Back to Question Center
0

Svět počítačových virů - Semalt Expert

1 answers:

Každý počítač s připojením k internetu může čelit určitému rozsahu ohrožení. Jedním z hlavních hrozeb je počítačový virus. Nebylo by špatné říkat, že počítačové viry se v dnešní době staly běžným fenoménem, což umožňuje hackerům napadnout vaše zařízení a ukrást vaše osobní informace.

Byly vytvořeny různé softwarové chyby, které způsobují problémy pro uživatele internetu. Můžete se je však zbavit tím, že hledáte pomoc počítačového experta a zjistíte povahu problému. Jak vytvořit svůj počítač bez škodlivého softwaru? Je to otázka, která je často kladena, ale experti neposkytují správné odpovědi - econ one.

Když jsou odhaleny chyby zabezpečení softwaru, je pro nás povinností zjistit problém a zbavit se počítačových virů co nejdříve. V průběhu tohoto článku vás Ross Barber Semalt Customer Success Manager poví, že počítačové viry mohou způsobit velké škody ve vašem zařízení.

Viry a červy

Počítačový virus je specifický program, který se může šířit mezi počítači a skrýt se v rámci vašeho systému. Replikuje soubory a poškozuje data, stejně jako všechny vaše aplikace. Může také bez vašeho vědomí cestovat z jednoho zařízení na druhé .

Pro sledování uživatelů na internetu se používají různé moderní formy zlovolných kódů. Někdy uvidíte na webu rozmazané čáry a jindy se zpomaluje rychlost počítače.

Červy se objevily poprvé v 19. století a stále se šíří mezi počítačovými zařízeními připojenými ke stejnému Wi-Fi. Zobrazují se ve formě otravných zpráv na obrazovce. První virus byl nazván Elk Cloner. Byl napsán v 80. letech a ovlivnil velké množství počítačů prostřednictvím disket.

Trójsky koně a zombie

Je bezpečné říci, že viry a červy již nejsou problémem, ale trojské koně a zombíci přijali těžkou formu. Jedná se o mocnou zbraň hackerů, kteří mají přístup k vašemu zařízení. Vynucují společnosti a uživatele softwaru, aby vypnuli své systémy nebo požádali je, aby zaplatili výkupné před vyčištěním svých systémů.

Velké množství hackerů ukradlo hesla, uživatelská jména a čísla kreditních karet stovek až tisíc lidí. Instalaci vlastních programů na vaše systémy a ukázat podezřelé vyskakovací okna, infikovat stroje během několika sekund. Tyto programy se nazývají především trojské koně. Existují důkazy, že viry a vývojáři trójských koní získávají spoustu peněz tím, že přistupují k vašim zařízením připojeným k internetu.

Spam a spammers

Časem spammeri a hackeři začali používat botnety pro odesílání podezřelých e-mailů velkému počtu lidí. Pokud obdržíte takový e-mail, měli byste skenovat počítač zombie a viry a zablokovat všechny e-mailové adresy, které vypadají jako podezřelé. Tito viníci jsou přítomni všude a jsou vždy zaneprázdněni v podvádění uživatelů jedním způsobem nebo druhým.

Phishing

Phishing je další forma virů, které obvykle uživatelům zachycují e-maily a podivné zprávy ze sociálních médií. Spousta hackerů a spamerů podvedl uživatele, krást jejich peníze a poškodil jejich počítačová zařízení.

November 24, 2017