Back to Question Center
0

Semalt Expert: Vše, co musíte vědět o zobrazení filtrů

1 answers:

Ivan Konovalov Semalt Customer Success Manager, uvádí, že byste měli používat filtry pro úpravu a omezení dat v pohledu. Například je možné použít filtry pro vyloučení provozu z určité IP adresy. Můžete zahrnout data z požadovaných subdomén a adresářů a převést dynamické stránky na čitelné texty a řetězce. Před spravováním filtrů budete muset požádat o povolení na úrovni účtu.

Přehled videa:

V této části byste měli po sledování videa, který je součástí programu Fundamentals Digital Analytics, nastavit primární filtry. To bylo zavedeno v Akademii Analytics. Video odkaz je zde: analyticsacademy.withgoogle.com.

Předdefinované filtry:

Předem nastavené filtry by měly být z vašich dat Google Analytics vyloučeny. K tomu byste měli použít filtry k vyloučení nebo zahrnutí provozu ze specifických domén, jako je například firemní síť nebo poskytovatel internetových služeb. Pokud jste zadali název domény, neměli byste jej bez oprávnění zahrnout štítek hostitelského serveru.

Další věc, kterou byste měli mít na paměti, je pouze vyloučení provozu z uvedených adres IP. Tento filtr lze použít k vyloučení nebo zahrnutí kliknutí z určité IP adresy nebo konkrétního zdroje. Filtrování rozsahu IP adres s touto volbou je možné. Chcete-li filtrovat sofistikovanější rozsah adres, měli byste jej použít k vyloučení. Alternativně můžete použít adresu IP pro zadání regulárních výrazů jako vzor filtru.

Vlastní filtry:

  •  Vyloučit:  Může vyloučit řádky souboru protokolu, které odpovídají vzoru filtru. Měli byste ignorovat paralelní čáry, abyste zajistili bezpečnost vašeho webu na internetu.
  •  Obsahuje:  Obsahuje řádky souboru protokolu, které budou odpovídat filtrovacímu vzorku. Všechny shody, které neodpovídají, by měly být ignorovány a údaje v těchto hitech jsou ve vaší zprávě Google Analytics nedůvěryhodné.
  •  Malá a velká písmena:  Na základě vašich požadavků je možné převést obsah pole na malá nebo velká písmena.
  •  Vyhledejte a nahraďte:  Jedná se o jednoduchý a vynikající filtr, který lze použít pro hledání vzorků v poli. Pomáhá nahradit vzory nejvhodnějšími alternativami.
  •  Pokročilé:  Umožňuje vytvářet pole z jednoho místa do druhého. Filtrační motor použije všechny výrazy ve dvou extrakčních polích. Poté konstruuje další pole pomocí konstruktoru.

Použití pro filtry:

Zde jsme popsali některé způsoby použití filtrů:

  •  Vyloučení interní návštěvnosti z přehledů:  Filtry lze použít k vyloučení interní návštěvnosti z přehledů služby Google Analytics. Za tímto účelem byste měli nastavit filtry, které identifikují adresy IP, které chcete zakázat.
  •  Nahlásit aktivity v konkrétních adresářích:  Chcete-li ohlásit aktivity v některých specifických adresářích, měli byste vytvořit filtr, který by tyto adresáře mohl identifikovat.
  •  Sledování subdomén v samostatných pohledech:  Chcete-li sledovat subdomény, měli byste vytvořit samostatné pohledy pro každou doménu a subdoménu. Také byste měli zahrnout filtry pro identifikaci konkrétních podadresářů Source .
November 24, 2017