Back to Question Center
0

Semalt o ruském Referrer Spam

1 answers:

Tajná doprovodná zpravodajská služba byla již nějakou dobu. Vyžaduje použití technik SEO černého klobouku, které zajistí, že webové stránky se v Google Analytics budou zobrazovat i na jiných webech. Odkaz odkazující na odkaz je návnada, která spojuje uživatele online s odkazovacím webem. Tato technika získala význam pro Reddit a HackerNews.

Ivan Konovalov odborník na Semalt říká, že použití odkazových odkazů jistě dosáhlo další úrovně díky úsilí Vitaly A. Popova - majitele ruské spamové webové stránky darodar - covert card.com. Jeho webové stránky využívají kód identifikátoru řetězce Google Analytics, který mu umožňuje současně generovat všechny existující identifikátory. Když je načtena náhodná stránka, stejný identifikátor analytiky jako ten, který používáte, se odráží ve statistikách vašeho webu. Je ironií, že člověk nepotřebuje znát vaši adresu URL pro spam vašeho webu. Co spamátoři potřebují, je zavěšení nebo ping vašeho analytického identifikátoru na jejich stránku.

Teď se vrátíme k ruskému spamu, Popov zpeněžoval tuto techniku ​​s ničivým účinkem. Jedním kliknutím na některý z jeho spamovaných odkazů vás přesměrujeme na weby, jako jsou Amazon, eBay nebo AliExpress. To usnadňuje affiliate link nazvaný IloveVitaly.com a směrován přes jeho webové stránky. Jak získává z toho peníze? No, nebude dělat žádné peníze, pokud kliknete na odkazy přesměrování bez nákupu z výsledného webu. Pokud však kupujete v budoucnu, pane Popov prostřednictvím stránky Vitality získáte provizi za vaši transakci.

Také pan Popov cílům a návnadám majitelů webových stránek, kteří mají větší šanci na pravidelné nákupy. Jakmile obdržíte jeho sledovací soubor cookie, máte závislost na životě. Statistiky z podobného webu ShowDarodar.com přitahuje více než milion návštěvníků měsíčně.

Popov nedávno přidal nový zvrat do své špatné praxe při registraci nové webové stránky s názvem thehulfingtonpost.com. V tomto triku zaujme webmaster nebo správce s touto doménou, že tato doména vyskočí na svou analytiku a okamžitě kontroluje jejich "zmínku" o Huffington Post. Ironií je, že pan Popov je stále zakázán některým z programů, které využívá. Vzhledem k tomu, že stále generuje provoz, nemůžou ani doložky proti spamu potrestat, protože pokrývají pouze e-mailové marketingové kampaně, jak je stanoveno v podmínkách.

Nicméně existuje pravděpodobnost, že budoucí přezkum jeho praxe by mohl vést k ukončení jeho partnerské dohody. V blízké budoucnosti může společnost Huffington Post investovat také do právního postupu, který skončí v zadržení domény pod klauzulí o zneužívání ochranných známek. Dokud se to nestane, pan Popov bude i nadále dělat spoustu peněz vďaka zatraceným kliknutím od vlastníků webových stránek prostřednictvím svých 31 přidružených domén v rámci jeho schématu.

Nyní jste informováni o tomto ruském spamu; můžeme doporučit, abyste odstranili nevyžádanou poštu ze služby Google Analytics tím, že ji vyřadíte do seznamu vyloučení vašeho účtu. Jednoduše přidejte doménu hulfingtonpost.com, darodar.com a všechny ostatní domény do seznamu. Omezení filtrů mohou být použity stejně pro stejný účel.

November 24, 2017