Back to Question Center
0

Semalt: Jak odstranit odkazující spam z GA

1 answers:

Na webových analytických účtech a výkazech vždy existoval spamový dat. Kromě toho se v uplynulých letech datový spam ukázal jako skutečný problém. Datový spam v tomto kontextu označuje podvodníky a odesílatele nevyžádané pošty, které znečišťují přehledy Google Analytics s nevyžádanými odkazy a obsahem. Hlavním cílem spamu odkazů je nasměrovat návštěvnost na vlastní webové stránky pro zobrazení reklam nebo posílat škodlivý software na stránku oběti. Stejně jako e-mail spam, doporučení jsou čas strávený a otravné - arredamento sala giochi bambini. Na rozdíl od e-mailových spamů však tyto obtíže nejsou viditelné. Znamená to, že doporučení spamu je vloženo do zpráv GA. Deformující se vlivy dat zůstávají bez povšimnutí v důsledku spamu.

Frank Abagnale, manažer úspěchu zákazníků Semalt , zde zpracovává praktické otázky .

Deformující dopady spamu dat

Jedním z nejzachovalejších efektů je nahuštěné množství návštěv provozu - návštěvy stránek, návštěvy a návštěvy. Ovšem efekt je mnohem významnější než jen dopravní čísla. Návštěvy nevyžádané pošty například způsobují vysokou návštěvnost, okamžitou konverzi a malou angažovanost. Oni "úspěch metriky" směrem dolů. Denominátor obsahuje nevyžádanou poštu pokaždé, když je zohledněno jakékoliv procento výkonu nebo poměr.

Při zvažování "návštěvnosti doporučení" je tento problém významný, protože hlavní efekt se projevuje prostřednictvím potenciálních zákazníků (návštěvníků), které jsou získávány od partnerů budov, partnerství a umístění odkazů v diskusích sociálních médií. Znamená to, že doporučení mohou být cennou dopravou. Nicméně, spam je účtován více než 50 procent vlivu kdykoli nafouknutý dopad na návštěvníky pouze doporučení je zobrazen. Tím se vyhodnotí výkon postoupení internetovým obchodníkem.

Důležité filtry pro odstranění nevyžádané pošty

Pro odstranění nevyžádané pošty lze použít dva typy filtrů. Nejprve je filtr Hostname Filter, který umožňuje vlastní jméno domény řídit data GA. Za druhé, filtr zdroje odkazů, který vylučuje odkazy na spam. Tyto dva filtry zobrazení mohou být použity na data GA pro úplné odstranění spamu doporučení. Administrátorská práva je nutností v GA k dosažení této filtrace.

Filtr Hostname

Je považován za přímý filtr, který informuje GA o načtení dat pocházejících pouze z webových stránek majitele. Výkazy třetích stran jsou vyloučeny. Při používání tohoto filtru by internetoví obchodníci měli být informováni o "googleusercontentu". Je to název hostitele používaný společností Google, když návštěvníci používají tento nástroj vyhledávače známý jako Překladač Google na obsahu webu nebo webové stránce. Používání souboru "googleusercontent" v rámci filtru hostitelů tedy zachytí a umožní, aby byl jeho obsah zobrazen v přehledech GA.

Filtr zdroje odkazů

Odstraní většinu znečišťujících odkazů. Navíc zdrojový filtr odkazovače funguje dokonale pro širokou škálu lokalit. Není to však definitivní seznam, protože různé organizace mají odlišné spamátory, které napadají své webové stránky. Majitelé stránek proto doporučujeme, aby tento filtr použili a zhodnotili jeho dopad. Důležitým faktorem před použitím tohoto filtru je shromáždit všechny odesilatele spamu a oddělit je do sady zpráv (View). Tímto způsobem lze monitorovat přesné zdroje odkazů, čímž se stanoví jakákoli falešně pozitivní.

Historická data

Filtry mají konfiguraci pro odstranění spamu. Uživatelé mohou chtít odstranit historicky shromážděný spam v rámci služby Google Analytics. To nemůže být trvale dosaženo použitím filtrů. Namísto toho se při zobrazení přehledů použije jedinečný segment, který pomůže odstranit historický spamový odkaz.

November 24, 2017