Back to Question Center
0

Semalt: Jak Google vědět, kdy (a proč) přestat plazit vaše webové stránky?

1 answers:

Google pavouci jsou stejně důležitá jako samotná kampaň SEO při marketingu webových stránek. Procházejí webové stránky a indexují obsah ze všech stránek, které najdou. Provádí také opětovné indexování na aktualizovaných stránkách na webu. K tomu dochází pravidelně, a to na základě několika faktorů. Zahrnují, mimo jiné, PageRank, omezení procházení a odkazy na stránce - certified medical appraisal. Počet případů, kdy Google pavouci procházejí stránky, bude záviset na jednom nebo více těchto faktorech.

Webové stránky by měly být snadno navigovatelné návštěvníky i Google pavouky procházet. To je důvod, proč mít webové stránky přátelské procházení je další výhodou pro vaši SEO kampaň. V opačném případě společnost Google nebude moci získat přístup k obsahu, a tím sníží hodnocení webu na stránce vyhledávače .

Ross Barber, vedoucí oddělení zákazníků Semalt , definuje, že dva z nejdůležitějších indexačních faktorů, na něž se společnost Google spoléhá na to, že ovlivní rozhodnutí zpomalit nebo zastavit procházení vašich stránek, jsou doba připojení a HTTP stavový kód. Ostatní obsahují příkaz disavow, tagy "žádné sledování" a soubor robots.txt.

Připojte kódy stavu času a HTTP

Faktor času připojení se vztahuje na dobu, kterou Google prochází bot, aby se dostal k serveru a webovým stránkám. Rychlost je pro společnost Google velkou cenou, neboť je velmi dobrá pro uživatele. Není-li webová stránka optimalizována rychlostí, web bude potom špatně hodnocen. Google pavouci se pokusí oslovit webové stránky a pokud je čas potřebný k vytvoření připojení delší, vypíší a prolézávají méně často. Dále, pokud Google bude tlačit k indexování webu s aktuální rychlostí, pak by mohl přerušit zkušenosti uživatele, protože to může výrazně zpomalit jeho server.

Druhým indexačním faktorem jsou kódy stavu HTTP, které odkazují na to, jak dobře server reaguje na požadavek na procházení webu. Pokud jsou stavové kódy v rozmezí 5xx, pak se společnost Google rozhodne zastavit nebo zpozdit rychlost, kterou prochází aktuálním webem. Cokoliv v rámci řady 5xx je indikátorem možných problémů se serverem a odpověď na požadavek může být problematická. Kvůli riziku způsobení dalších problémů se roboty společnosti Google vzdávají stranou a provádějí indexování, pokud je server dostupnější.

Kdy Google pokračuje v procházení webu?

Společnost Google věří v to, že poskytuje uživatelům nejlepší zkušenosti a bude hodnocena weby, které optimalizují své SEO prvky k dosažení těchto cílů. Avšak pokud webové stránky aktuálně vykazují výše uvedené problémy, povolují jeho Googlebotu, aby zkusil procházet jej později. Pokud potíže přetrvávají, majitel ztratí skvělou příležitost, aby společnost Google prošla svým obsahem a přiřadila mu hodně hodnocenou hodnost ve výsledcích vyhledávání. Navíc k těmto potížím bude mít jakýkoli signál spamu zablokovaný web, který se nikdy neobjeví ve výsledcích vyhledávání.

Stejně jako všechny ostatní algoritmy, které společnost Google používá, jsou její pavouci také automaticky. Jsou vytvořeny tak, aby obsahovaly, procházely a indexovaly obsah na základě určitých parametrů. Pokud stránka neodpovídá určitým osvědčeným postupům, indexování se nestane. Existuje mnoho dalších faktorů, ale vždy nezapomeňte věnovat pozornost času připojení a kódům stavu HTTP vašeho webu.

November 24, 2017