Back to Question Center
0

Semalt poskytuje klasifikaci počítačových virů

1 answers:

Počítačový virus je škodlivý program, který se sám replikuje a upravuje jiné počítačové systémy vložením specifického kódu do nich. Škodlivé programy nebo viry infikují velké množství zařízení a vytvářejí nepořádek pro lidi na sociálních médiích. Zde se Alexander Peresunko Semalt manažer úspěchu zákazníků hovořil o hlavních typech počítačových virů .

Virus zaváděcího sektoru

Při spuštění počítačového zařízení se na svých discích spustí specifické kódy. Tyto kódy načítají operační systémy, například Linux, Unix a Windows - cat6 benefits. Po dokončení procesu načítání můžete zkontrolovat a změnit nastavení zařízení vašeho počítače. Kód je označován jako zaváděcí sektor a dočasně nebo trvale zůstává na spouštěcím disku počítače. V dnešní době zřídkakdy najdeme viry zaváděcího sektoru na internetu, ale existují v jedné nebo druhé formě a mohou zpomalit funkce vašeho počítačového systému.

Programové nebo souborové infekce

Infektory programů nebo souborů infikují vaše soubory programu a počítačové soubory během několika sekund. Nejčastěji se jedná o soubory na jednotce C vašeho zařízení a Windows s rozšířeními jako .exe, .com, .bat, .sys a .pif. Tyto viry se v zařízení automaticky aktivují a mění data systému vašeho počítače. Tento virus se může načítat do paměti a může se sám replikovat do souborů.

Makrovírusy

Virus makro infikuje soubory dokumentů, tabulky a prezentace v sadě Microsoft Office. Vkládají své kódy a dodávají falešné soubory vždy, když otevřete prezentaci nebo textový dokument online. V těchto dnech makrovírusy nejsou běžné a jsou vzácné.

Trojský kůň nebo trojský kůň

Termín, trojský kůň, pochází z klasických literárních prací o bitvě mezi Řekem a válečníky města Troy. Jméno vzniklo a trojské koně jsou zaměřeni na specifické soubory v zařízeních uživatelů. Tyto viry proniknou do vašeho systému a nainstalují se automaticky. Poté hackeři používají trojské koně pro krádež vašich citlivých informací, jako je PayPal ID, údaje o kreditní kartě, uživatelská jména, hesla a další informace. Trojice backdoor se liší od obyčejných trojských koní tak, jak se otvírají v backdoor, což umožňuje hackerům ovládat počítačové zařízení. Adware a spyware narušují vaše zařízení a mění nastavení prohlížeče do značné míry. Zpomalují vaše zařízení a zaplavují váš systém různými vyskakovacími okny. Nebylo by špatné říkat, že adware a spyware jsou mnohem rozšířenější než backdoor trojské koně a jsou přítomny téměř ve všech zařízeních a souborech keygen.

Cervy

Červ je rychle se šířící virus. Může pronikat do vašeho počítačového systému a tiše ničí velké množství souborů. Virus může zabít vaše Wi-Fi a zpomalit funkce vašeho zařízení. Worms loví uživatele a hádají své přátele, příbuzné a zákazníky. Je povinné neotevírat přílohy e-mailů, které pocházejí z neznámých zdrojů. Počítačové experti tvrdí, že se červy mohou šířit po celém světě na geometrický pokrok. Například Mellisa a Love Letter infikovaly stovky až tisíce zařízení po celém světě.

Rootkity

Rootkity jsou softwarové systémy, které se skládají z různých programů určených k zastírání počítačových procesů, což usnadňuje hackerům útok na vaše systémy. Rootkity mohou zařízení poškodit; také zabraňují přístupu k Správci úloh, Editoru registru a jiným podobným souborům.

November 24, 2017