Back to Question Center
0

Semalt Expert vysvětluje rozdíl mezi Desktop SEO a mobilní SEO

1 answers:

V oblasti digitálního marketingu většina strategií SEO nepovažuje zařízení, která návštěvnícik dosažení tohoto webu. Většina firem rychle zapomene optimalizovat své webové stránky pro výkon mobilních telefonů při jejich prováděnívývoj webových stránek. Nedávné studie ukázaly, že mobilní telefony nahrazují stolní počítače při surfování na internetu rychlostí 4%. Dále,hodně z provozu vyhledávače přichází z mobilních telefonů, nikoliv z desktopových počítačů, jako předtím.

Některé podniky tuto výhodu využívají k vyplnění mezery na trhu. Například,většina jednotlivců používá mobilní telefony pro prohlížení internetu. V lednu letošního roku Google ujasnil, že jedním ze způsobů jejich algoritmuranking webových stránek je způsob, jakým reagují mobilní weby.

Search Engine Optimization zahrnuje zvýšení viditelnosti webové stránky online.Na tomto procesu se účastní vyhledávače. Většina jejich kritérií zahrnuje vytvoření mobilních webových stránek. Z webového vývojářevětšina SEO taktiky pro mobilní webové stránky fungují zcela odlišně od toho, jak funguje desktopová verze.

Mobilní SEO se liší od typické desktopové SEO. Expert z Semalt Digitální služby, Ross Barber vysvětluje aspekty této diferenciace.

  • Lokalizace výsledků..Google záměrně lokalizuje lokální výsledky pro mobilní zařízenízařízení. Toto vylepšení činí z lokálních SEO optimální řešení pro mobilní webové stránky. Geograficky upravené vyhledávání mohou dosáhnout mobilních zařízení rychleji neždostanou se do stolních počítačů. Současně může podobný přístup na pracovní ploše vést k duplicitnímu obsahu na více doménách. Výsledkem je většinaspolečnosti ignorují tento rozdíl. Můžete to však využít pomocí kanonických domén pro webové stránky počítače. Ve stejnou dobu,optimalizace obsahu na vašem mobilním webu obnoví váš odkaz a autoritu stránek o 301 přesměrování.
  • Mapování tlačítek výzvy k akci. Většina uživatelů webových stránek navštíví webové stránky pro informaci nebonákup. Mobilní telefony vyžadují velká tlačítka umístěná nahoře. Tato funkce umožňuje uživatelům smartphonů mít problémy s dotykovou obrazovkouvstup. Kurzor myši však může rozlišovat úzkopásmové odkazy a každým příslušným kliknutím
  • Obsah. V každém úkolu digitálního marketingu jsou hlavní myšlenky klíčová slova a obsah.Optimalizace pro vyhledávače se točí kolem klíčových slov a obsahu. Způsob, jakým se na mobilní webové stránky umístí klíčová slova, však není takto jde na plochu. Například stolní počítače vyžadují značnou relevanci a pokrytí informací. Z tohoto důvodu může obsah stolního počítačedosáhnout až 1000 slov a být v menší písmo obsahovat krásně. To však není v případě mobilního telefonu přívětivéwebové stránky. Prohlížeče telefonů pracují nejlépe s velkými písmy a obsahem od 300 slov po 700 slov.

Závěr

Mnoho podniků se při zakládání podniků nezaměřuje na iniciativy přátelské k mobilním telefonůmwebové stránky. Existuje mnoho způsobů, jak se mobilní SEO liší od desktopové SEO. Například mobilní SEO technika předpokládá použití méněobsah ve velkých písmech, který je na rozdíl od toho, co Google chce od umístění obsahu na stolním počítači. Mnoho podniků, které dělalyjejich stránky přátelské pro mobilní zařízení již využívají výhody této strategie. Proto tyto rozdíly mohou pomoci vaší SEO kampanězvýšit dosah a získat více návštěvníků z mobilních zařízení Source .

November 23, 2017