Back to Question Center
0

Semalt Expert: Surefire způsoby, jak chránit místo od hackerů

1 answers:

Většina lidí si myslí, že jejich web nemá nic důležitého k tomu, aby byl napaden. Webová stránka může býtohroženo hackerem, aby server používal k přenosu nevyžádané pošty nebo jej použil jako dočasný server pro hostování nelegálních souborů. Hackeři cílové webové stránkyservery na miny bitcoins, fungovat jako botnety nebo poptávka po ransomware. Hackeři používají automatizované skripty k narušení internetu při pokusu o tozneužití slabých míst v softwaru.

Níže jsou některé tipy, které připravil Igor Gamanenko Semalt Manažer úspěšných zákazníků, který vás a vaše webové stránky zajistí - best new usa online casinos.

Nejnovější software

Operační software serveru a veškerý podpůrný software by měly být pravidelně aktualizovány.Jakákoli zranitelnost v softwaru poskytuje hackerům snazší mezera při manipulaci a projevování jejich špatných motivů. Pokud hostující společnost spravujevaše webové stránky, pak se nemusíte starat, protože hostitelská firma by se měla postarat o zabezpečení webu. Všechny aplikace třetích stran by měly býtpravidelně aktualizovány, aby mohly používat nové bezpečnostní záplaty.

SQL injekce

Hackeři používají injekční útoky k manipulaci s databází webových stránek. Použití standardníhoTransact SQL usnadňuje nevědomky vkládání škodlivých kódů do dotazu, který lze použít k manipulaci s tabulkami nebo ke smazání dat. Nazabránit tomu, vždy použijte parametrizované dotazy, jako je ten, který je znázorněn níže:

$ stmt = $ pdo-> prepare ('SELECT * FROM tabulka WHERE sloupec =: hodnota');

$ stmt-> execute (array ('hodnota' => $ parametr));

Skriptování mezi stránkami

Tyto formy útoků injekcí unáhleného JavaScript kódů do webové stránky, kteréběží anonymně na internetových prohlížečích a může měnit obsah webu nebo ukrást citlivé informace, které se mají odeslat zpátky hackerovi..Webová stránkasprávce musí zajistit, že uživatelé nemohou úspěšně vložit obsah jazyka JavaScript na vaši stránku. Pomocí nástrojů, jako je zabezpečení obsahuPolitika směřuje webový prohlížeč tak, aby omezil, jak a jaký JavaScript běží na stránce.

Chybová hlášení

Správce webových stránek by měl být opatrný vůči informacím zobrazeným ve vašemchybové zprávy. Ujistěte se, že vám uživatelé poskytují omezené chyby, abyste se ujistili, že neuvádějí tajné údaje na vašich serverech, jako napříkladhesla nebo klíče API.

Hesla

Je velmi důležité používat složité hesla pro přístup k vašim serverům nebosekce admin stránek. Uživatelé by měli být také povzbuzováni, aby používali silná hesla k zabezpečení svých účtů. Kombinace velkých písmen,malá písmena, čísla a speciální znaky představují bezpečné heslo. Hesla by měla být uložena pomocí algoritmu hash. webová stránkazabezpečení lze zvýšit použitím nové a unikátní soli na heslo.

Nahrávání souborů

Chcete-li zabránit pokusům o hacking, je vhodné vyhýbat se přímému přístupu k nahraným souborůmsoubory. Jakýkoli soubor nahraný na váš web by měl být uložen v samostatném adresáři mimo Webroot. Jiný skript by měl býtvytvořené pro načtení souborů ze soukromé složky a jejich využití v prohlížeči.

HTTPS

Jedná se o protokol, který poskytuje zabezpečení na webu. To uživatelům zaručujepřistupují k serveru, který očekávají, a že žádný hacker nemůže zachytit obsah, který prochází. Webová stránka podporující připočteníkarty nebo jiné platební formuláře by měly používat autentické soubory cookie odeslané s libovolnou žádostí uživatele. To pomáhá autentizovat požadavky, které tak blokujíÚtočné útoky.

Používejte nástroje pro zabezpečení webových stránek

Jakmile provedete všechna výše uvedená opatření, vyzkoušíte zabezpečení weburozhodující. Nejlépe je to pomocí nástrojů pro testování penetrace, mezi něž patří nástroje Netsparker, OpenVAS, Security Headers.io a Xenotix XSSExploit Framework. Výsledky používání těchto nástrojů představují širokou škálu možných obav a možné pokročilé řešení.

November 23, 2017