Back to Question Center
0

Semalt: Můžeme zastavit vyhledávače z indexování konkrétních stránek v WordPress?

1 answers:

Pokud jste vytvořili nový web, je vhodné zablokovat vyhledávačů z procházení a indexování vašeho webu, dokud nebude plně připraven.

Směňte se na tipy, které doporučil Ross Barber, špičkový odborník z Semalt , pokud jste zmateni, jak zastavit vyhledávače od indexování vašeho webu.

Pavouci vyhledávačů procházejí vaše stránky pro cache své stránky pro index. Většina webmasterů se vzrušuje s vědomím, že vyhledávače indexují a procházejí své stránky, ale jsou chvíle, kdy vaše webové stránky nebudou správně indexovány.

Bohužel, WordPress nemá žádnou volbu, která vám umožní zastavit spouštění vašich stránek. Jedinou možností, kterou máte, je nechat vyhledávače procházet vše a nic nezbylo. Zastavení Google, Bing a Yahoo z indexování vašeho webu je nutné, pokud není plně připraven.

Například pokud máte blog, kde nemnoho stránek nemá žádný obsah, bude skvělé zastavit vyhledávače od indexování vašich stránek, dokud tyto stránky nejsou připraveny. Různé blogy a webové stránky neblokují vyhledávače z procházení stránek ke stažení.

Znamená to, že stále více lidí si může stáhnout své eKnihy, digitální soubory a další média, i když stránky nejsou připraveny k publikování. Mohou si stáhnout materiál z některých soukromých stránek tím, že provedou rychlé vyhledávání online. Chcete-li zastavit vyhledávače z procházení vašich stránek a příspěvků, měli byste si pamatovat následující metody.

Přidejte značky Meta robotů do hlavičky motivů

Metoda 1

Je možné zablokovat několik stránek z výsledků vyhledávače použitím podmíněných značek WordPress. Chcete-li získat požadované výsledky, měli byste použít správnou podmíněnou značku. Pokud například chcete zablokovat jeden příspěvek, použije se značka (is_single) a pokud chcete zabránit stránce, použije se (is_page) pro tuto stránku WordPress. Důležité je přidat kód do části záhlaví oblasti header.php vašeho tématu. Můžete použít různé podmíněné značky pro různé stránky, kdykoli je to nutné.

Metoda 2

Existují tři způsoby, jak přidat na vaše stránky metaznačky změnou šablony header.php. Nejlepší je, že výsledek všech těchto metod je stejný, ale můžete zvolit metodu, kterou považujete za jednodušší než ostatní. Pro zablokování konkrétní stránky nebo příspěvku byste měli mít své ID a upravit jej. Když vyberete ID příspěvku nebo stránky, budete moci vyhledávače zastavit z indexování. Do adresního řádku prohlížeče můžete vložit odkaz YouTube. Druhou cestou je přidání konkrétního kódu do hlavičkové části šablony header.php tématu. Tento kód označuje ID příspěvku, který chcete blokovat. Pomocí této techniky můžete zablokovat tolik stránek, kolik chcete. Třetí a poslední způsob je správné nakonfigurování všech. Zablokování správného počtu stránek a příspěvků je důležité. Pokud jste kód správně přidali, můžete vidět v části záhlaví této stránky.

Použijte volbu vlastního pole aplikace WordPress

Třetí a neobvyklá metoda využívá volbu vlastního pole aplikace WordPress. Tato metoda je jednou z nejlepších a nejúčinnějších. Nejprve je třeba přidat zvláštní kód do části záhlaví oblasti header.php. Jakmile je tento kód vložen, nemůžete ho změnit, dokud nebude stránka připravena k úplnému indexování.

Cítím, že výše uvedené techniky jsou uživatelsky přívětivé a snadno konfigurovatelné pro vaše klienty. Používáte-li některou z těchto metod pro zablokování velkého počtu stránek a příspěvků z indexování, měli byste vytvořit záložní soubory těchto stránek a vzít na vědomí ty, které chcete zablokovat Source .

November 24, 2017