Back to Question Center
0

Semalt: Jak zastavit vyhledávač od procházení webu WordPress

1 answers:

Spousta lidí chce zastavit vyhledávačů z procházení svých stránek WordPress. Zdá se vám to zvláštní, ale někteří lidé se domnívají, že vyhledávače by neměly plazit své stránky, dokud nejsou plně připraveny. Pokud jste zkušený webdesigner nebo webový vývojář, je pro vás snadné zastavit vyhledávače z procházení vašeho webu. Pokud jste vytvořili stránky pomocí aplikace WordPress, nebude pro vás těžké zastavit, aby Google procházel vaše webové stránky - günstig umziehen tipps. Potřebujete jen pár změn. Někteří lidé rádi pracují na živých stránkách namísto vytváření místního prostředí. A někteří jednotlivci rádi přicházejí s vlastními projekty na budování svého portfolia tak, aby stále více a více klientů přitahovalo. Takže nemusí indexovat své stránky, protože portfolio je pro ně daleko důležitější.

Max Bell, manažer úspěšného prodeje digitálních služeb Semalt , zde popisuje praktickou příručku k zastavení vyhledávače při procházení vašich webových stránek a důvod k tomu.

Pomocí admin panelu WordPress

Prvním a nejdůležitějším krokem je použití správce panelu WordPress pro odradení vyhledávačů od indexování a procházení vašich webových stránek. Pokud jste se seznámili s WordPress, musíte si být vědomi pluginů, které lze v tomto ohledu použít. Přejděte na možnost Nastavení a přejděte dolů. Zde můžete vidět zaškrtávací políčko, které musíte klepnout, aby se vyhledávače zastavili při indexování vašeho webu WordPress. Až skončíte, nezapomeňte uložit všechna nastavení před zavřením okna.

Ruční přidávání metaznaček do oddílu záhlaví

Je důležité přidat meta tagy do záhlaví a zápatí stránky WordPress. Existují dvě možnosti: můžete buď použít plugin WordPress, abyste tuto práci provedli, nebo jděte do souborů témat a ručně vkládejte značky metadat. Přidání metaznaček do sekcí záhlaví a zápatí je důležité a nedovolí, aby vyhledávače procházely vaše webové stránky. Mnoho lidí se zmíní o tom, jak upravit takové soubory, ale je to snadný a přímočarý krok. Stačí pouze upravit soubory Robots.txt pro zablokování webových prohledávačů.

Upravte soubory robots.txt pro blokování webových prohledávačů

Soubory robots.txt lze upravit tak, aby zabránily procházení webových stránek vyhledávacímu zařízení. Tento soubor slouží ke zpracování indexování vašich webových stránek a článků. Můžete vidět, které stránky chcete indexovat a které by měly být de-indexovány. Na základě toho můžete upravit nastavení a nezapomeňte uložit tato nastavení. Je také možné zakázat všechny boty současně. Tento soubor vám umožní účinně provést tento úkol a zastaví rozeševníky webu procházet vaše webové stránky. K tomu musíte vytvořit několik textových souborů a přidat jim konkrétní kód. Uložte všechny tyto soubory před zavřením okna.

Ochrana heslem

Můžete vyhledávače zastavit z indexování vašich stránek pomocí adresářů chráněných heslem. Za tímto účelem byste měli jít do cPanel vašeho webu a kliknout na volbu (Adresáře ochrany heslem). Tím se otevře nová stránka, kde můžete vidět pár adresářů. Zde musíte najít veřejný adresář HTML, kde je vloženo uživatelské jméno a heslo. Bez informací v této části žádný vyhledávač nikdy nemůže procházet váš web.

S ohledem na výše uvedené metody mohou téměř všichni správci webu a blogery zastavit vyhledávače z indexování svých webových stránek.

November 24, 2017