Back to Question Center
0

Semalt Expert: Typosquatting, Phishing, Scareware a zombie

1 answers:

Existují čtyři hlavní typy webových prohlížečů - Internet Explorer, Google Chrome, Safari a Mozilla Firefox. Nebylo by špatné říkat, že uživatelé aplikace Internet Explorer v posledních měsících čelili různým problémům. Mnoho z nich ohlásilo hackerské a phishingové útoky na internetu - create free 3d website. Přesto se tento webový prohlížeč vyplatí a stal se úspěšnějším než ostatní. Bezpochyby jsou všechny webové prohlížeče dobré, ale důvěryhodná s vysokou rychlostí, spolehlivostí a bezpečností není nikdo jiný než Google Chrome.

Max Bell, manažer úspěchu zákazníků Semalt , říká, že aplikace Internet Explorer má některé závažné problémy se zabezpečením, kdy uživatelé jsou požádáni o aktualizaci nastavení prohlížečů jednou nebo dvakrát týdně. Jejich stroje by měly mít nejnovější operační systémy, aby bylo možné skenovat programy z virů a malware. Google Chrome je považován za webově šetrný a spolehlivější než kterýkoli jiný webový prohlížeč. Firefox a Safari jsou v nejmenším požadavku a neposkytují tak přesné výsledky jako Google Chrome.

Phishing, Scareware a Typosquatting

Chcete-li zajistit ochranu vašeho zařízení před sdíleným softwarem, phishingem a typosquattingem, měli byste nainstalovat nejnovější prohlížeč a vyhnout se kliknutí na neznámé e-maily. Navíc byste nikdy neměli otevřít přílohy těchto e-mailů a snažit se rozpoznat odesílatele před otevřením těchto příloh. Pokud si myslíte, že odesílatel je spolehlivý, měli byste držet kurzor přes odkaz, abyste viděli jeho adresu URL. Pokud adresa vypadá legitimní, můžete otevřít přílohu e-mailu a přečíst si, co je napsáno uvnitř. Můžete se vyvarovat phishingu, scareware a typosquatting s touto věcí v mysli a může zajistit vaši bezpečnost na internetu.

Pokud obdržíte e-mailové upozornění z webových stránek s některými interními odkazy a zprávami, neměli byste tyto odkazy nikdy kliknout a otevřít. Místo toho byste se měli pokusit posoudit, kdo je odesílatele a jaký je účel odesílání tohoto e-mailu. Je-li e-mail přijat ze spolehlivého zdroje, můžete zprávu otevřít a zkontrolovat. Případně byste měli jít na své webové stránky zadáním webové adresy nebo pomocí záložky pro tento účel.

V případě, že se ve složce spam nachází e-mail; nikdy byste ho neměli otevřít, protože to může znamenat, že e-mail je odeslán od hackera. Mohlo by to být phishingová emailová zpráva, která vás zachytila ​​v některých tricích. Různé e-maily jsou odesílány a lidé nemají možnost zjistit, které e-maily jsou spolehlivé. Tam jsou šance, že spoofy odkazy na webové stránky budou přítomny v těchto e-mailů.

Měli byste mít na paměti, že legální společnosti a právnické firmy nikdy neposílají e-maily svým zákazníkům z soukromých ID. Také vás nepožadují, abyste klikli na jejich odkazy bez zvláštních důvodů. Pokud obdržíte e-mail, můžete to považovat za legitimní, ale ne.

McAfee nabízí velké množství bezplatných programů, ale nejlepší je program SiteAdvisor. Tento program vám umožňuje identifikovat rizika virů a podezřelých webových stránek barevným kódováním těchto odkazů ve výsledcích vyhledávání. Počítačová zařízení bez zastaralých a starých operačních systémů pravděpodobně vyvíjejí viry častěji než počítače s nejnovějšími verzemi operačních systémů.

November 24, 2017