Back to Question Center
0

Semalt Expert: Odstranění navštívených návštěv od služby Google Analytics

1 answers:

Zaznamenali jste ve zprávách Google Analytics spoustu návštěv odkazů, které vypadají falešně? Pokud tomu tak je, můžete mít problém spamu typu "duch" - typu spamu, který postihuje velké množství webových stránek a uživatelů na internetu. Bohužel Google Analytics neposkytuje žádné řešení tohoto problému a nikdy se nedozvíte, jak blokovat odesílatele spamu. Lisa Mitchellová Semalt Customer Success Manager tvrdí, že jediný způsob, jak se jich zbavit, je ruční nalepení filtrů. Ano, můžete je odstranit z Google Analytics a to je jediná možnost, kterou máte.

Možná jste prošli některými příspěvky vysvětlujícími, jak používat soubory - simpro service login.htaccess pro blokování spamu. Odborníci z Rocketspark poskytují svým zákazníkům užitečné informace o tom, jak filtrovat nevyžádanou poštu a zajistit bezpečnost na internetu. Co se stane, pokud profily Analytics získají spam? Stejně jako u nevyžádaného e-mailu může být spam filtrován nebo zablokován. Webmaster musí zabránit vyhledávačům pavouků z indexování záznamů webových stránek přesunutím do neveřejných oblastí, jako jsou místa chráněná heslem. Měl by používat soubory vyloučení robotů nebo připojit hodnoty nofollow k odkazům.

Bylo zjištěno, že spam doporučení znečišťuje každý měsíc spoustu přehledů služby Google Analytics. Někteří spamátoři narazí na webové servery a blogy, vytvářejí falešné pohledy a podvádějí vaše přehledy o analýze. Již po dobu tří let byly na internetu zavedeny nové varianty spamu doporučení. Spamové používají celou řadu technik k poškození hodnocení stránek ve výsledcích vyhledávače. Spamátoři navštěvují webové stránky. Vytvářejí pouze falešné zobrazení a trik účtu Google Analytics. Chcete-li zastavit spamy typu Ghost, měli byste v aplikaci Google Analytics vytvořit filtry pro jejich blokování. V tomto ohledu můžete postupovat podle těchto jednoduchých kroků.

Krok 1

Přejděte do sekce Správce v účtu Google Analytics. Zde musíte vybrat sekci Všechny filtry ve sloupci účtu. Dalším krokem je kliknout na volbu Nový filtr a dát filtru správný název. V části Vyloučit byste měli také nastavit zdroj kampaně.

Krok 2

Filtrační vzorek je místo, kde byste měli kopírovat a vkládat seznam všech domén a subdomén, které chcete blokovat z návštěvnosti odkazů. Dávejte pozor na to, jak se oddělují pomocí znaků potrubí a že na klávesnici je umístěna svislá čára. Je možné přidat více než jednu doménu, ale celkový limit znaků je 255, takže můžete postup opakovat třikrát, abyste filtrovali všechny vaše webové stránky.

Krok 3

Dále byste měli použít filtry na všechny webové stránky. K tomu byste měli kliknout na tlačítko Přidat a použít změny před zavřením okna.

Krok 4

Nezapomeňte kliknout na tlačítko Uložit. Vždy si pamatujte, že filtry mohou odstranit spamové webové stránky od doby, kdy byly přidány. Takže budete muset počkat několik hodin nebo dnů před tím, než budou výsledky zaznamenány ve vašem přehledu Google Analytics.

November 24, 2017