Back to Question Center
0

Semalt Expert: Zde je jak chránit webové stránky od Black Hat SEO

1 answers:

Negativní SEO odkazuje na praxi provádění taktiky černých klobouků SEO na jiné webové stránce. Často je SEO útok zaveden nespokojenými tržními konkurenty s cílem snížit hodnocení webové stránky. Negativní SEO může zničit webové stránky prostřednictvím agresivních a škodlivých zpětných spamů. Je to legitimní hrozba, která může vést ke ztrátě výnosů z organického vyhledávání a viditelnosti.

V tomto ohledu jsou sedm tipů, které zdůraznil článek Alexandra Peresunka, vedoucího odborníka z Semalta , užitečné pro oběti útoku SEO černých klobouků, potenciálních obětí a každého, kdo chce chránit své stránek proti nebezpečí takových pokusů.

Především by měly být prováděny pravidelné audity lokalit. Pravidelné kontroly odkazů nejsou jen dobré obchodní praktiky, ale mohou také zachránit slaninu obětem negativních SEO. Profil sledování odkazů na webových stránkách je navíc nejlepší metodou pro zjišťování škodlivých aktivit, než se rozšíří nad rámec kontroly. V tomto monitorování se používají grafy spojení. Obrovský pokles provozu, jak je naznačen odkazovými grafy, by proto měl zvýšit alarm. Dále se provádí manuální audit nebo použití softwaru pro ověřování odkazů, aby se ověřilo zdraví backlinků.

Kontrola rychlosti webu je druhým způsobem ochrany webu před negativní SEO. Jako klíčový faktor hodnocení se doporučuje, aby majitelé stránek používali prohledávací software ke sledování podezřelých aktivit, a to kdykoliv, kdy se rychlost webu stane pomalým. Nicméně, pokud není zjištěno nic a stále existuje problém, může být někdo obětí nuceného procházení.

Za třetí, podívejte se na škrábané obsah. Škrábání označuje zvedání obsahu z jiných webových stránek pro publikování v marketingovém průmyslu. Často podvodníci kombinují takový obsah s útokovými odkazy na spam webové stránky. Nástroje, jako je Copyscape, lze použít k určení, zda obsah stránek je již plagiátován.

Dále je třeba monitorovat službu Moje firma na Googlu. Většina majitelů firem tvrdě pracuje na vytvoření pověsti značky a přilákání klientů. Nicméně, některé obchodní stránky zkušenosti přílivu negativní a falešné recenze od zákazníků. V tomto ohledu se internetovým obchodníkům doporučuje, aby neustále sledovali pověst jiných podniků pomocí služby Moje firma na Googlu, aby se zabránilo tomu, že se stanou kořistí negativní SEO.

Dalším způsobem, jak chránit web před negativní SEO, je sledovat CTR klíčových slov. Někteří internetoví obchodníci mohli zažít situaci, kdy tisíce hity odrazí okamžitě po přistání na webu. Programované boty směřují na konkrétní klíčová slova, která toto chování provádějí. Útoky mohou být obtížné zjistit, pokud nebude sledována míra CTR klíčového slova.

Kontrola hodnocení SERP je dalším důležitým tipem pro prevenci negativního SEO na webu. Pokles pořadí vyžaduje čas od času kontrolu nad hodnocením SERP. Navíc selhání kontroly SERP může vést k soutěžení o deindexování bezprostředně po hacknutí. Při provádění úplného přehledu je důležité použít sledovací software pro sledování viditelnosti webu.

Konečně je zásadní zlepšení zabezpečení lokality. Konkrétně to chrání webovou stránku před kybernetickými útoky. Majitelé stránek musí zajistit používání moderního softwaru a používání potřebné bezpečnosti. Technicky, kybernetické útoky nejsou negativní SEO, ale mají vliv na SEO stránky.

Závěrem, oběti negativní SEO musí podniknout kroky k izolaci problému. Je však bezpečnější sledovat výkon webu, aby se zabránilo negativnímu SEO Source .

November 24, 2017