Back to Question Center
0

Semalt poskytuje podrobné pokyny k odstranění spamu služby Google Analytics

1 answers:

Ve službě Google Analytics se objevuje obecné znepokojení nad dopravním spamem. V následujícím článku se Max Bell, manažer úspěšnosti zákazníků (Semalt ) zabývá tím, co se týká dopravní nevyžádané pošty, co znamená pro vaše stránky a jaké kroky lze podniknout k odstranění problému.

Spam Google Analytics

V sekci "Doporučení" a "Zobrazení stránky" v Google Analytics se objeví spamový odkaz. Záleží na typu spamu směřujícímu na vaše stránky. Nepředstavují skutečné návštěvy lidí a některé z nich lze snadno zaznamenat, protože používají podezřelé adresy URL. Spam, který se objeví ve vašem analytickém nástroji, bude mít jednu z těchto dvou forem:

    Protokol měření je mezera ve funkcích Google Analytics, která umožňuje vývojářům zachytit aktivitu uživatelů offline nebo v nových prostředích na webu. Vývojáři proto mohou GA přímo zaslat informace bez nutnosti navštívit stránky. Není možné zablokovat odkazovače duchů pomocí souboru .htaccess, protože fyzicky nemají přístup k webu. Soubor .htaccess je metoda, která se používá k odebrání konkrétních domén používaných k návštěvě webu. Lepší způsob, jak odstranit referenční uživatele duchů, je jejich filtrování v Google Analytics, aby odrážely data z platných názvů hostitelů.
  • Spam pro doporučení prohledávačů Je to většinou práce robotů, kteří navštěvují web, porušují pravidla stanovená v souboru robots.txt a v přehledech Google Analytics skončí v rámci provozu. Tito roboti navštěvují místo opakovaně v krátkém rozpětí, což následně vede k nerealistickým vrcholům a údolím v provozu. U tohoto typu nevyžádané pošty můžete použít soubor .htaccess k blokování specifických domén botů. Případně použijte metodu filtru, abyste vyloučili zobrazení konkrétních zdrojů odkazů v přehledech GA.

Co to znamená?

Bod opakování opakovaně navštěvujících roboty na webu je zobrazen v přehledech GA. Jejich hlavním cílem je, aby se jejich domény objevily v seznamu referenčních osob. Když se tyto odkazy objeví ve zprávě, vyvolávají zvědavost majitele a chtějí zjistit, proč přinášejí tolik dopravy. Okamžitě kliknete na odkaz, který zaznamenáte jako návštěvník na svých stránkách. Odborníci radili majitelům webových stránek, aby neklikali na neznámé odkazy, protože mohou také působit jako prostředníci pro počítačové viry.

Nežádoucí účinky spamu na webu

Spamová komunikace nemá takový negativní dopad na stránky." Pokud jde o doporučení Ghost, nikdy se nedostanou na webovou stránku, takže se boti budou na chvíli nacházet. Spamová komunikace zamlží pohled obchodníka, pokud jde o specifika daného webu, jako jsou trendy návštěvníků ohledně kvality obsahu, způsob, jakým se s ním souvisejí, nejlepší způsoby, jak se s nimi spojit.

Spamová komunikace bude mít také vliv na míry odchodů, protože vracejí 100% míru okamžitého odchodu, takže vypadá vyšší, než by mohla být ve skutečnosti. Nicméně nebude mít vliv na vaše celkové hodnocení na stránce s výsledky vyhledávání, neboť společnost Google nezohledňuje žádné podrobnosti služby Google Analytics, jelikož určuje hodnocení.

Existují nějaké přínosy na webu z spamového provozu?

Neexistuje žádný užitek, který by dopravu spamu přinášel na webové stránky nebo Analytics obecně, pokud nechcete vidět zveličující nárůst zobrazení stránek.

Zbavit se spamu

Začněte tím, že v Google Analytics vytvoříte nové zobrazení, abyste zajistili, že nebudete filtrovat nějakou skutečnou návštěvnost. Vždy si nechte originální pohled sloužit jako zdroj surových dat, stejně jako zálohu v případě, že se něco pokazí. Klikněte na kartu Zobrazení v sekci Admin v profilu. Zobrazí se rozbalovací nabídka a "Vytvořit zobrazení". Přidejte web, odpovídající časové pásmo a dokončete vytvoření nového zobrazení. Klepnutím na tlačítko "Domů" vyberte zobrazení, které chcete použít filtr.

Dalším krokem je určit, které hostitelské názvy jsou platné a ty, které nejsou. Můžete to provést výběrem ze seznamu, ze kterého máte přístup z původního zobrazení. Postupujte podle pořadí (Audience> Technology> Network> Hostname).

Nyní je čas vytvořit nový filtr pro doporučení Ghost. Zvolte nově vytvořený pohled a vyberte "Filtry", kde se zobrazí výzva k přidání nového. Vložte nový název filtru a ujistěte se, že je "Vlastní". Zaškrtněte políčko "Zahrnout" a v rozevírací nabídce "Filtr pole" zvolte "Hostname". Vložte všechny své platné jméno hostitele ve vzoru filtru oddělené znakem | bez prostoru. * Před doménami by mělo pomoci zachytit všechny subdomény, které jsou v něm. Klepněte na tlačítko Uložit a ukončit.

Pro odkazy na prolézací modul vytvořte vlastní filtr a vyberte možnost "Vyloučit". V poli Filtr vyberte položku Zdroj kampaně. "Vzor filtru" by měl obsahovat seznam identifikovaných spamových domén.

Konečně je potřeba odstranit provoz z dobrých botů, jako je bot společnosti Google, protože by se její aktivity na webu mohly objevit také v provozu Analytics. V novém vytvořeném zobrazení vyberte nastavení, kde je v dolní části možnost filtrování všech známých robotů a pavouků. Zaškrtněte políčko a vy jste připraveni jít Source .

November 24, 2017