Back to Question Center
0

Svět počítačových virů - Semalt Expert

1 answers:

Každý počítač s připojením k internetu může čelit určitému rozsahu ohrožení. Jedním z hlavních hrozeb je počítačový virus. Nebylo by špatné říkat, že počítačové viry se v dnešní době staly běžným fenoménem, což umožňuje hackerům napadnout vaše zařízení a ukrást vaše osobní informace.

Byly vytvořeny různé softwarové chyby, které způsobují problémy pro uživatele internetu - car appraisal guides. Můžete se je však zbavit tím, že hledáte pomoc počítačového experta a zjistíte povahu problému. Jak vytvořit svůj počítač bez škodlivého softwaru? Je to otázka, která je často kladena, ale experti neposkytují správné odpovědi.

Když jsou odhaleny chyby zabezpečení softwaru, je pro nás povinností zjistit problém a zbavit se počítačových virů co nejdříve. V průběhu tohoto článku vás Ross Barber Semalt Customer Success Manager poví, že počítačové viry mohou způsobit velké škody ve vašem zařízení.

Viry a červy

Počítačový virus je specifický program, který se může šířit mezi počítači a skrýt se v rámci vašeho systému. Replikuje soubory a poškozuje data, stejně jako všechny vaše aplikace. Může také bez vašeho vědomí cestovat z jednoho zařízení na druhé .

Pro sledování uživatelů na internetu se používají různé moderní formy zlovolných kódů. Někdy uvidíte na webu rozmazané čáry a jindy se zpomaluje rychlost počítače.

Červy se objevily poprvé v 19. století a stále se šíří mezi počítačovými zařízeními připojenými ke stejnému Wi-Fi. Zobrazují se ve formě otravných zpráv na obrazovce. První virus byl nazván Elk Cloner. Byl napsán v 80. letech a ovlivnil velké množství počítačů prostřednictvím disket.

Trójsky koně a zombie

Je bezpečné říci, že viry a červy již nejsou problémem, ale trojské koně a zombíci přijali těžkou formu. Jedná se o mocnou zbraň hackerů, kteří mají přístup k vašemu zařízení. Vynucují společnosti a uživatele softwaru, aby vypnuli své systémy nebo požádali je, aby zaplatili výkupné před vyčištěním svých systémů.

Velké množství hackerů ukradlo hesla, uživatelská jména a čísla kreditních karet stovek až tisíc lidí. Instalaci vlastních programů na vaše systémy a ukázat podezřelé vyskakovací okna, infikovat stroje během několika sekund. Tyto programy se nazývají především trojské koně. Existují důkazy, že viry a vývojáři trójských koní získávají spoustu peněz tím, že přistupují k vašim zařízením připojeným k internetu.

Spam a spammers

Časem spammeri a hackeři začali používat botnety pro odesílání podezřelých e-mailů velkému počtu lidí. Pokud obdržíte takový e-mail, měli byste skenovat počítač zombie a viry a zablokovat všechny e-mailové adresy, které vypadají jako podezřelé. Tito viníci jsou přítomni všude a jsou vždy zaneprázdněni v podvádění uživatelů jedním způsobem nebo druhým.

Phishing

Phishing je další forma virů, které obvykle uživatelům zachycují e-maily a podivné zprávy ze sociálních médií. Spousta hackerů a spamerů podvedl uživatele, krást jejich peníze a poškodil jejich počítačová zařízení.

November 24, 2017