Back to Question Center
0

Semalt Expert: Průvodce k zabránění tomu, aby společnost Google procházelo staré soubory Sitemap

1 answers:

Jak rostou vaše webové stránky, vynasnažíte se najít způsoby, jak zlepšit svou viditelnost a důvěryhodnost na internetu. Někdy byly účinky našich pracovních míst zbytečné, a proto bychom měli věnovat pozornost.

Podívejte se na následující tipy od společnosti Max Bell, manažera úspěšnosti zákazníků Semalt , aby se zabránilo tomu, aby společnost Google procházelo staré weby.

Před několika týdny mi jeden z mých klientů řekl, že má internetový obchod. Prošel různými změnami: od struktury adres URL k souboru Sitemap bylo vše upraveno tak, aby byl web viditelný.

Zákazník si všiml některých změn ve své vyhledávací konzoli Google a našel tam chyby procházení - long term care insurance and medicaid. Poznamenal, že existuje velké množství starých a nových adres URL, které vytvářejí falešný provoz. Některé z nich však zobrazovaly chyby 403 chyby a 404 chyby.

Můj zákazník mi řekl, že největším problémem, který měl, byla stará mapa stránek, která existovala v kořenové složce. Jeho webová stránka dříve používala různé zásuvné moduly Google XML Sitemaps, ale nyní pro stránku Sitemap záleželo na aplikaci WordPress SEO Yoast. Různé staré pluginy map Sitemap však pro něj vytvořily nepořádek. Byly přítomny v kořenové složce nazvané sitemap.xml.gz. Od té doby, co začal používat Yoast pluginy pro vytváření souborů Sitemap pro všechny příspěvky, kategorie stránek a značky, nepotřeboval tyto pluginy. Bohužel, uživatel nepředložil soubor sitemap.xml. gz do vyhledávací konzole Google. Předložil pouze svůj Sitemap a Google také procházel starými mapami.

Co se má prolézat?

Osoba neodstranila starý soubor Sitemap z kořenové složky, takže byla také indexována. Vrátil jsem se k němu a vysvětlil jsem, že mapa stránek je jen návrh toho, co by mělo být prohledáno v výsledcích vyhledávače . Pravděpodobně si myslíte, že smazání starých souborů Sitemap zabrání Googlu v procházení nezdařené adresy URL, ale to není pravda. Moje zkušenost říká, že Google se pokouší indexovat každou starou adresu několikrát denně a ujistit se, že chyby 404 jsou skutečné a ne náhodou.

Googlebot může ukládat paměť starých a nových odkazů, která se objeví v souboru Sitemap vašeho webu. Navštěvuje vaše webové stránky v pravidelných intervalech a ujistěte se, že každá stránka je správně indexována. Googlebot se pokusí vyhodnotit, zda jsou odkazy platné nebo neplatné, takže návštěvníci nemají žádný problém.

Je zřejmé, že webmasteři budou zaměňováni, když počet jejich chyb procházení narůstá. Všichni je chtějí do značné míry snížit. Jak informovat Google, že ignoruje všechny staré soubory Sitemap? Můžete tak učinit tím, že zabijete všechny nežádoucí a nepatrné procházení Sitemap. Dříve byl jediný způsob, jak to umožnit, byly soubory .htaccess. Díky aplikaci WordPress nám poskytli nějaké pluginy.

Stránky WordPress mají tento soubor ve svých kořenových složkách. Takže stačí přistupovat k FTP a povolit skryté soubory v programu cPanel. Přejděte na možnost Správce souborů a upravte tento soubor podle vašeho požadavku. Neměli byste zapomínat, že jeho nesprávné úpravy mohou poškodit váš web, takže byste měli vždy zálohovat všechna data.

Po přidání úryvku do souboru zaniknou všechny chybějící adresy URL z chyby procházení. Neměli byste zapomínat na to, že Google chce udržet váš web naživo a snižovat šance na 404 chyb.

November 24, 2017