Back to Question Center
0

Semalt: Příklad zákona proti spamu, který by vás v Kanadě mohl stát 10 milionů dolarů

1 answers:

Kanada v roce 2014 přijala anti-spam legislativu na den Kanady. Majitelé firem jsou nyní pokutováni za 10 milionů dolarů za nedodržení zákona. Pro jednotlivé odesílatele nevyžádané pošty stojí 1 milion dolarů.

Zákonodárce schválil zákon v roce 2010 a až do roku 2014 zavedl zákon. Zákon poskytl všem podnikatelům tříleté přechodné období do července 2017. Byl dostatečný čas, aby si všichni online obchodníci mohli přehodnotit své současné postupy a srovnávat je s novými pokyny stanovenými kanadskou vládou nebo získat výslovný souhlas jednotlivců sloužili.

Oliver King, manažer úspěchu zákazníků Semalt , přizpůsobil shrnutí toho, co ustanovení nového zákona uvádí a jejich důsledky pro on-line marketing.

1. Nikdy neposílejte elektronické zprávy lidem, kteří je nepožádali

Antispamová legislativa uvádí, že jednotlivci a společnosti za žádných okolností nemají posílat žádné e-mailové zprávy na osobní e-mailové adresy, mobilní telefony, účty sociálních médií nebo smartphony bez souhlasu vlastníka. Není-li přijímač v obchodním partnerství s odesílatelem, musí být všechna kontaktní data tvořena osobami, které se k němu připojily. Vyžaduje společnosti, aby zrušily budovu automatického mailingového seznamu. Řešení by mohlo být problematické, pokud je seznam e-mailů zakoupen nebo zakoupen od třetí strany, osoba neposkytuje výslovné svolení k zobrazení v seznamu a pokud se společnost nepodařilo potvrdit, že kontakt je aktivní.

2. Zpráva a její přenosová data neměňte ani neposílejte do jiného místa určení

Zákon stanoví, že cíl příjemce e-mailové zprávy může být změněn pouze tehdy, pokud příjemce souhlasí s tím. Jeden vnímaný význam by znamenal, že nemůžete zahrnout třetí stranu (jménem jiné osoby) do odesílání zprávy nebo na to, jakoukoli odpověď na ni. Dalším vysvětlením je, že cílem bylo zabránit útokům typu phishing nebo hackování pomocí e-mailu, kde zprávy škodlivým lidem zachycují zprávy dříve, než se dostanou k zamýšleným příjemcům, aby z nich mohli sifonovat citlivé informace.

3. Neinstalujte žádný počítačový program do počítače jiné osoby bez vědomí

Společnostem zabránila v používání e-mailových zpráv jako cesty, ze kterých by mohli vkládat a instalovat programy na svých počítačích po otevření e-mailů. Právní předpisy nerozlišují mezi spywarem, malwarem nebo oprávněným softwarem. Proto všichni odesílatelé musí zajistit, aby byl účel softwaru zahrnutý v těchto zprávách známému příjemci.

4. Nepoužívejte zavádějící reprezentace online ani pro jakoukoli propagaci

Zákon podporuje poctivost ve všech marketingových strategiích. Klamavé reklamy nebo ty, které obsahují nepravdivé informace, přímo porušují zákon.

5. Nevybírejte žádné adresy ani osobní údaje bez svolení

Použitím automatizovaného procesu shromažďování informací o osobách je to přímo v rozporu s trestním zákoníkem Kanady. Nemohou také použít žádné shromážděné adresy pomocí metody k odeslání elektronických zpráv určených pro uvedení na trh.

6. Mít způsob, jak prokázat souhlas, jakož i cestu ke kontaktům

Zákon také poskytuje obchodníkům možnost ochránit své e-mailové kampaně tím, že mají důkazy, že někdo souhlasil s tím, že jsou na jejich mailing listu.

Závěr

Návrh nového pravidla měl obchodníkům připomenout, že musí s příjemci zacházet s největším respektem. Díky velkému toku e-mailových zpráv zasílaných každý den si Kanada přeje, aby se nejdůležitější dostávaly k příjemcům Source .

November 24, 2017