Back to Question Center
0

Semalt: Pokročilé formy spamu a jak se je zbavit

1 answers:

Lisa Mitchellová Semalt Customer Success Manager vám připomíná, že přišla rozšířená forma spamu a mohla by vám zničit Google Analytics za pár dní. Měli byste mít obavy, pokud vaše webové stránky obdrží hodně provozu. Ujistěte se, že návštěvy, které obdržíte, pocházejí z legálních zdrojů, nikoliv z spamového odkazu. Spousta spambotů narazí na internet každý den a jejich návštěvy jsou z webových stránek, jako jsou tlačítka-for-website - ink flow app.com, darodar.com a free-share-buttons.com.

Proč používají nevyžádané pošty špionážní odkaz

Je bezpečné říci, že existuje spousta způsobů, jak spamovat, ale otázkou je, kdo využívá návštěvnosti odkazů. Další otázka, která by mohla uhodnout vaši mysl, je to, proč spamátoři používají spam. Nejjednodušší a nejjednodušší odpověď na tyto otázky je odkaz spam je reklamní službou pro webmastery. Spamovatelé doufají, že uvidíte jejich zdroje odkazů a navštívíte jejich webové stránky, aby si koupili své produkty a služby.

Druhým důvodem je to, že spammeři využívají odkaz na spam a vytvářejí odkazy zpět na své webové stránky. Je to proto, že některé weby zveřejňují své analytické služby na internetu a vytvářejí zpětné odkazy ve významném počtu. Pokud navštívíte tyto adresy URL, automaticky se vytvoří odkaz na jejich stránky. Je zřejmé, že spamátoři dělají spoustu peněz z takových hloupých technik. Od inzerátů až po affiliate programy a výnosy z retargetingu vydělávají hodně a vytvářejí několik spamovacích systémů, které uživatelům popírají.

Jak se spambot dostane do vašich údajů o postoupení služby Google Analytics?

Existují dva hlavní způsoby, jak se spamboty dostanou do vašich údajů o postoupení služby Google Analytics. Prvním je zaměření na velký počet webových stránek. Služba Google Analytics používá řetězec počet účtů a spambots náhodně načtou vaše kódy do svých skriptů, čímž vypálí zobrazení stránek na svých serverech. Dovolte mi, abych vám řekl, že nikdy navštěvují vaše webové stránky a neopustí vás tím, že vytvoříte falešné dojmy. Jediné, co potřebují, jsou čísla účtů Google Analytics, které pro ně mohou vytvářet spousty příjmů.

Za druhé, Google má roboty a pavouky procházet a indexovat webové stránky. Spambots navštěvují vaše webové stránky, vytvářejí pohledy na stránky a míra okamžitého opuštění je vždy vyšší než průměr. Jejich údaje se přihlásí do vašeho účtu Google Analytics. V obou případech jsou roboty a skripty zaměňovány na falešné záhlaví HTTP a nastaví jejich odkaz na některý z odkazů. Chtějí propagovat své webové stránky tak či onak a když Google Analytics vyhodnotí tato data, jejich odkazy budou automaticky zasílány.

Metody k zastavení spamu

Zde jsme diskutovali o způsobech, jak zastavit spam.

Metoda č.1: Filtr názvu hostitele

Některý spamový odkaz se neobjeví na vašich webových stránkách a nezobrazuje specifické názvy hostitelů. Proto je pro vás snadné vytvořit filtr hostname a blokovat ty spamery. Jméno hostitele by mělo být vaše webové stránky a mělo by mít kód jako Shopify a PayPal.

Metoda č. 2: Zdrojový filtr

Musíte si všimnout, že spammeri směřují přímo na vaši stránku a používají vaše domény jako jejich hostitelské jméno. Proto byste měli vytvořit zdrojové filtry, abyste je co nejdříve odstranili. Při vytváření takového filtru byste měli mít na paměti, že počet znaků je 255 na jeden filtr.

November 24, 2017