje zpřístupňovaly místo na prvním místě. Existují dva způsoby, které lze použít:

Metoda 1: V aplikaci WordPress je vestavěná funkce, která zabraňuje vyhledávačům procházet web.

Otevřete sekci Správce v aplikaci WordPress a v oblasti nastavení vyberte položku "Čtení". Ve "viditelnosti vyhledávače" je zaškrtávací políčko, které vyzývá uživatele, aby "odradil vyhledávače od indexování stránek". Jakmile zaškrtnete toto políčko, klepněte na tlačítko Uložit a ukončete.

Metoda 2: Pokud dáváte přednost manuálnímu přístupu, upravujete soubor robots.txt pro vás lepší volbou.

Najděte soubor robots.txt v souborech webových stránek, ke kterým máte přístup prostřednictvím správce souborů. Použijte syntaxi (User-agent: *, stiskněte Enter a Disallow: /), aby se vyhledávače nemohly procházet.

Krok 2. Ochrana heslem

Vyhledávače a prolézací moduly nemají přístup k souborům chráněným heslem na webu. K vytvoření hesel použijte následující metody:

Metoda 1: Hosting služby mají heslo chráněné heslem nástrojů nástroj, který je poměrně jednoduché použití. Hostinger a cPanel mají velmi podobné procesy.

Jakmile jste v hostitelském ovládacím panelu, najděte ikonu s možností ochrany adresáře. Klepnutím na tlačítka se zobrazí nové okno se seznamem souborů, ze kterých vyberete "public_html". Klikněte na tlačítko "ochrana" a ukončete.

Metoda 2: Chcete-li dosáhnout stejných výsledků, můžete použít doplněk WordPress, například WordFence nebo Password Protect. Ujistěte se, že je před instalací aktualizován. Po instalaci vytvořte heslo pro web a vše zůstane zabezpečené před procházením.

Krok 3. Odstranění indexované stránky od společnosti Google

Existují časy, kdy společnost Google indexuje stránky podle přání vlastníka. Existuje způsob, jak to zvrátit, ale musíte nejprve nastavit vyhledávací konzolu Google pro indexované stránky. Po rozhodování o webu, který chcete odstranit, přejděte na kartu Odstranit adresy URL na kartě "Index Google". Do prázdného políčka zadejte adresu URL webu a klikněte na pokračovat. Zvolte dočasné skrytí stránky z procházení a odeslání požadavku.

Závěr

Nezáleží na tom, jaké důvody musíte zabránit vyhledávačům procházet a indexovat informace na vašem webu. Uvedené kroky vám pomohou dosáhnout toho přesně. Některé nemusí poskytovat ty nejlepší výsledky, ale slouží zamýšlenému účelu.

November 24, 2017